Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
Ciekawe rzeczy piszesz o tych szybach, nie widziałem nawet takiej i nikt mi nawet takiej nie proponował. Przewiercenia pod mocowanie robił producent.
Nie przewiduje się regulacji po montażu ? ? ? to znaczy, że jak firma proponowała mi i robiła regulację plastików to znaczy, że jej nie robiła bo nie była konieczna ?
Okno na zdjęciach wybrane losowo, właśnie nieduże. Najcieplejszym elementem jest uszczelka przy samej szybie, od zewnątrz jak i w środku, sama ram nie wygląda najgorzej.
Aadamuss24, takie okna są robione w Niemczech i w Anglii, ale wyłącznie na zamówienie. Szkło jest gięte ogniowo przez producenta szyb. Ponieważ jest to skomplikowane, to cena na każdym etapie rośnie lawinowo, a i transport wymaga specjalnych skrzyń. Okno do montażu nie wymaga przewiercania ramy, nie robi tego żaden producent, tylko firmy montażowe na swoje ryzyko. Okno ma wpusty, w które wchodzą występy kotew i to całkowicie wystarczy. Całość mocowania okna uzupełnia piana montażowa, listwa dylatacyjna z zamkiem, w który wchodzi tynk wewnętrzny, oraz parapet. Jeżeli rama została przewiercona, to w celu wprowadzenia elementu mocującego. A to tylko pogarsza parametry cieplne ramy. To widać na twoich zdjęciach. Jeżeli skrzydło okna zostało wyjęte z ramy, to znaczy, że ono zostało tylko rozpięte, a jego włożenie nie wymaga żadnej regulacji. Nie wiem jakie masz okna i ile mają szyb. Raz piszesz, że są aluminiowe, a teraz że tworzywowe. Przy tych mrozach zrób zewnętrzne zdjęcia tylko tego okna w nocy, z temperaturą ramy przy parapecie i w połowie okna oraz w środku szyby. Będzie można określić klasę okna i straty na osadzeniu jego w warstwie ocieplenia. Co wyjdzie z tym oknem, będzie dotyczyć także reszty. Męskie decyzje trzeba zostawić na ciepłe dni.