Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
Pomiary po nocy:
od 23-07 pracował na 30%, na dworze -1 stopień. na anemostatach:
-najdalszy 14,6 stopnia
-najbliższy 15,1 stopnia.

Po wrzuceniu na 100% temperatura wzrasta do tych 17,5=18,2 stopni i się utrzymuje. Widać że powietrze na 30 procentach schładza się w drodze. Muszę ustawić autmatycznie BOOST co jakieś 4 h na 10 minut i zobaczymy jaki będzie tego efekt.

Nie jest najgorzej ale nie jest też super, nie sprawdzałem na reku temperatur bo nie chce mi się tego znów na razie rozkręcać.

I tak jest lepiej niż 10-11 stopni po nocy.

Zastanawiam się czy to co mamy w nowych kineticach to cały czas wymienniki Recair RS160 czy czasem nie jakiś chiński chłam :?
Nie trzeba całkowicie rozkręcać. Można odkręcić srubkę i wyjąc zaślepkę kanału (poziomego) i tam włożyć termometr.
Ja tak u siebie mierzę.

Czyli zachowuje się identycznie jak u mnie
Miałem nadzieję że uszczelnienie pomoże ale widać jest jakiś innny problem ...

U mnie zauważyłem że jak jest bardzo duża wydajność to słychać jak zaczyna spływać woda z rekuperatora do kanalizacji. Przy małej wydajności nie idą skropliny do kanalizacji i zaczyna robić się mokry wymiennik a co za tym idzie zaczyna spadać wydajność.
Wystarczy ustawić na 100% i po chwili słychać zaczyna wzrastać sprawność i "schodzić" woda z wymiennika ...

Nie znam konstrukcji ale wygląda jakby było coś nie tak z odprowadzeniem skroplin. Moze niechlujnie został wklejony odpływ i dopiero przy bardzo dużym ciśnieniu woda idzie do kanalizacji ?

Jak dla mnie winowajcą jest odprowadzenie skroplin ...
Powinna woda się lać a przy normalnej pracy nie słyszą aby się coś lało a dopiero zaczyna na naprawdę dużej wydajnosci.

Nie jest to wina syfonu , bo najpierw woda mi się lała do dużej butelki 5L , później miałem syfon samoróbkę , według schematu robiony i przetestowany a teraz mam jeszcze inny , ale oczywiście wymiana nie pomogla.

Myślę że warto spróbować wysłać emaila do producenta w Anglii , może oni coś pomogą i zasugerują ?
Bo na polski serwis nie ma co liczyć ani dystrybutora ..