dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie peletami i rodzaj kominka.

    Witam
    Jakie są koszty kotła na pelety? Jak się go użytkuje? i czy takie ogrzewanie jest wydajne? Może ktoś z Was sprawdził to w praktyce. A teraz druga kwestia. Znajomi przestrzegają mnie przed montażem kominka z płaszczem wodnym. Twierdzą, że wówczas salon, w którym znajduje się tan kominek, przekształca się w kotłownię. Nie wiem, jakie rozwiązanie ogrzewania przyjąć - gaz i pelety, czy gaz i kominek z płaszczem wodnym? Czekam na opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, ja bym wybrał kominek z płaszczem i gaz (na noc), jest to bardzo oszcżędne rozwiązanie. Kominek w dzień i gaz w nocy. Fakt że troche pracochłonne - przy kominku. Chociaż i tak bedziesz musiała mieć piec gazowy na wode, bo latem raczej nie pali sie w kominkupozdrwiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ja uzytkuje kociol z peletami juz 2 sezon. Powiem tak jestem zadowolona, ale jest ale....
    sadzilam, ze bedzie taniej...
    czasami jakosc pellet jest kiepska i wtedy zrywa mi zaczep bezpieczenstwa i piec mi staje... juz sie nauczylam to naprawiac
    jesli idzie o wygode i czystosc - super, grzanie wody i kaloryferow - naprawde daje sobie rade
    mankament - duzo zajmuje miejsca w garazu magazynowanie calosci opalu

    a teraz koszty:

    ostatnia zima - szok mrozowy!!!
    caly sezon od listopada do maja - dokladnie 3 tysiace z grzaniem wody, aczkolwiek kaloryfery na dole na fula, gora pozakrecana, bo bylo cieplo, nie dogrzewalam kominkiem, bo nie bylo potrzeby, mialam kilka luk - prog niedokonczony w garazu i przy wejsciu, zle okna, bo je wypaczylo- od spodu mi wialo,
    no to tyle... dom sprzedalam, na wiosne ruszam z nowa budowa - bede sie starala na gaz ziemny - jak nie bedzie mozliwosci - wroce do pellet - wygoda i oki.

    dziekuje za uwage
    pozdrawiam
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bermud
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Możesz coś więcej napisać o peletach? jaki to był kocioł,jakiej powierzchni dom ogrzewany i w jakiej cenie wtedy były pelety?
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony