Cytat Napisał pedronx Zobacz post
co bym nie kombinował to zawsze przegrzewa o jakieś 0.7 stopnia. Car zachowuje się jak Tybox, tzn wyłącza się jak na sterowniku/termostacie zostanie osiągnięta docelowa temperatura, czyli 23 st.
I tu pojawia się problem, bo przecież w podłogę (płytę) została wpompowana większa ilość energii, która dociera do wnętrza z opóźnieniem. I przez to opóxnienie mam te dodatkowe 0,7st.
Próbowałeś obniżyć temp zasilania? Na początku miałem taki sam efekt, kiedy była za wysoka temp. zasilania, bo chciałem mieć szybszy przyrost temp.

Jeśli stosujesz MODUL OFF to nastawa parametru BUILD nie ma znaczenia i CAR działa jak TYBOX, ale ze stałą histerezą 0,4*C i stop grzania jest 0,1*C powyżej zadanej, więc w tej sytuacji możesz spróbować sobie OFFSET-em przesunąć sobie krzywą np 2-3 stopnie na minus (przy takiej masie betonu, to jaka faktyczna wartość będzie właściwa, musisz sobie sprawdzić eksperymentalnie)

Jeśli stosujesz MODUL ON, to wypróbuj sobie BUILD 10 , jeśli będzie nadal przegrzewało to daj BUILD poniżej 10, np 8 albo 9. Poniżej BUILD 10, temp zasilania jest obniżana. Jednak w tym przypadku mogą pojawić się problemy z dogrzaniem piętra. Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.