dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drleszek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    5

    Domyślnie Woda w budynku

    Kilka pytań. Z góry dziękuję za przeczytanie i pomoc.
    Po ostatnich silnych ulewach mam wodę w budynku (woda gruntowa), aktualnie 28 cm wody, na powierzchni ok. 100 m2!
    Pomieszczenia są poniżej gruntu, jakieś 2 m, z oknami (przed oknami jest rów, a za nim mini skarpa do wysokości gruntu). Wykorzystuję te pomieszczenia codziennie i mam bardzo duży problem.

    Kiedyś silne ulewy powodowały, że woda przelewała mi się przez drewniane okna do omawianego pomieszczenia, zbierając się w rowie, dlatego przed oknami zrobiłem dwie studzienki - po dwa kręgi z myślą, żeby woda zbierała się w kręgach, a z kręgów pompą na zewnątrz.

    Nigdy nie podchodziła mi woda gruntowa. Czy możliwe jest, że studzienki, będąc najniższym dostępnym ujściem (woda się do nich sączy teraz po deszczach przez cały czas bardzo powoli), sprowadzają również wodę pod budynek? Kręgi są w odległości zaledwie 30/40 cm od budynku/pomieszczeniem zalewanych.

    Czy poziom wody w kręgach jest odzwierciedleniem rzeczywistego poziomu wody gruntowej? Patrząc się na wodę w kręgu jest ona istotnie wyżej, niż to co mam w budynku, kilkadziesiąt cm dalej. Obawiam się jeszcze wyższej wody w budynku.

    Budynek ma ponad 30 lat i przypuszczam, że nie ma żadnej izolacji.
    Teraz świeci słońce, a wody cały czas mi przybywa.

    Co z tym fantem zrobić na tym etapie? Wypompowywanie jest mi odradzane, dwa razy jednak musiałem wypompować, żeby wynieść z pomieszczeń meble i sprzęt, podnieść piec CO. Zasypać kręgi? Pogłębić kręgi? Wkopać kręgi dalej od budynku? Czy może wpuścić ryby i oglądać przez okno jak pływają, bo niedługo to będę miał idealne warunki na akwarium.
    Ostatnio edytowane przez drleszek ; 17-07-2011 o 18:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony