dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek D.

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    9

    Domyślnie projekt BASIA pracownia HORYZONT

    Jestem w trakcie wybierania projektu. Bardzo prosze o rady opinię co byście zmienili w tym projekcie. Dodam że potrzebujemy domu dla 4 osób 3 sypialnie + gabinet. Najlepiej parterówka (działka ma 1400m) lub z małym użytkowym poddaszem. Wejście od strony wschodniej. Zadaszony taras , kominek spiżarka w kuchni i marzy mi się wyjście z kuchni na taras. Te funkcje spełnia Basia ale przyznam że z zewnątzr nie bardzo mi leży. Prosze o sugestie. Ewentualnie inne projekty. a może ktoś buduje Basię?

    [/img]http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=95&sid=5
    Nie potrafię wkleic zdjęcia
    Gała

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wersja A

    1. wiatrołap - 3,4 m²
    2. wc - 1,5 m²
    3. łazienka - 6,6 m²
    4. hall - 9,3 m²
    5. pralnia, c.o.- 5,0* m²
    6. kuchnia, jadalnia - 16,3 m²
    7. spiżarnia - 1,8* m²
    8. garderoba - 5,2 m²
    9. pokój dzienny - 34,6 m²
    10. sypialnia - 15,5 m²
    11. sypialnia - 12,1 m²
    12. sypialnia - 12,0 m²
    13. przedpokój - 8,0 m²

    Wersja B


    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    speek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Lubie parterówki.Zajrzyj do pracowni GMI studio tam maja kilka propozycji. Zwróć uwagę na projekt IRYS
    Powodzenia

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jeśli szukasz domu z 3 sypialniami + gabinet, to patrząc na Basie, będziesz musiał spać w salonie. Na planie centralne miejsce zajmuje, która jest drugim co do wielkości pomieszczeniem - jeśli ma to odzwierciedlenie w modelu życia rodziny - to jak najbardziej. Jeśli z kuchni korzystacie sporadycznie, to poszukaj innego projektu. Poza tym szkoda, że elewacja południowa nie jest wykorzystana do doświetlenia domu. Przy takim układzie względem stron świata, dużo pomieszczeń jest od północy - już możesz zacząć trenować zimny wychów.
    Komunikacja - przedpokój 13 to jakaś straszna kiszka - max. 1 m szerokości w środkowej części.
    Uważam, że 124 mkw można lepiej wykorzystać. Poszukaj dalej... najlepiej w kilku podejściach (jak w międzyczasie zmieni Ci się światopogląd). Ja za każdym razem typowałam inny projekt i dziwiłam się, jak mogłam poprzednio wybrać coś takiego...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek D.

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie uwagi i za pomoc w wklejeniu projektu. Jesli chodzi o sypialnie w projekcie są 3 pokoje , myślimy o podziale tego największego i połączeniu z garderobą tak żeby powstała sypialnia i gabinet ok. 7-8 m, wtedy pokój będzie miał 12-13. Chodzi mi po głowie poszerzenie śniany domu za garażem o ok. 1,5m. Uzyskując w ten sposób większą łazienkę i garderobę w jednej z sypialń. Co Wy na to? Czy to dobry pomysł? Jesli chodzi o doświetlenie pokoju dziennego myślę o dodaniu okna od strony południowej Działka ma 31 m szerokości więc nie będzie problemu z odpowiednimi odległościami od sąsiadów. Jeśli chodzi o kuchnię to wąłśnie zalezy nam żeby była sercem domu teraz mamy aneks kuchenny z barkiem i marzy nam się duża kuchnia ze stołem (żona lubi gotować i spędza dużo czasu w kuchni). Bardzo chętnie wysłucham jeszcze opinii na temat tego projektu i w dalszym ciągu szukam kogoś kto buduje ten dom ewentualnie coś zbliżonego.
    Gała

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    przy poszerzaniu skrzydła, do którego przylega garaż zmienisz istotnie konstrukcję dachu. Potrzebne będą nowe wyliczenia. Z kolei po podzieleniu pokoju dziennego, gabinet będzie jak kiszka - na oko szer. max. 2,5 m. Doświetlenie salonu jak najbardziej. Zostaną tylko wąskie korytarzyki, z którymi trzeba będzie żyć.
    Jeszcze jedno - skoro działka jest szeroka, to dom lepiej przybliżyć do granicy północnej. Zyskasz więcej przestrzeni od strony nasłonecznionej i dom ewentualnego sąsiada nie będzie zacieniał Twojej Basi. Ostatnio wyczytałam, że budynek o wys. 5 m w południe 21 grudnia rzuca cień o długości 19 m! Pomyśl o tym, w zimie każdy promień słońca jest cenny!

  7. #7

    Domyślnie

    też jestem zainteresowana tym projektem, najbardziej podoba mi się duża kuchnia z bezpośrednim wyjściem na taras. Jedyne co bym zmieniła w tym projekcie to poszerzenie garażu na dwa samochody i oczywiście dodatkowe okno od południa. Jeśli potrzebujesz gabinet to dobry pomysł żeby przesunąć ścianę i zrobić go z garderoby. Z zewnątrz też nie za bardzo mi się podoba ale coraz bardziej się do niego przekonuje. A może ktoś zna jakieś projekty w których wyjście na taras jest z kuchni?

  8. #8

    Domyślnie

    kupiliśmy projekt basia i w sierpniu ruszamy z budową. Tomek D a ty na jaki wkońcu projekt sie zdecydowałeś?

  9. #9

    Domyślnie

    Ładna ta Basia. Podoba mi się. Myślę że rozmieszczenie pomieszczeń jest całkiem do rzeczy. A jeśli chodzi o wygląd domu z zewnątrz to czasem wystarczy zmienić kolor dachu i elewacji a dom zupelnie zmienia oblicze.
    KoBa1507

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony