dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 141
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Właśnie te wypróbowane z knigi i delikatnie zmienione są najlepsze.Wszelakie pasty do pieczywa.Warzywa na parze,żeberka ,schab,golonka w oparach piwnych ekstra wyżera.Dietetyczne ryby z varomy pokryte serami.Sałatka z białego sera na ciepło.Pampuchy różnego kalibru.Zapiekanki z czosnkiem i brokułami oczywiście parowane.W tym roztworze z 1 i 1/2 L można dodawać różne przyprawy by zapach pośrednio przenosił się do potrawy.Zupy kremowe na bazie sera topionego i parowane warzywa toż to niebo w gębie.Shaki porzeczkowe(moje ulubione) do naleśników czy pączków serowych pite przez rurę jak w MacDonald to dania zapierające dech w piersiach.Różnorodność ziaren zmiksowanych i foremka równa się wspaniały chlebek bez konserwantów.Ciasta do pizzy z mąki żytniej czy kukurydzianej z warzywami z varomy i jajami na twardo w żółtym serze też godne polecenia.Wytwarzanie czyli robienie bazy na galaretę tą mięsną i tą na słodko.Sosy do makaronów i ziemniaków,które właśnie w termomixie wychodzą bardzo smaczne.Robienie sorbetów na zimę z owoców egzotycznych ale mrożonych każdy z osobna jako dodatek do lodów czy koktajli na zimno.Marmolady i dżemy z termomixa też są pyszne.Pasztety drobiowe i mięsne.Gotowanie np.pierogów ruskich, kopytek,pyz w śmietanie 30% z dodatkiem masła 82%,to dania do ,których wracam na okrągło.Mam to w dwóch książkach i bardzo sobie chwalę.Dlatego nie wiem co masz na myśli mówiąc ,że są hmmmm,powiedzmy egzotyczne?
    Wiesz, jakoś nie mogę się przekonać do mięsa z brzoskwiniami czy ananasem. Owoce zdecydowanie pasują mi do ciasta lub deseru. A mięsa niestety wolę trzdycyjnie przyrumienione na tłuszczyku (wiem, że niezdrowe ).
    Natomiast co do ciast chlebowych czy do pizzy, to masz 100% racji. Rewelacyjne urządzenie. Podobnie pozostałe ciasta, również wszelakie odmiany vegety, kostek rosołowych. Przyznam, że jeszcze nie robiłam nic w Varomie, jakoś nie mogę się zabrać.
    Świetne są zupy kremy.
    Spróbuję zrobić kluchy na parze w Varomie
    Aaaaaaaa i jeszcze tarcie ziemniaków na placki

  2. #82
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pytasz o nie książkowe przepisy by zaraz stwierdzić ,że się nie możesz przekonać do jakiegoś tam połączenia mięsa z brzoskwinią .....itp itd.Masz termomixs a mięsa lubisz tradycyjnie przyrumienione.....to po huk ci to urządzonko???.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pytasz o nie książkowe przepisy by zaraz stwierdzić ,że się nie możesz przekonać do jakiegoś tam połączenia mięsa z brzoskwinią .....itp itd.Masz termomixs a mięsa lubisz tradycyjnie przyrumienione.....to po huk ci to urządzonko???.
    Jak to po co
    Namiętnie robię różne ciasta - te tradycyjne, ale zarabiam je w urządzonku, dzieje się to szybko i bez wysiłku. Przerabiam suche bułki na bułkę tartą, robię sobie różne odmiany vegety, kostki rosołowe, no i oczywiście bułki, chleby, majonez, jajokoniaki i inne likiery. Mam zamiar zacząć produkcję jogurtu i masła

    Niestety mięsko wolę tradycyjne, dobrze przyrumienione

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    owip2001

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Śmiechowice
    Kod pocztowy
    49-313
    Posty
    75

    Domyślnie

    1kg kukułek zmielić podczas mielenia zaczne sie to troszeczke kleić wiec dolewamy
    0,5l wódki podgrzewamy do max 50 stopni i dalej mieszamy aż sie wszystko rozpuści cały czas obroty na maxa
    pozostawiamy do ostygnięcia i mamy likier z kukułek

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał owip2001 Zobacz post
    1kg kukułek zmielić podczas mielenia zaczne sie to troszeczke kleić wiec dolewamy
    0,5l wódki podgrzewamy do max 50 stopni i dalej mieszamy aż sie wszystko rozpuści cały czas obroty na maxa
    pozostawiamy do ostygnięcia i mamy likier z kukułek
    Robiłam, ale w moim przepisie były jeszcze żółtka i mleko kondensowane. Wszystkim próbującym specjału smakowało

