dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anddr

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie palenie węglem brunatnym w kominku

    witam

    przy okazji konserwacji kominka przeczytałem w dokumentacji że można w nim palić węglem brunatnym. przyznam że chodzi mi po głowie zastosowanie węgla brunatnego jako dodatku do drzewa. czy macie jakieś doświadczenia z tym "paliwem" ?

    pozdrawiam
    andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    Dużo dymu a śmierdzi jak by sie stado dzikich małp p...... Do C.O owszem owszem ale do kominka to chyba nie bardzo

  3. #3

    Domyślnie

    Dwa lata temu zlikwidowałem piec węglowy na do C.O. Zostało mi ~300 kg więgla pomieszanego z koksem. Spaliłem cało to dziadostwo w kominku. Trzeba było najpierw rozpalać super drewnem a potem węgiel i trzymało ciepło, że hoho.

  4. #4

    Domyślnie

    A pamiętacie taki smrodek nad dawnym DDR?
    To właśnie węgiel brunatny.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5

    Domyślnie

    W Leroy sa brykiety w węgla brunatnego - fajnie sie pali
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #6

    Domyślnie

    Ja pale, ale fakt: smierdzi niesamowiecie, poza tym trzeba miec duzo zaru zeby sie palił. Jednym ze sposobów lepszego palenia jest delikatnie wysuniecie popielnika.
    Wkurza mnie tez duuuuzzaa ilosc popilou, ktory co prawwda wyglada jak papier ale jednak jest...
    No ale pale, bo z drzewem sie nie wyrobilem i chce objechac jakos ten sezon
    Bastek

  7. #7

    Domyślnie

    Po ile kupujecie w. brunatny ?
    On ma wartość energetyczną jak brykiety drzewne
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8

    Domyślnie

    Ostatnio przy okazji ekogroszku kupiłem worek brunatnego - 190zł/t. Faktycznie śmierdzi jak.... Wg mnie całkowita nieprzydatniść do palenia w kominku. Spaliłem jeden wkład a resztę zawiozłem teściom. A pózniej się zastamawiałem co tak śmierdzi w samochodzie (mimo worka z wkładką foliową)

  9. #9

    Domyślnie

    Tonę w jednym worku ?
    Kupowałeś to na jakimś skłądzie węglowym ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #10

    Domyślnie

    Nieee Wziąłem jeden worek ok 50kg a cena jest 190zł/t czyli za worek +-10zł (no 9,5 żeby byc dokładnym). Kupiłem w pobliskim skadzie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    Nieee Wziąłem jeden worek ok 50kg a cena jest 190zł/t czyli za worek +-10zł (no 9,5 żeby byc dokładnym). Kupiłem w pobliskim skadzie.
    Gdzie we Wrocławiu okok Korony może być taki skład , lub w Długołece lub Mirkowie ?
    Ile wilgoci ma taki węgiel ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał piotrul
    Nieee Wziąłem jeden worek ok 50kg a cena jest 190zł/t czyli za worek +-10zł (no 9,5 żeby byc dokładnym). Kupiłem w pobliskim skadzie.
    Gdzie we Wrocławiu okok Korony może być taki skład , lub w Długołece lub Mirkowie ?
    Ile wilgoci ma taki węgiel ?
    Węgiel brunatny to paliwo supeer WARUNEK - Musi być suchy !!!

    Zasada spalania - sporo żaru - mmniej powietrza.

    Idealnie nadaje się do kotłów zagazowujacych - warość opałowa = z suchym drewnem.

    Do kominka raczej się nie nadaje - ale jak widać można

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  13. #13

    Domyślnie

    heeej,

    bylem w zeszlym tygodniu w UK,
    W hotelu byly zainstalowane 3 otwarte kominki.
    Zdziwilo mnie bardzo, ze angole w tych kominkach palili drewnem i weglem kamiennym ! Zadnego dymu ani niepozadanych zapachow nie zanotowano!
    To zadziwilo mnie jeszcze bardziej.

    Y

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Yoric - a spojrzałes jaki tam jest przewód kominowy (jego przekrój)

    Min 60% paleniska - to jest klucz do Twojego zdziwienia

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  15. #15
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jeśli w osiedlu domków na działkach np 1000m zaczniecie palić tym SYFEM to wczasy na zapleczu elektrociepłowni [ np Siekierki ] będą dla was super relaksem. Produktem spalania z węgla brunatnego jest POPIÓŁ wyjątkowo BOGATY w METALE ciężkie , czyli drugi syf ze spalania. NORMALNY popiół z DREWNA można zastosować jako NAWÓZ w ogrodzie , jest to wtedy zgodne z naturalnym obiegiem pierwiastków w przyrodzie . Popiół z węgla brunatnego jest natomiast odpadem szkodliwym dla środowiska. mistrz zduński Dariusz Bielawski www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Produktem spalania z węgla brunatnego jest POPIÓŁ wyjątkowo BOGATY w METALE ciężkie , czyli drugi syf ze spalania.
    Tak z ciekawości. Skąd w węglu brunatnym metale ciężkie ? Moze wykaże sie tu nieuctwem ale zawsze sadziłam, że węgiel brunatny to coś pomiędzy torfem a węglem kamiennym. Jesli w torfie nie ma pierwiastków cieżkich i w węglu kamiennym ich nie ma, to skąd one w węglu brunatnym ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Kominek ma być kominkiem a nie piecem martenowskim, oszczędnym podpowiem, że równie świetnie palą się opony, czyli super energotwórcze paliwo. Zawsze myślałem, że kominek ma tworzyć nastrój i klimat domu, ewentualnie wspomagać system ogrzewania a palenie w nim węglem czy brykietem to profanacja , skąpstwo i lenistwo użytkowników .
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    rusek007 masz jakąś wizję do czego ma służyć kominek i proszę bardzo, Twoja sprawa. Fajnie by jednak było, gdybyś zechciał nie obrażać ludzi, którzy mają na ten temat nieco odmienne zdanie. A przede wszystkim nie wmawiaj komuś, ze posunie się do palenia oponami.

    O ile przyjemniej by było, gdyby ludzie zastanawiali się czasem przed naciśnięciem przycisku 'wyślij'.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Joshi spoko, wyluzuj i przekonaj mnie, że nie mam racji.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Joshi spoko, wyluzuj i przekonaj mnie, że nie mam racji.
    Nie masz racji. Nie palę w kominku oponami...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony