dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Lightbulb Administratorzy i moderatorzy - ich uprawnienia (temat dla Redakcji i prawników)

    Obiecalem sobie, ze nie podejde emocjonalnie do tego zagadnienia, nie mniej jednak - jezeli mnie poniesie w trakcie pisania tego watku - z gory przepraszam, mam straszna "burze mysli" w glowie, i jezeli ktos poczuje sie dotkniety - z gory przepraszam.
    Jednoczesnie postaram sie pisac maksymalnie skrotowo, korzystajac z linkowania do zrodel, aby skrocic post.
    Ten watek ma na celu przedtsawienie problemu i zmobilizowanie osob decyzyjnych z ramienia Muratora (piszac Murator mam na mysli firmy Murator SA, ZPR Media (btw gdzie jest Budowia? z nimi podpisywalem umowe? a nie kojarze info o zmianie uslugodawcy?) i inne "kapitalowo powiazane" podmioty gosp swiaczace uslugi na forum, oraz osoby z tym forum zwiazane: administratorow, Redakcje, Moderatorow) do podjecia odpowiednich dzialan.

    Osoboscie uwazam, ze mamy na forum sporo nieuregulowanych spraw w kwestii moderacji i ewentualnych banow.
    Opisuje to na przykladzie, ktory mial miejsce kilka dni temu.
    W duzym skrocie:
    1 - wdalem sie w dyskusje na temat nowych moderatorow, gdzie poruszono problem TB i skakania sobie do gardel tzw pompiarzy i kablarzy
    2 - jeden z moderatorow uznal, ze obrazilem go personalnie
    3 - prawdopodobnie jeden z uczestnikow ostrej dyskusji w watku o moderatorach (kablarz lub pompiarz) zglosil zalozony przeze mnie watek do moderacji - dostepny poza moderacja z forum: http://astrobud.com.pl/pl/n/4
    4 - Redakcja - osoba powiazana z Murator edytuje ten watek - stwierdzajac, ze jest to reklama
    5 - dostaje bana od moderatora (nie wiem ktorego)
    6 - po interwencji ban zostaje zniesiony przez Redakcje
    7 - na chybil trafil ustalam kto zalozyl mi bana i dochodze do porozumienia. http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6692560

    No i teraz wezmy pod uwage jedna rzecz - nie chcialem PP - bo to juz reprezentowanie interesow firmy. Skoro go mam - reprezentuje je. Ale jednoczesnie wystepuje juz nie jako osoba fizyczna, jakis tam uzytkownik piszacy sobie swoje opinie, a osobość prawna. Tym samym nieco zmienia sie charakter wypowiedzi i zmienia sie tez zakres odpowiedzialnosci.
    Fakty:
    No i teraz tak, skoro mam platny profil - wypowiadam sie jako firma. Skoro mam platny profil - Murator swiadczy jakies tam uslugi, za ktore place.
    W 2014r sposrod wielu, ale przytocze przyklad tylko 2 forumowiczow): kuciar i cormac - podpisane kontrakty i zrealizowane lub w trakcie realizacji kontrakty to kwota kontraktow powyzej 200k zl,, sa to oczywiscie transakcje ktore moge udokumentowac podpisanymi umowami i wystawionymi fakturami.