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Wiesz, jakoś nie mogę się przekonać do mięsa z brzoskwiniami czy ananasem. Owoce zdecydowanie pasują mi do ciasta lub deseru. A mięsa niestety wolę trzdycyjnie przyrumienione na tłuszczyku (wiem, że niezdrowe ).
    Natomiast co do ciast chlebowych czy do pizzy, to masz 100% racji. Rewelacyjne urządzenie. Podobnie pozostałe ciasta, również wszelakie odmiany vegety, kostek rosołowych. Przyznam, że jeszcze nie robiłam nic w Varomie, jakoś nie mogę się zabrać.
    Świetne są zupy kremy.
    Spróbuję zrobić kluchy na parze w Varomie
    Aaaaaaaa i jeszcze tarcie ziemniaków na placki
    Koniecznie spróbuj piersi w Varomie w sosie musztardowo-brzoskwiniowym.Ja też nie byłam przekonana dopóki nie spróbowałam.Pycha

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawrzyn105 Zobacz post
    Koniecznie spróbuj piersi w Varomie w sosie musztardowo-brzoskwiniowym.Ja też nie byłam przekonana dopóki nie spróbowałam.Pycha
    Jadałam takie połączenia. "W gościach" nawet z uśmiechem, bo nie wypadało inaczej, ale zwyczajnie połączenie owoców z mięsem jakoś mi nie podchodzi. Ewentualnie schab ze śliwkami, albo suszona śliwka owijana boczkiem i grilowana.
    Kiedyś niestety przez rok miałam ścisłą dietę, podczas której nie wolno mi było jeść innego mięsa niż gotowane, a na dodatek tylko wołowinę i drób, na domiar złego bez przypraw, które lubię. Dozwolony był kminek i coś z ziół, ale nic pikantnego. Od tej pory wołowiny nie jem wcale (został mi uraz), a gotowanego zwyczajnie nie lubię. Może kiedyś mi przejdzie, czego sobie serdecznie życzę

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Jadałam takie połączenia. "W gościach" nawet z uśmiechem, bo nie wypadało inaczej, ale zwyczajnie połączenie owoców z mięsem jakoś mi nie podchodzi. Ewentualnie schab ze śliwkami, albo suszona śliwka owijana boczkiem i grilowana.
    Kiedyś niestety przez rok miałam ścisłą dietę, podczas której nie wolno mi było jeść innego mięsa niż gotowane, a na dodatek tylko wołowinę i drób, na domiar złego bez przypraw, które lubię. Dozwolony był kminek i coś z ziół, ale nic pikantnego. Od tej pory wołowiny nie jem wcale (został mi uraz), a gotowanego zwyczajnie nie lubię. Może kiedyś mi przejdzie, czego sobie serdecznie życzę
    W takim razie rozumiem
    My z mężem lubimy gotowane i pieczone potrawy,dlatego byłam szczęśliwa jak weszłam w posiadanie Varomy

    A próbowałaś zupy???
    U mnie w domu Pomidorowa Wykwintna może być co drugi dzień, a córcia uwielbia krupnik,prócz tego super zupa z ogórka surowego!!!

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawrzyn105 Zobacz post
    W takim razie rozumiem

    A próbowałaś zupy???
    U mnie w domu Pomidorowa Wykwintna może być co drugi dzień, a córcia uwielbia krupnik,prócz tego super zupa z ogórka surowego!!!
    Jasne, że tak. Z ogórka pyszna, z pieczarek tak samo. Krupniku jeszcze nie próbowałam. Grochowa też dobra

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hmm..chyba nie mam innego wyjścia , jak tylko skopiować pomysł Ew-ka
    i zacząć zbierać 5 złotówki po tym wątku wiem ,że muszę GO MIEĆ
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

  11. #91
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mała uwaga do lubiących gotować zupy bo nikt w nich o tym nie wspomina.Zupy w termomiksie można również podzielić na te tradycyjne i zupy kremowe.Każda zupa ale to każda potrzebuje dużo zieleniny.Do tych pierwszych zaliczymy te w których warzyw nie rozdrobimy.Te drugie to majstersztyk w miksowaniu zespołowym i dlatego chcę przypomnieć ,że na początku należy zmiksować zielsko razem z łodygami.Doda to zupie specyficznego aromatu a pływające listki itp nie zniechęcą naszych milusińskich do jej zjedzenia.Ale też nic nie stoi na przeszkodzie by te składniki dublować i podawać na osobnych miseczkach by po jej ugotowaniu do bawić sobie ich po swojemu.
    Zupa krem z brokułów ,kalafiora i kalarepki z piersią z kurczaka plus warzywa podstawowe jest fajnym dodatkiem do makaronów i kasz.Pływające w niej pierożki ze szpinakiem to niebo .....itd.

