Witam serdecznie wszystkich muratorowiczów !!!!

Jestem szczęśliwym posiadaczem działki rolnej o powierzchni 24 arów. Od momentu znalezienia działeczki do samego zakupu to po prostu KATORGA. najwięcej czasu i nerwów to wiadomo - URZĘDY. Ne mówiąc już o tym że każdy urząd to inne Państwo które rządzi się własnymi prawami.
Posta tego piszę gdyż nie chcę się naciąć na kolejny brak wiedzy lub własną interpretację przepisów naszych urzędników.

Jestem na etapie zbierania, uzyskiwania etc. dokumentów do pozwolenia na budowę a jednym z nich jest DECYZJA O WYŁĄCZENIE Z PRODUKCJI ROLNEJ. Ze względu na to ich chcę wyłączyć jak naj mniej aby nie płacić dużego podatku to zwracam się z zapytaniem:

- jak określić jaką powierzchnię mogę wyłączyć z produkcji rolnej (w jaki sposób zrobić obrys czy ma być to figura geometryczna (prostokąt) czy jest to obrys rzeczywisty na którym stanie dom ?

Rozwijając w/w pytanie rozchodzi mi się o ustalenie sposobu (wykonania obrysu0 jaka część może być wyłączona z produkcji rolnej.
Spotkałem się z dwoma wariantami:
1- wyłączyć można z produkcji rolnej teren TYLKO pod budynkiem, dojazdami i robi się obrys takiego terenu
2- działkę na której ma stanąć dom tnie się jak tort i obrys ma wówczas kształt prostokąta

Zależy mi na tym gdyż domek chciałbym postawić na środku działki wraz z budynkiem gospodarczym i pan urzędniczek już mi powiedział że zrobimy tu ciach kreseczkę do końca działki - to w tej sytuacji będę musiał odrolnić 2/3 działki - horror

Jeśli posiadacie Państwo wiedzę dot. w/w zagadnienia to proszę o poradę,

Pozdrawiam

KRYH