dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Folia kubełkowa na ściany fundamentowe

    Mam zamiar dokopać się do ław fundamentowych i wyłośyć ściany fudamentowe wraz z ławami folią kubełkową, a przy okazji zrobić drenaż. Czy można odkopać ściany fundamentowe na całym obwodzie domu za jednym razem, czy trzeba to robić odcinkami ?
    Proszę o opinie

    pozdrawiam
    Mariusz1

  2. #2

    Domyślnie

    Mozna ,przecież nie bedziesz podkopywał ławy tylo odkopywał fundamenty

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS
    Mozna ,przecież nie bedziesz podkopywał ławy tylo odkopywał fundamenty
    Ja bym jednak doradzał ostrożność w takich radach.
    Nie znając rodzaju gruntu, głębokości posadowienia ław i konstrukcji budynku, trudno coś więcej rzetelnie podpowiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie Re: Folia kubełkowa na ściany fundamentowe

    [quote="Mariusz1"]Mam zamiar dokopać się do ław fundamentowych i wyłośy=

  5. #5

    Domyślnie

    Nie można ponieważ ziemia którą jest obsypany budynek przejmuje na siebie część obciążenia z fundamentów. Mój ojciec który wykłada fundamentowanie tłumaczył mi jakie siły jak działaja ale wszystko zapomniałem.
    Jednak na pewno nie możesz odkopać załych fundamentów.

  6. #6

    Domyślnie

    [quote="księguś"]Nie można ponieważ

  7. #7

    Domyślnie Re: Folia kubełkowa na ściany fundamentowe

    Cytat Napisał Mariusz1
    Mam zamiar dokopać się do ław fundamentowych i wyłośyć ściany fudamentowe wraz z ławami folią kubełkową, a przy okazji zrobić drenaż. Czy można odkopać ściany fundamentowe na całym obwodzie domu za jednym razem, czy trzeba to robić odcinkami ?
    Proszę o opinie

    pozdrawiam
    Mariusz1
    Jak zrezygnujesz z folii i wybierzesz jakąś masę hydroizolacyjną będzie trochę łatwiej robić po kawałku. Ja też nie odkopywałbym całych fundamentów.
    Dobrze się sprawdzi styrozol ( www.styrozol.pl ).

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał georg
    Jeżeli masz już wybudowany dom to radziłbym odkopywać fundamenty odcinkami po 1m.
    pzdr.
    koncze wlasnie izolacje folia kubelkowa zrobilem tez drenaz.
    A wiec nie 1 m taka zasade stosuje sie przy podbijaniu fundamentow lawami, wystarczy odkopac1/3 sciany i postepujesz nastepujaco:
    1.uzpelniasz ewentualne ubytki fundamentu
    2.Izolujesz min2 razy fundament np.dysperbitem
    3zakladasz folie rozwijajac ja z rolki jak sie zakonczy jedna rolka robisz zakladki na min.15 cm.
    4kladziesz rure drenazowa ze spadkiem 0,5 - 1% (jak bedzie troche wiecej to sie nie przejmuj pamietaj tylko aby nie wejsc z rura pod fundament
    5.rura zasypujesz zwirem 8-16 na min 20 cm]
    6.reszte zasyp pospolka a na wierzch gruby zwir

    bedziesz mial pytania pytaj
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  10. #10

    Domyślnie

    Mnie osobiście bawią naciągacze produkujący cuda i wmawiający ludziom że to jest niezbędne. Tak właśnie jst z folią kubełkową i całą tą zabawą z fundamentami. Może ktoś mi powie czy wydarzyła się jakaś tragedia lub chociaż uszkodził się budynek z powodu wilgotnych fundamentów w domku jednorodzinnym niepodpiwniczonym. Nie mylić z izolacją fundament-ściany parteru. Nie mylić również z zapadaniem się fundamentu z powodu braku oceny gruntu lub bardzo często drenażem wykonanym przez amatora z poradnikiem w ręku. Wykonanie drenażu może doprowadzić do prawdziwej tragedii. Drenaż niby odprowadza wodę, ale bardzo łatwo zamienia się w akumulacyjny zbiornik wody.
    Czy ktoś widział uszkodzenia fundamentu 100 letniego ( nie mówie o tych z komuny, gdzie beton partia z murarzem zamieniali na piasek), a jeśli tak to czy widział miejscowe uszkodzenie większe niż 0.5-1cm.
    Jak wyglądają kegi od studni? Rozpłynęły się od stania w wodzie?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MP1
    Mnie osobiście bawią naciągacze produkujący cuda i wmawiający ludziom że to jest niezbędne. Tak właśnie jst z folią kubełkową i całą tą zabawą z fundamentami. Może ktoś mi powie czy wydarzyła się jakaś tragedia lub chociaż uszkodził się budynek z powodu wilgotnych fundamentów w domku jednorodzinnym niepodpiwniczonym. Nie mylić z izolacją fundament-ściany parteru. Nie mylić również z zapadaniem się fundamentu z powodu braku oceny gruntu lub bardzo często drenażem wykonanym przez amatora z poradnikiem w ręku. Wykonanie drenażu może doprowadzić do prawdziwej tragedii. Drenaż niby odprowadza wodę, ale bardzo łatwo zamienia się w akumulacyjny zbiornik wody.
    Czy ktoś widział uszkodzenia fundamentu 100 letniego ( nie mówie o tych z komuny, gdzie beton partia z murarzem zamieniali na piasek), a jeśli tak to czy widział miejscowe uszkodzenie większe niż 0.5-1cm.
    Jak wyglądają kegi od studni? Rozpłynęły się od stania w wodzie?

    ano widzial widzial
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  12. #12

    Domyślnie

    pchlistosc,
    zapomniałeś o owinięciu rury drenażowej geowłókniną?
    czy rura drenażowa nie powinna leżeć na żwirku o frakcji 8-16 ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    pchlistosc,
    zapomniałeś o owinięciu rury drenażowej geowłókniną?
    czy rura drenażowa nie powinna leżeć na żwirku o frakcji 8-16 ?

    owinalem geowloknina rura powinna byc obsypana ze wszystkich stron zwirem o frakci 8-16 i nie zasypuj tego wszystkiego ziemia tylko pospolka lub bardzo dobrze wyplukanym piaskiem 0,4
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony