Witam ja tez odpuściłem garaż i żałuję, mogłem chociaż jedynkę dostawić z boku. Ceny z katalogów sa mocno przesadzone, garaż dostawiony to ok.10-12m ściany (6/3,5), max. ok 40m dachówki+ więźba. Jaki może być koszt robocizny majstra który zrobi to z marszu?
zalety:
-usytuowanie w miarę możliwości tylko na zimnej północnej stronie
-bałagan i budowę masz za jednym podejściem
-jeśli zmieścisz garaż przyklejony z boku i posadowisz dom możliwie blisko frontu działki wydasz znacznie mniej na kostkę, podjazdy itp. a zima będziesz miał zdecydowanie mniej do odśnieżania.
-jeśli cofniesz budynek bo w przyszłości planujesz postawić przed nim, lub z boku garaż pomyśl ile pola do zagospodarowania będziesz miał przed domem i związanych z tym kosztów.
-jeśli masz małą działkę np. w mieście wjazd do garażu bezpośrednio z drogi, nie wydajesz na bramę, tylko na furtkę na wysokości drzwi wejściowych.
-budynek gospodarczy lub garaż to zdecydowanie większy podatek do płacenia.
-klamotów typu: kosiarka, rowery, zimowe opony łopaty szpadle itp. zawsze jest spora a gdzieś to trzeba trzymać.
-małe szopki i tego typu pomieszczenia porozsiewane podziałce zawsze wyglądają szpetnie, chyba ze utopimy w nie zdecydowanie więcej kasy niż w garaż na etapie budowy domu.
-wygoda i komfort bezcenne, dźwiganie zakupów w ulewny dzień z wiaty do oddalonego domu
Nie mam garażu i żałuję
-Michał