Cytat Napisał odaro
....Zanim kogoś osądzisz a chcesz być wiarygodny w oczach innych forumowiczów napisz czemu wygięło się okno które było prawidłowo zamocowane kotwami do betonu. Są zdjęcia na początku takiego okna.
Jeśli mowisz, że to jest zamontowane okno to sorki - ale nei rozśmieszaj mnie. Zakończony montaż to także otynkowanie jak i wykonanie wylewek a nie pozostawianie tak okna na rok. Jesli okno ma pracować niejako w powietrzu stosuje sie do tego rozwiązania które zapobiegają takim sytuacjom jak choćby kotwy JB-D. Szczegółów pracy okna w otworze pod wpływem temperatury wyłuszczać Ci nie będę bo i po co? Tu już swoje wiesz - winny nie jest montażysta, winny nie jesteś ty wiedząc, że na wylewki okno czekać będzie tak długo - winny jest niewinny Oknoplast
Cytat Napisał odaro
Jako ułatwienie podpowiem Ci że okna na wschodzie i zachodzie praktycznie się nie wygięły a na południu tak.
Nikt nie przemilcza tego problemu, stary już ci odpowiedział dlaczego większe odkształcenia mogą byc tam gdzie jest nasłonecznienie a nie występuje tam gdzie temperatura nie osiąga takich dużych wartości w słoneczny dzień. Sorki, ale nie czytasz z uwagą tego co Ci się pisze
Cytat Napisał odaro
W połowie wysokości ramy wymiar zewnętrzny ramy jest o 5-7mm mniejszy niż ten sam wymiar zewnętrzny na górze i dole okna.
Montaż kotwy wkręcane w ramę okna a potem mocowane do ściany.
mogę.. TU też jest wina montażysty a nie Oknoplastu. Piana ma to do siebie że po stwardnieniu zewnętrznej powłoki środek dalej pracuje i siłę ma taką, że bez problemu wygnie każdy profil PVC, wygnie drewno o wiele sztywniejsze od tworzywa, wygnie nawet aluminium - choć w o wiele mniejszym stopniu. Tu kłania się nie stosowanie przez montażystów specjalnych wkładek utrzymujących dystans miedzy skrzydłem a ościeżnicą - bądź jeśli były zastosowane to za szybkie ich usuniecie. Ale ty sie lepiej znasz na montażu i tym co z oknem dziać się może - sorki odaro - znów po raz kolejny powtórzę - winowajcy szukasz nie tam gdzie trzeba.
Nie byłem przy twoich uzgodnieniach ale przypomnę ci także ze czytasz forum - nie jesteś (przynajmniej nie powinieneś być) totalnym laikiem i wiedząc co my tu mówimy o poszerzeniach i innych rozwiązaniach dałeś się wpuścić w maliny? Po takim tekście handlowca że poszerzenie przeszkadza w montażu inny, wyedukowany na Forum powiedziałby krótko - Dziękuje za poświęcony czas, nie ubijemy interesu bo gada Pan głupoty i boję się, że podobnie Pan okna montujeChyba, że powodowały tobą inne względy - choćby radykalnie niższa cena niż gdzie indziej . Hmmm... i tu także pretensje możesz mieć do siebie