    Glowna przynajmniej zaleta(oficjalnie na podstawie tego wpisu podjalem decyzje o zakupie PP) Platnego Profilul mowi m.in o tym ze:
    "Płatny Profil umożliwia udzielanie się w dyskusjach na Forum, tworzenie galerii zdjęciowych, zakładanie nowych tematów i dzienników budowy pod marką firmy. Dzięki tej formie reklamowej możesz udzielać porad innym użytkownikom, np. dotyczących korzystania z konkretnego produktu lub porad związanych z usługami Twojej firmy."
    Tym samym nie rozumiem absolutnie usuniecia mojego watku dotyczacego rozwiazan systemowych Caparol z wykorzystaniem NQG (ten artykul na mojej stronie) a znajdujacy sie pierwotnie w tym miejscu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...jeszcze-lepsze
    Poddaje tez pod rozwage zakres uprawnien jaki maja operatorzy, moderatorzy forum i sposob weryfikacji wpisow osob z PP (Platnym Profilem). Biorac pod uwage, ze zostalem zbanowany przez moderatora na 2 dni i przez 2 dni zostala zablokowana mozliwosc: pisania postow, zakladania nowych postow, prowadzenia korespondencji w PW, ucierpial tez na tym wizerunek mojej firmy (moj potencjalny kontrahent zobaczyl ze uzytkownik jest zbanowany - "pewnie oszust" pomyslal) tym samym dzialanosc moderatora wplywa wprost na straty firmy. Biorac tylko te 2 konrakty (200k/365dni w roku=547zl/dzien) oznacza to ze straty wynikajace z mojej nieobecnosci na forum z powodu bana na 2dni > 1kpln. A co jezeli udowodnie ze w tym okresie prowadzilem negocjacje z 4 klientami tego typu w okresie bana i z powodu takiego bana - nie doszlo do finalizacji? (bo stracilem wiarygodnosc, bo nie moglem w okresie bana odpisac?)

    moje sugestie:
    1 - PP wylaczone z jurysdykcji moderatorw
    2 - zatrudnienie zawodowych moderatorow
    3 - oczyszczenie forum z uzytkownikow pokroju TB

    Nie ukrywam ze po banie i usunieciu watku - juz mialem w rece telefon do prawnika, zeby przeanalizowal regulamin forum vs regulamin swiadczenia uslugi PP i znalazl nieprawidlowosci i skierowal sprawe do sadu przeciwko Muratorowi w tym - wniosek o odszkodowanie. Jednak wychodze z zalozenia, ze lepiej jest sprawe zalatwic polubownie i lepiej jest sie dogadac niz sadzic.
    Powiazane tematy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...jeszcze-lepsze
    http://forum.muratordom.pl/zasady_pprofil.php
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6692560
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sze-propozycje

    -----
    teraz prywatnie
    sprawa jeszcze jest w mojej glowie, nie jest to jeszcze stanowisko firmy, firma nawet nie wie, ze mielismy bana przez ten 1 dzien (mial byc na 2 ale Redakcja zniosla po rozmowie telefonicznej) . Daleki jestem od tego, aby ta sprawe kierowac na droge oficjalna, ale tam gdzie jest $ - juz koncza sie cwiczenia i jak nie ja - to kto inny wczesniej czy pozniej wykorzysta przeciwko Muratorowi. Posprzatajcie i uregulujcie sprawe zanim ktos to za Was zrobi. No i jeszcze tylko prosba do Redakcji: bo wiem ze temat jest "ciezki". Wystarczy mi wpis redakcji typu "pomyslimy nad tym" aby sprawy nie ciagnac dalej. Bo zupelny brak reakcji odczytuje jako zupelne olanie tematu, a wtedy tez zaczynam podchodzic juz do tematu jako osobowosc prawna.

    dodane: 22:50 No i jeszcze dorzuce - z ewbuxxxo (uzytkownika PP) wspolpracuje juz: 4? chyba lata. Obrot w zakresie dostaw do tego forumowicza przekroczyl w tym okresie spokojnie kwote 800k pln (potwierdzone fakturami z 3 firm) czyli 550pln/dzien. A tu taka wpadka - jestem niewiardygodny i zbanowany w jego oczach - nierzetelny i niewiarygodny. Kto mi zrekompensuje poniesiona strate? Skonczcie sie bawic.... bo tu o grubych $ mowimy.
    Przytoczone przyklady: cormac+kuciar+ewbuxxxo daje rowne 1mln zl i w przeliczeniu c.a 1100plnprzychodu (nie mylic z dochodem) za 1 dzien nieobecnosci na forum
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 03-12-2014 o 00:03
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony