dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Galileon

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-261
    Posty
    3

    Domyślnie Monolit czy mogę być pewny?

    Witam,

    Zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę w związku z operacją zamiany stropu terriva na monolit w domku, który powoli sobie składam do kupy.
    Mój dylemat wynika z faktu, że zdecydowałem się aby zastąpić gęstożebrówkę monolitem już na etapie rozpoczęcia budowy i zrezygnowałem z wykonania trzpieni, które widać na rysunku ( podpór pod terrivę ).



    Na rysunku widać projekt w oryginale gdzie zastosowano 5X terriva + 2x monolit - ja zamieniam na jeden a własciwie 2 stropy monolityczne gdyż lewa cześć domu do płyty PZ2 włącznie jest niżej od prawej.

    Generalnie wszystko według opinii kb jest zgodne z praktyką budowlaną i nie powinienem się martwić zbytnio faktem,że w miejsce terrivy zalany zostanie strop monolityczny. Ja niestety nie jestem tego taki pewien i bardzo proszę o poradę doświadczonych kolegów czy taka zmiana powinna zostać skonsultowana jednak z konstruktorem i poparta wyliczeniami czy tez niepotrzebnie panikuję.

    Głównie zastanawia mnie to, czy ciężar tej płyty nie będzie jednak za duży dla ścian, czy rozpiętość tego stropu nie będzie również zbyt duża itp. Ściany domku wykonane są z betonu komórkowego.

    Z góry dziękuję -
    Ostatnio edytowane przez Galileon ; 10-03-2015 o 18:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony