Ile kosztuje aneks, trudno mi powiedzeć, jeżeli nie wiem jakie zmiany są wprowadzone. Ale zastanówcie się, jeżeli za adaptację projektu gotowego do warunków miejscowych ceny kształtuja się od 1000 do 2000 zł, to ile można wziąść za korektę elewacji i rzutów) zazwyczaj wystarczy ksero z naniesonymi na czerwono zmianami) ? 100 - 200 zł ?
Oczywiście jeżeli zmiany są poważniejsze i wymagają przeprojektowania elementów konstrukcyjnych cena będzie większa.
Jeżeli Twój kierownik uważa, że bezkarnie może potwierdzać ewidentną nieprawdę, to może powiedz mu, że może w najlepszym wypadku dostać upomienie z PIIB, w gorszym - zostanie skierowany na ponowne zdawanie egzaminu a w najgorszym może się to dlaniego skńczyć utratą uprawnień budowlanych. Dlaczego, niektórzy uważają, że wszyscy inni są od nich głupsi ?
Czy zapłacisz Ty czy kierownik, będzie zależało między innymi od zapisów w dokumentacji i dzienniku budowy. Warto spraw papierkowych pilnować.
Twoje wnioski co do podatków zapewne są słuszne. Już w tej chwili słyszałem o dynamice oddawanych domów ponad 160% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Komuś takie statystyki pewnie są bardzo na rękę.