  12. #92

    Domyślnie

    Hitem u nas sa zupy kremy, zupa-krem z zielonej salaty i krem z zielonego groszku.
    Kiedy goscie dowiaduja sie z czego to jest to sa w lekkim szoku, po prostu rewelacja.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran Zobacz post
    Hitem u nas sa zupy kremy, zupa-krem z zielonej salaty i krem z zielonego groszku.
    Kiedy goscie dowiaduja sie z czego to jest to sa w lekkim szoku, po prostu rewelacja.
    to może jakiś przepis na te zupki,chętnie bym spróbowała

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał anutka2 Zobacz post
    hmm..chyba nie mam innego wyjścia , jak tylko skopiować pomysł Ew-ka
    i zacząć zbierać 5 złotówki po tym wątku wiem ,że muszę GO MIEĆ
    Ja od początku byłam zachwycona tym "cudeńkiem", mąż był bardziej sceptyczny-cena,a czy będę korzystać itp???...a teraz sam zachwala znajomym.
    Uważam ,że to był dobrze zainwestowany pieniądz.

  15. #95
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Osoba wyżej pokazuje zupę krem z sałaty i groszku.Co jest bazą w tej zupie by bez wahania można mówić o niej kremowa?

    Gotowanie zupy kremowej w termomiksi jak już wspominałem to miksowanie różnych warzyw,zieleniny i np.ugotowanego mięsa.Będzie to wtedy papka niemowlaka ale jeżeli pokusimy się o dodatek w postaci np.pierożka kaszy czy makaronu to zupa krem nabierze swoistego wyglądu.Wystarczy ,że do zupy drobiowej i zetrzemy na tartce jarzynowej surowe warzywa i pod koniec gotowania wrzucimy je do zupy .....pycha.Jak dla mnie baza to śmietana kremówka,żółtka ,serek topiony.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Osoba wyżej pokazuje zupę krem z sałaty i groszku.Co jest bazą w tej zupie by bez wahania można mówić o niej kremowa?
    W pierwszym przypadku baza jest surowy mielony ryz, a w drugim np. moze byc serek topiony albo lepiej jak jest to Mozzarella.
    W obu przypadkach produkt koncowy ma konsystencje wlasnie kremu, a my podajemy do tego jeszcze groszek ptysiowy, ale to juz wedle uznania.

  17. #97
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chodziło mi o bazę by zupa krem mogła być tak nazwana.Dodatkiem jest ryż itp.To chyba nie baza.Żółtka,śmietana 30% i np serek topiony to produkty do kremu nieprawdaż?Jakoś nie widzę tego rozdrobnionego ryżu ,który spuchnie i dodatkowo zagęści zupę.Do tego jeszcze groszek ptysiowy.........?Zawsze wydawało mi sie ,że zupa krem to taki rzadszy sos z różnego rodzaju dodatkami lub bez nich.

  18. #98

    Domyślnie

    Coz, kazdy pod pojeciem kremu moze rozumiec co innego..
    W tym wypadku to wlasnie taki rzadszy sos jesli chodzi o konsystencje, a dodatkiem moze wlasnie byc ten groszek ktory jest wrzucony na sam wierzch przed podaniem na stol.
    Jezeli sadzisz ze ten zmielony ryz ma zamulic zupe czy krem, to jestes w bledzie, to on nadaje wlasnie odpowiedznia gestosc.
    Nie wiem czy jestes praktykiem, czy teoretykiem TM. Jesli tym pierwszym to wystarczy zajrzec do jednej z ksiazek o pichceniu w TM, a jesli tym drugim to dla zobrazowania tego co pisalem bedac w domu podrzuce oryginalny przepis.

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran Zobacz post
    Coz, kazdy pod pojeciem kremu moze rozumiec co innego..
    W tym wypadku to wlasnie taki rzadszy sos jesli chodzi o konsystencje, a dodatkiem moze wlasnie byc ten groszek ktory jest wrzucony na sam wierzch przed podaniem na stol.
    Jezeli sadzisz ze ten zmielony ryz ma zamulic zupe czy krem, to jestes w bledzie, to on nadaje wlasnie odpowiedznia gestosc.
    Nie wiem czy jestes praktykiem, czy teoretykiem TM. Jesli tym pierwszym to wystarczy zajrzec do jednej z ksiazek o pichceniu w TM, a jesli tym drugim to dla zobrazowania tego co pisalem bedac w domu podrzuce oryginalny przepis.
    raffan ma rację z tym ryżem, bardzo dobrze zagęszcza zupę. A w której książce jest przepis na zupę krem z sałaty -chętnie wypróbuję.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania klepka Zobacz post
    raffan ma rację z tym ryżem, bardzo dobrze zagęszcza zupę. A w której książce jest przepis na zupę krem z sałaty -chętnie wypróbuję.
    Bardzo proszę o podanie jeśli ktoś takowy posiada

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony