Witam,
miotam się nad wyborem pompy od dłuższego czasu im więcej czytam tym mniej wiem...

Pomoże Ktoś z doświadczonych wybrać najlepszy model? Najlepszy= najmniej awaryjny, ekonomiczny, cichy.

Dom nowo-budowany pow. użytkowa 100m2, 100% podłogówka, rekuperacja, bardzo dobrze docieplony,
kalkulator pokazuje zapotrzebowanie roczne 10,000 kWh 5,400 zimowe moc pompy 5,67kW. Mam w domu 3faze, odległość między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną to 7m.

Wymagania co do pompy:
-R32 lub propan
-Tak aby nie było jej słychać w domu i zajmowała mało miejsca (mała kotłownia)
-Łatwe zdalne sterowanie
-Obsługa 2 stref grzewczych
-Funkcja chłodzenia latem w trybie automatycznym z przełączaniem się na dogrzewanie CWU z automatu
-Uważam, że potrzebuję bufor 50L, szczególnie, że latem 1 strefa będzie wyłączona z obiegu - część instalatorów twierdzi, że mi nie potrzebny??

Pompy na jakie dostałem oferty:
1.Panasonic WH-MDC05J3E5
2.Panasonic All In One KIT-ADC5JE5
3.Rotenso AQUAMI Monoblok lub Split 6 L1
4.KAISAI Arctic KHC-06RY1
5.LG Therma V Split 5,5kW

Według tabelek SCOP dla +35: Najlepiej wypadają według kolejności PANASONIC, KAISAI i ROTENSO, LG
a w ujemnych -7/35: KAISAI i ROTENSO (3), LG-nie znalazłem wartości przy -7 ale dla -2 ma 3,14, PANASONIC(2,78 mono, 2,59 split),

Tak więc wydaje mi się, że KAISAI i ROTENSO wypadają najlepiej bo w końcu mają pracować w ujemnych... ale o dziwo zużycie prądu mają podane większe mimo lepszych parametrów??

Tak więc proszę o poradę, nie są to małe koszta a chciałbym żeby to pracowało jak należy
Dziękuję