Cytat Napisał HenoK
Cytat Napisał docieplenia
... tylko firma Dorken robi specjalna folie srebrna DELTA-FOL REFLEX ktora sama w sobie odpowiada warstwie styropianu o grubosci 2cm aha to wszystko oczywiscie sklejone jest taka sama tasma wiec tworzy dosyc szczelna warstwe

takie rozwiazanie ma ta zalete ze powstaje ekran (tak jak takie ekrany za grzejnikami) tuz pod plyta G-K na suficie co powoduje odbijanie ciepla i zmniejsza jego wnikanie w warstwe welny
Mam poważne wątpliwości co do skuteczności działania warstwy aluminiowej jako ekran odbijający ciepło.
Ciepło moze być odbijane jeżeli rozchodzi się poprzez promieniowanie.
Chyba nie zamierzasz tej folii pozostawić na wierzchu, tylko przykryjesz ją warstwą np. płyty g-k. Przez płytę g-k ciepło przechodzi przez przewodzenie, jak przez wiekszość ciał stałych. Jakie więc promieniowanie ma odbijać warstwa aluminiowa ?
Oczywiście poważnym argumentem dla producenta jest cena : DELTA-FOL DS 60 kosztuje 2,68 zł/m2 a folia DELTA-FOL REFLEX (różniąca się o tę jedną warstwę) 5,34 zł/m2.
Aby przekonać klienta, że nie wyrzuca on pieniędzy w błoto wmawia mu się, że folia ta odpowiada dodatkowo 2 cm styropianu.
Może się mylę, albo moja wiedza w tym względzie nie jest pełna, ale jeżeli tak jest, to z pewnością firma DORKEN POLSKA Sp. z o.o. posiada wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje potwierdzające tak rewelacyjne właściwości i nie omieszka ich opublikować.
Pytanie pomocnicze. Czy jeżeli ekran zagrzejnikowy pomalujemy warstwą czarnej farby, to czy nadal bedzie on miał niezmienione właściwości odbijania promieniowania cieplnego ?
oczywiscie nie jest to warstwa wierzchnia tylko pod plyta G-K
co do reszty to sam jestem ciekaw - zobaczymy