dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Jakie mapy?

  1. #1

    Domyślnie Jakie mapy?

    Witam,
    Czy do uzyskania warynków przyłączy prądu, wody, gazu potrzebna jest zwykła kopia mapy ZASADNICZEJ z wydziału geodezji czy też specjalna mapa sporządzona na moje zamówienie przez geodetę? Pytam, bo w zakładzie energetycznym powiedziano mi, że muszę dołączyć mapę w skali 1:500, natomiast w wydziale geodezji powiedzieli, że wydają mapy w skali 1:2000.
    Pozdrawiam
    Frantz

  2. #2

    Domyślnie

    Cóż - co kraj to obyczaj.
    U mnie dostałem (kupiłem) 1:1000 i one są wystrczające do ZE i gazu. Ale to tylko do "Zapewnienia o dostawie mediów" Mapa 1:500 do projektu musi zostać oddzielnie wykonana.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: Jakie mapy?

    Cytat Napisał Frantz
    Witam,
    Czy do uzyskania warynków przyłączy prądu, wody, gazu potrzebna jest zwykła kopia mapy ZASADNICZEJ z wydziału geodezji czy też specjalna mapa sporządzona na moje zamówienie przez geodetę? Pytam, bo w zakładzie energetycznym powiedziano mi, że muszę dołączyć mapę w skali 1:500, natomiast w wydziale geodezji powiedzieli, że wydają mapy w skali 1:2000.
    Pozdrawiam
    Frantz
    Bierz z geodezji - powiedz do czego Ci to jest i się nie przejmuj ( przecież oni nie odróżniają skali) mapa musi być. Sztuka jest sztuka. I tyle. Kosztuje grosze..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    ....mi Pani w Biurze Obsługi dostawcy wody powiedziała że mapa zasadnicza 1:500 a na stronach piszą że do celów projektowych, czyli od geodaty...?


    różnie to bywa. Wydaje mi się, że musisz udac się jednak do geodety.
    Jeżeli masza na myśli "wniosek o wydanie opinii" o możliwości przyłącza, to na pewno chodzi o mapę zasadniczą, nieakteualizowaną do celów projektowych.

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Otóz to. Do warunków wstępnych wystarczy ksero mapy zasadniczej, natomiast później do projektu to od geodety

  6. #6

    Domyślnie

    Jest to mapa do celów opiniodawczych, kosztuje we wrocku 51zł a wydaje ją ośrodek katastru (miejskiego lub wiejskiego - zależy gdzie działka leży).
    Jest ksero z mapy zasadniczej z pieczątką.
    Natomiast już do architekta w celu zrobienia adaptacji oddajesz mape do celów projektowych.

    Albo jeśli już posiadasz mape do celów projektowych to ją odrazu oddajesz. Tylko pamiętać żeby dawać ksera.

  7. #7

    Domyślnie

    Kurcze a co to jest mapa zasadnicza?
    Dla prądu czy wody nie wystarczy wyrys z planu?

  8. #8

    Domyślnie

    Mapa zasadnicza to mapa z naniesionym uzbrojeniem terenu, tzn. sieciami wodociągowymi, elektrycznymi, telefonicznymi, itp. oraz zaznaczonym ukształtowaniem terenu. Do uzyskania wstępnych warunków przyłączy wody czy prądu trzeba ją przedłożyć w wodociągach , elektrowni itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony