dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie projekt MORWA pracownia ARCHETON

    Po dłuuuugich poszukiwaniach projektu gotowego znalazłem coś co potencjalnie spełnia większość naszych wymagań: 130 do 150m, w miarę prosta bryła, garaż oddzielny, podcienia (to warunek konieczny żony ), gabinet na dole, kuchnia niewidoczna z salonu, na dole łazienka z prysznicem i pomieszczenie gospodarcze, schody ze spocznikiem, min. 3 sypialnie na górze.
    MORWA z Archetonu.
    Do pełni szcześcia brakuje kominka, ale sądzę, że to jest do nadrobienia przy adaptacji. Być może zlikwidowałbym też balkon.

    Czy ktoś z Was rozpatrywał ten projekt? A może zbudował do na jego podstawie?

    Ciekaw jestem Waszych opinii - zwłaszcza tych przeciw. A może macie jakieś podobne projekty do rozpatrzenia?

  2. #2

    Domyślnie Link

    Dodaję jeszcze link:

    http://www.archeton.pl/projekty/index.asp

    projekt niestety trzeba wybierać z lity po nazwie
    S-K-K
    Dziennik
    Komentarze
    Foto
    Loc: 52.11633,20.6580

    Qui rogat, non errat

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Takie tam szczegóły/ drobiazgi.
    Na parterze
    Drzwi pod schodami zrobiłbym otwierane na zewnątrz przez co więcej miejsca bym wygospodarował.
    Na piętrze
    Wanna może okazać siedla garbatych.
    Balkon może być przyczyną niesnasek między osiadłymi w pokojach. A przy dużych oknach balkonowych podwójne połaciówki zmieniłbym na pojedyncze, co powinno zaoszczędzic trochę grosza.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #4

    Domyślnie

    Z wanną to racja. A przy moim wzroście (192) ......
    Łazienka na górze ogólnie wymaga powiększenia.
    S-K-K
    Dziennik
    Komentarze
    Foto
    Loc: 52.11633,20.6580

    Qui rogat, non errat

  5. #5
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    Ładna Morwa
    Archeton to ma proste te domu ale za to ich lubię , tak połaciówki wyciąć dostawić okna do balkonowych i szafy z garderobą w ciemnościach a tak to super zawsze www.elewacje.archeton.pl strona z kolorystyką projektów

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewike

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    5

    Domyślnie projekt MORWA - Archeton

    Witam,
    chcialabym wymienic uwagi na temat tego projektu.
    http://www.archeton.pl/projekty/index.asp z listy nazw nalezy wybrac projekt Morwa
    Przede wszystkim interesuje mnie orientacyjny koszt budowy tego domku - stan surowy zamkniety.
    Moze ktos jest w trakcie realizacji tego projektu, moze cos warto by zmienic we wnetrzach?

    Wszelkie uwagi mile widziane.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Ewike.

  7. #7

    Domyślnie

    Podniose temacik...może ktoś sie zdecydował w przeciągu tych kilku lat...

    Link do projektu:
    http://www.archeton.pl/projekt/Morwa...21a4ca5d2c2751

    Ktoś wybudował, buduje, planuje budowe?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia_

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie -

    Witam wszystkich zainteresowanych budową MORWY.
    Budowę zaczęliśmy 5 maja i obecnie jesteśmy na etapie murowania ścian na poddaszu


    Maćku czekam na pytania

  9. #9

    Domyślnie

    Witam witam Nie bede od razu zasypywał pytaniami żeby nie zniechęcić
    My właściwie jesteśmy na etapie szukania projektu....Papiery leżą w urzędach wiec za "chwile" przyjdzie czas na decyzje.. Póki co Morwa jest faworytem. Jest dużo podobnych projektów (Groszek, Słowik...), ale w Morwie byłoby najmniej zmian. Gosiu, jak współpraca z Archetonem? Coś dodają do projektów? Ja myślę o zbudowaniu domu w miarę energooszczednego, wiec pod tym kątem zależy mi na odpowiednim projekcie i odpowiednim podejsciu biura..
    Gosiu, jesli to nie tajemnica, napisz prosze w jakim rejonie Polski stawiasz dom...Moze po dluzszej znajomosci zgodzisz sie na odwiedziny
    Czy tobie udało się zobaczyć zrealizowany projekt na żywo? Ja szukam i szukam ale bardzo mało Morwy w naszym kraju...

    P.S. Tutaj tez mozna (trzeba! ) wklejac zdjecia z budowy... Im wiecej tym LEPIEJ!!!
    Pozdrawiam, Maciek.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia_

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Spokojnie , mogę odpowiadać
    Polecam Morwę nam podobał się ten projekt ze względu na to że jest prosty bez kukułek itp(co oczywiście zmniejsza koszty budowy), pozatym jest też funkcjonalny, naprawdę podoba mi się rozplanowanie pomieszczeń.

    Jeśli chodzi o Archeton:
    Pojechaliśmy do pośredniego biura Archetonu w Warszawie, to jest ulica Bartycka i są tam też biura innych firm projektowych. Pani bardzo sympatyczna, byliśmy już zdecydowani na Morwę więc pojechaliśmy po prostu zamówić. Do projektu dołączają bezpłatne pozwolenie na zmiany, tylko musisz powiedzieć na jakie, my wzięliśmy tylko to aby móc zmienić ilość okien, ponieważ na górze w dwóch większych pokojach likwidujemy po jednym oknie dachowym. Po kilku dniach kurier(za którego płacił archeton o ile się nie mylę) przywiózł nam projekt, 4 egzemplarze. Gratis dostaliśmy tablicę potrzebną na budowę, którą trzeba zamówić dopiero po dostaniu projektu tak więc osobiście nie mam zastrzeżeń do Archetonu. Możesz też zamówić przez internet konsultując się wcześniej telefonicznie. My zrobiliśmy tak z projektem garażu i też wszystko sprawnie poszło
    No niestety też nie widziałam gotowego domku, stoi niedaleko podobny ale muszę się przyjrzeć lepiej czy napewno to Morwa.
    Dom budujemy w mazowieckim , 60 km od Warszawy, oczywiście zapraszam
    Jakie zmiany przewidujecie w Morwie?

    Muszę się tu rozpatrzyć co i jak i napewno dodam
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia_
    Jakie zmiany przewidujecie w Morwie?
    No u nas to sie zmienia kazdego dnia Na obecną chwilę planujemy taki oto rozkład pomieszczeń:

    http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...eat=directlink

    http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...eat=directlink

    Sami nie wiemy co wazniejsze...duze pomieszczenie gospodarcze czy gabinet, duzy salon, jadalnia czy kuchnia...itd.
    Zależy nam na kominku wiec bedzie taki podwójny. No i nasze małe "królestwo" czyli sypialnia połączona z garderobą i łazienką.
    Kotłownie przenieśliśmy na poddasze (bedziemy mieli gaz ziemny) zeby było blisko z zasobnika do łazienek i kuchni.
    Łazienke na dole zmniejszylismy tak aby powstało samo wc. W miejscu kotłowni planujemy garderobe.

    Ciekaw jestem czy pokoje dzieci (te dwa mniejsze) sa wystarczająco duze...
    A moze sa na tyle małe, ze mozna zrezygnowac z okien połaciowych..?

    Generalnie nie moge sie doczekać jak juz wybudujecie i wpadniemy w odwiedziny )

    Proszę o opinie odnośnie naszych zmian

    Pozdrowionka

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia_

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Masz też rzut parteru Morwy po uwzglednieniu zmian?;> bo wysłałeś chyba parter SŁOWIKA

    Jeśli chodzi o nas to nie zależy nam na dużym pomieszczeniu gospodarczym ponieważ garaż będzie miał aż dwa takie pomieszczenia
    Jeśli chodzi o kuchnię, w morwie jest dość mało ustawna, dlatego będziemy ją robili na zamówienie. Tydzień temu przyjechała pani która zmierzyła wszystko i jutro ma pokazać nam kilka projektów naszej kuchni, będziemy tego potrzebowali gdy przyjdzie hydraulik i elektryk Zdecydowaliśmy że kuchnia będzie w kształcie litery U tak jak na stronie archetonu w zakładce ,,wnętrza'' czy w słowiku.
    Co do gabinetu, my robimy go na górze, natomiast sypialnię na dole, bo dwa największe pokoje na górze będą należały do naszych ,,dzieci'' które są już prawie dorosłe. W ten sposób nie będziemy sobie nawzajem przeszakdzać
    Sądzę że te dwa mniejsze pokoje nie są za małe, nie mamy jeszcze ścianek działowych ale jak będzie już widać ich wielkość to dam znać


    Macie bardzo ciekawe pomysły
    A królestwo naprawdę będzie królestwem

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia_
    Masz też rzut parteru Morwy po uwzglednieniu zmian?;> bo wysłałeś chyba parter SŁOWIKA
    Hehe, nie wiem czy to żart czy na poważnie pytasz... Faktycznie troche sie pozmieniało po naszych (a właściwie moich) modyfikacjach...
    Zgadzam sie z Tobą co do kuchni... troche przeszkadza ta ścianka (niestety nośna) oddzielająca ją od salonu.. Jeśli udałoby sie ją zmniejszyć albo chociaż wstawić w nią otwór drzwiowy to wtedy mozna ja zamknać od strony wiatrołapu co uczyni ja bardziej ustawną... Pożyjemy zobaczymy...
    Słowika zwiedzaliśmy i tam też ta kuchnia jest trudna do ogarnięcia. I też troszke mała...
    U nas niestety wyjście na taras będzie od jadalni. Niestety, bo musi byc miejsce do przechodzenia, więc nie mozna kuchni powiekszyc w tę stronę.
    Kuchnia to niewątpliwie słaby punkt Morwy...

    Pozdrowionka

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia_

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dopiero zajarzyłam, że to odbicie lustrzane
    Zgadzam się z Tobą w 100%.
    Nasza pani od kuchni niestety nie przygotowała nam jeszcze projektów, ale jak to zrobi to pokażę jak to rozwiązała

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia_
    Dopiero zajarzyłam, że to odbicie lustrzane


    Gosiu, więcej zdjęć poproszę ) Tutaj bądź na bloga, tam też zaglądam

    Czy macie juz wszystkie ściany działowe? Jak z wielkością pomieszczeń?

    Pozdrawiam

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia_

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam Maćku przepraszam że dopiero teraz odpisuje , niestety nie mamy jeszcze wszystkich scianek działowych jednak teraz gdy mamy już krowkwie i zaznaczone gdzie będzie ścianka widać że będą to spore, ładne pokoje tak więc moim zdaniem będą wystarczające dla waszych dzieciaków jutro pewnie będzie już ta ścianka więc wyśle zdjęcia, bo dziś murowali tą między dwoma większymi pokojami , Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Gosiu! Poprosze o zdjecia!

    Mam pytanie połączone z prośbą... Będziemy z żoną w Warszawie 1 sierpnia (weselisko) Czy moglibyśmy Was odwiedzić? Bardzo jestem ciekaw jak to wszystko wygląda "na żywo"...

    Pozdrowionka

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia_

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kurcze, Maćku bardzo mi przykro byliśmy na urlopie.. Mam nadzieje że wkrótce znajdzie sie ponownie jakaś okazja żebyście nas odwiedzili, pozdrawiam i przepraszam
    p.s mam nadzieje ze wybawiliscie sie na weselichu

  19. #19

    Domyślnie

    Było nieźle...A jak Wasz urlopik? Regeneracja sił przed wykanczaniem domku?

    Na pewno jeszcze bedziemy w okolicach...p 15.08 jestesmy na koncercie Madonny. Moze wczesniej moglibysmy wpaść?

    Tymczasem prosze o zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia!!

    P.S. Gosiu! Juz myślałem ze zapomniałas o tym forum )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony