dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 25
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 488
  1. #201

    Domyślnie wycena

    miło mi przekazać, że otrzmałem kilka wycen z salonów Urzędowskiego; miło mi zakomunikować, że oferty są wg mnie b. ciekawe; bardzo dzięki finlandia za pomoc; dostałem wycenę z montażem i dodatkami po rabacie, bez wyliczania konkretnej kwoty za poszczególne okno, na kwotę 60.000 brutto i 61.900 (30 okien D1 Galux Oro, w tym 1 HS balkonowe); tak naprawdę to wycena okien premium wynosiła 48.000,00 zł, a więc niewielka różnica do D1 Galux Oro; poza tym Pani chyba nie przyłożyła się, bo trudno mi sobie wobrazić cenę OKien Exclusive, może wyszłyby drożej niż te Galux-y; mam do Was klika pytań o montaż, gdyżw cenie mam montaż na kotwy i piankę; zastanawiam się aby uzyskać jeszcze lepszy wartosci domu enegooszczędnego, już niestety nie pasywengo, czy poza taśmami Illbruck I3 izolacyjnymi i paraprzepuszczalnymi, są jeszcze jakieś dodatkowe gumy, czy też chodzi właśnie o te taśmy; od czego zależy szerokość tych taśm i czy mogę ustalić jak się je dobiera i jaka jest ich cena z montażem; znowu poruszczam mnóstwo problemów, ale tak naprawdę szczegółowe wnikanie w problem, ułatwia przede wszystkim jego szybkie i logiczne rozwiązanie, często właśnie w kontakcie ze sprzedawcą, a być może także przy wspólnych ustaleniach z montażystą; dzięki Wam i dyskusji na Forum, dotyczącej okien (Urzędowskiego, Jezierskiego) dużo łatwiej mi nawiązać kontakt ze sprzedawcami, oni wiedzą czego ja chcę, ja wiem, co oni mi mogą dać; ja mam (taką mam nadzieję) super okna i super obsługę, oni mają zadowalający ich zarobek; bardzo proszę o pomoc w poruszanych problemach.

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie Okno a ściana 3w

    Czy ma ktoś może doświadczenie z ciepłym montażem okien i drzwi w ścianie 3W (Suporex, izolacja 15cm i cegła). Czy wymaga to jakichś specjalnych systemów mocowań?

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie cd.

    a jeszcze nurtuje mnie sprawa pustki wentylacyjnej (2cm) między izolacją a ścianą licową jak ten fakt wpłynie na izolacyjność okna przyklejonego do ściany licowej, jak w takim przypadku zapewnić właściwą izolację okna

  4. #204

    Domyślnie

    Aproopo taśm Illbruck I3 - czy jest sens/potrzeba stosowania tego w przypadku montażu w ścianie? Mój montarzysta powiedzaiął, że on nie widzi sensu. Ponoć te taśmy mają zapobiegać utlenianiu piany ale przecież piana jest zakryta tynkiem a więc ....?

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Okno a ściana 3w

    Cytat Napisał farmi
    Czy ma ktoś może doświadczenie z ciepłym montażem okien i drzwi w ścianie 3W (Suporex, izolacja 15cm i cegła). Czy wymaga to jakichś specjalnych systemów mocowań?
    wymaga
    okno powinno być zamontowane w takiej sytuacji prawie w licu warstwy ocieplenia. Nie jest to może najlepsza pozycja dla okna ale gwarantująca wygląd całości i najmniejsze kłopoty wykonawcze przy elewacji.
    Przy ścianie osłonowej nie wykonywanej z klinkieru lepiej odpowiednio ta ścianę wymurować by okno wewnętrzną swa płaszczyzną było w linii zewnętrznej płaszczyzny ściany - ale kto tak robi? Niestety najpierw wymyśla się konstrukcje ściany a później muruje bez uwzględnienia późniejszego montażu okien.
    Miedzy oknem a węgarkiem ściany osłonowej daje się taśmy rozprężne zaś miedzy oknem a ścianą nośną folie paroszczelne.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    Aproopo taśm Illbruck I3 - czy jest sens/potrzeba stosowania tego w przypadku montażu w ścianie? Mój montarzysta powiedzaiął, że on nie widzi sensu. Ponoć te taśmy mają zapobiegać utlenianiu piany ale przecież piana jest zakryta tynkiem a więc ....?
    wiec jeśli ociepleniem nie jest wełna (a nawet gdy jest ) to montażysta ma racje - przerost formy nad treścią
    Wiesz... to tak jak z tym globalnym ociepleniem niby jest a jakby go nie było - podobnie tu, mówią ze powinno być a nic realnie, poza zwiększeniem kosztów, nie daje
    Mówimy oczywiście o montażu okna w licu ściany (bądź z wysunięciem 5-10 mm)
    Przy montażu okna w warstwie ocieplenia w przypadku wełny folia paroszczelna MUSI być, przy styropianie można to wykonać tak by nie było takiej konieczności
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie Okna pasywne a rolety

    Zastanawia mnie jak ciepło zamontować roletę do okna pasywnego przy ścianie 3W- a może przy tak ciepłym oknie - stosowanie rolet mija sie z celem - choć np. pozostaje jeszcze funkcja zapewnienia prywatności wieczorem???
    Widziałem ofertę pięknych okiennic sterowanych automatycznie ale same okiennice wychodzą drożej niż okno pasywne

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    J-J ma ciepłe okna i stwierdził że mimo to rolety bardzo by się przydały. Najlepsze okna i tak są 2 razy gorsze od normowej ściany więc żadna rewelacja - jak będą miały 0,3 to z rolet można będzie zrezygnować

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie okno a roleta

    tylko że w ścianie 3W chyba nie ma opcji rewizji skrzynki z zewnątrz a rewizja wewnątrz staje się najzimniejszym miejscem w domu co mnie przeraża - bo byłem w takim nowym domu nawet dobrze ocieplonym z roletami bez napędów i dosłownie wiało otworami od taśmy do podnoszenia rolet a na skrzynce skraplała się woda. dodatkowo dom stał na otwartej przestrzeni i wietrzny dzień przy podniesionych roletach wiatr gwizdał w skrzynkach

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomclav
    J-J ma ciepłe okna i stwierdził że mimo to rolety bardzo by się przydały. Najlepsze okna i tak są 2 razy gorsze od normowej ściany więc żadna rewelacja - jak będą miały 0,3 to z rolet można będzie zrezygnować
    tomclav tylko, że J-J nie ma stref brzegowych bardziej grzanych więc tu chyba jest przyczyna dyskomfortu.

    Im cieplejsze okno tym mniejsze korzyści z rolet jeśli idzie o straty ciepła. Na plus możliwości przesłonięcia przed widzami i słońcem

  12. #212
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    bardzo ciekawy temat - szkoda ze chyba umarl
    future74 mozesz podac za ile m2 okien zaplaciles 60 tys? (moze jakis fotki masz)
    bylem na stronie ale z samego D1 Galux Oro nie moglem skumac wymiarow - moze jakis niegramotny jestem, wybaczcie .
    bardzo chce duze okna, ale jeszcze musze duuuzo poczytac.

    pozdrawiam

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    eee jakie strefy brzegowe, jaki dyskomfort . Temp. jest równomierna w domciu a rolety rozpatrywałem i rozpatruję jako potrzebne w sezonie letnim jako ochrona przed słońcem coby juz o 6.00 nie dawało po oczkach a nie zimą .
    A co do illbrucków i innych wynalazków z napisem: "stworzone do domow pasywnych" to przecież wystarczy wiedzieć, ze od zewnątrz paroprzepuszczalna a od wewnątrz paroszczelna i myślicie że jest tylko illbruck spełniający te wymogi ?

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  14. #214
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory-House Zobacz post
    Byłbym zapomniał gaz z pakietu się ulatnia w dobrym pakiecie około 1% na rok w kiepskim nawet po roku nic nie ma ale jeśli chodzi o szyby z PST to raczej ten 1% a jeśli spadnie 0 20% to właściwie nie spełnia swoich parametrów jesli chodzi o argon inaczej z kryptonem jest jeszcze ksenon ale to inna bajka ( nie słyszałem aby ktoś w kraju go stosował do pakietów okiennych

    Poniżej parametry gazów
    argon (przewodnictwo cieplne niższe o 33% od powietrza);
    krypton (przewodnictwo cieplne niższe o 64% od powietrza);
    CZemu inaczej z kryptonem ?
    Moge prosic o wyjasnienie ? Ze mniej lotny jest niz argon i mniej sie przez to ulatnia czy co ? Nie kumam (jest lepszy dzieki nizszemu przewodnictwu ale co tu znow mniej zyskow cieplnych przez niego ).

    Jesli idzie o te nowe szyby PST o U=3 wiesz juz jaką transmisję G ma to szklenie ?

  15. #215
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Ktos juz pytal czy lepiej okna od sufitu czy od podlogi - mam to samo pytanie al enie odnosnie zyskow energetycznych tylko latowsci wykonania montazu.
    Tu chyba jareko moze mnie oswiecic najlepiej.

    1) Latwiej okno montowac (w warstwie ocieplenia) na poziomie podlogi czy jak ma pod spodem ze 2-3 pustaki ?
    2) Latwiej/taniej okno montowac (w warstwie ocieplenia) przy samym suficie - do stropu - czy lepiej zeby bylo nizej i robic to do nadproza ?
    (Wydzodzi mi ze lepiej bez nadproza - ale to na chlopski rozum, nie wiem jak technologicznie. Co wiecej pracuje i moze okno uszkodzic - strop czy nadproze ? )

    sorki jesli to glupie pytanie ale laik jestem i dopiero sie dzieki Wam ucze.

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Równanie do dołu jest do dupy więc może równanie do góry będzie lepsze
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  17. #217

    Domyślnie

    Witam

    Mam zamontowane okna drewniane profil 88 z szyba 0,5 zamontowane z wysunięciem 4 cm poza lico muru, 5 cm w ścianie (montaż na tradycyjne kotwy), sciana dwuwarstwowa, prawdopodobnie bedzie ocieplenie wełną 20 cm,
    mam pytanie co do uszczelnienia taśmą paroszczelną od wewnątrz, czy jest to na tym etapie możliwe?
    nie widze za bardzo możliwości przyklejenia do ramy okna a ponadto mur w otworach nie jest na tyle gładki (ceramika) aby szczelnie ją przykleic.
    Przychylam się do uszczelnienia jakimś płynnym środkiem np silikon?
    możecie coś podrzucic w tym temacie?

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    teraz po ptokach
    Obetnij pianę, zabezpiecz ościeżnicę, silikon na dłoń i dokładnie pokryj świeżo obciętą pianę grubą warstwą

    A dla innych na przyszłość
    mur z ceramiki a szczególnie z Porotermu, na kilka dni przed montażem okien należy zarzucić tak by wnęka okienna była jedną płaszczyzną
    Sposób montażu i jego zakres ustala się PRZED a nie PO montażu
    I kurde, słuchać się tych co Wam doradzają, słuchać się i nie wymyślać na nowo prochu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #219

    Domyślnie

    Moze troszke nie w temacie, ale nie znalazlem bardziej pasujacego...

    Mam w projekcie okna balkonowe o szerokosci 3 metrow - 2sztuki. Po calym obwodzie domu polozono 1 warstwe silki. Potem dopiero kolejne uwzgledniajac otwory okienne. Teraz pozostaje pytanie:

    czy klasc okna balkonowe na 1 bloczku, wtedy mam 20 cm plus wysokosc ramy na instalacje i ocieplenie podlogi czy tez pozbyc sie bloczka i dolozyc tyle ile trzeba zeby podloga w calym domu byla na wysokosci 20 cm od poziomu 0 ??

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #220

    Domyślnie


    Buduję dom z bardzo dużymi oknami + rolety. Niektóre otwory okienne mają wymiary np. 2230 x 1930 lub 2460 x 1880. Drzwi (muszą być przesuwne), czyli wyjście na ogród, jeszcze większe bo 2680 x 2400. Jakie okna, profile polecacie, które będą jednocześnie oknami energooszczędnymi? Niektórzy mówią o Energeto, że zdobyły uznanie.
    Proszę o pomoc, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dorkam ; 29-09-2010 o 01:03

Strona 11 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony