dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 203
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 4055
  1. #981
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    Co do koloru: my mamy nr 2 jednostronnie Od środka białe, bo pomieszczenia jasne są i jakoś nam się nie widziała ciemna rama od środka. A malować przeca nie będę, skoro dają mi opcję dwukolorowych
    Natomiast co do koloru z zewnątrz, to najlepiej zsynchronizować go z drzwiami i dachem docelowym (okien za pół roku zmieniać przecież nie będziesz).
    Zgadzam się z tą opinią Zewnętrzne najlepiej dostosować do koloru dachówki oraz powinien współgrać z planowaną kolorystyką elewacji. A wewnętrzne ? należałoby dostosować je do stylu domu, mając na uwadze jego charakter. Jeśli lubisz i będziesz miał w domku mebelki koloru ciemnego np. wenge lub połączenie z białego z ciemnym to i okna ciemne będą ładnie współgrać, jeśli inne ciepłe pastelowe kolory to najlepiej zastosować kolor neutralny - biały. Okien raczej po kilku latach się nie zmienia a umeblowanie znacznie częściej (bo się znudzi ,bo juz się zestarzały, bo moda inna ...lub z innych powodów ) i wówczas biały kolor okien będzie zawsze odpowiedni. Najlepiej powinieneś skonsultować tę sprawę z żoną bo to przede wszystkim kobiety decydują o wykończeniówce, bo to one są gospodyniami i PANIAMI domu
    Ja mam dąb bagienny z zewnątrz bo to piękny ciemny kolorek i pasuje do czarnej dachówki a wewnątrz białe bo pasują do mojego wystroju, i jestem zadowolona.
    Inne opcje są również bardzo dobre , wszystko zależy co komu i do czego pasuje.
    A tak na mrginesie, dwa kolory, których tak naprawdę jednoczesnie nie widać to żadna sracz....a wierz mi
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kropkq ; 07-10-2010 o 14:16

  2. #982
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom Bor Zobacz post
    bramka nr 1 ale ale miałeś wyjawić tajną tajemnicę gdzież to masz zamiar nabyć to cudo w cudnej cenie. no nie wykręcaj się tylko smarnij.
    ee... tamta oferta była sprzed kilku miesięcy... jestem po weryfikacji oferty.. niby jest fajnie.. jest taniej... ale...

    ..ale nie powiem dopóki nie będzie czarno na białym... i KP nie będę miał w łapie...

    jak na razie trwa walka wręcz ( były podwyżki szyb.... były podwyżki stali.. były podwyżki profili... były podwyżki paliwa ... wszystko ma znaczenie.... ino browar ciut potaniał )

  3. #983
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ..oj kropkq ...

    ... za ten bagienny jesteś nr1 na liście... z racji że mam najbliżej...

    ...ale....

    ..jest w tym racja - mi osobiście kolor okien we wnętrza jakos niespecjalnie pasuje.. biały jest neutralny i pasi do wszytskiego

    ...ale...

    ...PANI domu .. matka dyretorka jest tym żywo poruszona... i to ona obstaje przy kolorze x2 ( jest sposób na zmianę decyzji - ale info na forum sie nie nadaje )

    ...ale...

    ... mebelki zawsze można zmienić.. tylko kto mnie zagoni do ich tworzenia jak raz coś machnę???

    ..ale...

    ...miło cie wiedzieć u nas....

    ..ale...

    ..i tak jesteś nr1 na liście "bagiennej"

  4. #984
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atija
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Żuławy
    Posty
    2.711
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Witam się grzecznie.

    U mnie kolor jednostronny. Orzech. Bo.... teraz mam białe i dostaję szału, co chwilę muszę myć, bo kurz, sadze i inne czarne kropki widać z daleka. Mam nadzieję , że na orzechu nie będzie tak widać brudu.W środku białe, bo do wszystkiego pasują. Nasz domek jest mały i jakoś tak przestronniej, widniej mi się wydaje jak są białe.Ale to decyzja bardzo indywidualna. Jeśli PANI domu Matka Dyrettorka chce mieć dwustronne, proponuję się zgodzić....dla własnego bezpieczeństwa i spokoju też.
    STOP PIJANYM KIEROWCOM
    Dziennik Ani
    Komentarze Ani

  5. #985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..oj kropkq ...

    ... za ten bagienny jesteś nr1 na liście... z racji że mam najbliżej...;)
    ja się niczego nie lękam a mało tego ZAPRASZAM jak chcesz obejrzeć :)
    ..jest w tym racja - mi osobiście kolor okien we wnętrza jakos niespecjalnie pasuje.. biały jest neutralny i pasi do wszytskiego
    ..PANI domu obstaje przy kolorze x2 .( jest sposób na zmianę decyzji - ale info na forum sie nie nadaje ;) )
    myślę, że w podobny sposób o jakim myślisz, ja przekonałam swojego męża do zakupu działki bo bardzo się wzbraniał ;)
    ... mebelki zawsze można zmienić.. tylko kto mnie zagoni do ich tworzenia jak raz coś machnę???
    myślę, że żona znalazłaby sposób na Ciebie ;)
    ...miło cie wiedzieć u nas....:D
    to nie pierwszy i nie ostatni raz , jestem pełna podziwu dla Was:)
    ..i tak jesteś nr1 na liście "bagiennej"
    nawet nr 1 na Twojej liście nie zniechęcił by mnie na powtórny wybór tego kolorku :)
    Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów :)

  6. #986

    Domyślnie

    Jestem z grubsza standardowy a standardowy mężczyzna rozróżnia tylko kolory podstawowe. Zatem bramki 1 i 3 jak każde dwu członowe wprawiają mnie z założenia w zakłopotanie i czuję się jak wtedy kiedy żona pyta mnie o kolor torebki czy lepsza ta atłasowa wiśnia czy morelowa pistacja. ( a potem te kobiety mówią, że my ich nie rozumiemy). Nie oznacza to wcale, że namawiam Was na opcję 2, ta co najwyżej potrafię sobie wyobrazić. Mam jednak inną sugestię:
    Okna muszą od zewnątrz pasować do drzwi i bramy (czyli odwrotnie niż u nas, ale podobno nie wolno żądać od filozofa by postępował według swych maksym). Brama jako największa musi pasować do dachu i elewacji. To jak wracając do nieszczęsnej torebki która musi pasować do butów a one do bluzki.
    Chodzi mi o to że pytanie czy ładniejszy jest taki czy inny kolor okien jest fałszywe, bo trzeba spojrzeć na dom jako całość. Moim zdaniem powinniście mniej więcej wybrać kolorystykę całego domu i wtedy wyjdzie wam jakie okna drzwi i brama będą najodpowiedniejsze. Jeśli nie odnajdujecie w sobie duszy artysty i nie macie spójnej koncepcji to polecam oglądnąć różne domy w realu i na zdjęciach i wybrać tak co się podoba i ściągnąć kolorystykę z niego. Czasem ludzie wybierają kolor okien bo im się podobał a potem nie pasuje z resztą budynku.
    Jeśli idzie o wnętrze to jak jestem za białym od środka, jest neutralny i do wszystkiego pasuje. Konkretny fason drewna moim zdaniem kłóci się potem najczęściej z meblami które było by już potem przesadą dobierać do okien.
    Nasze okna są całe białe co jest alegorią kryzysu światowego, wolelibyśmy jakiś słojowaty kolor ale kranik z pieniędzmi słabo już kapał, mimo to od środka nie chciałbym innego.
    Trochę się tu na wymądrzałem a co tam , ale to dlatego, że u nas w domu to nie mam w tych sprawach za wiele do gadania i Bogu dzięki.

  7. #987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.726

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturromarr Zobacz post
    Jeśli idzie o wnętrze to jak jestem za białym od środka, jest neutralny i do wszystkiego pasuje. Konkretny fason drewna moim zdaniem kłóci się potem najczęściej z meblami które było by już potem przesadą dobierać do okien.
    całość wywodu jest wspaniale napisana i taka konkretna, ale z tym zdaniem powyżej się zgadzam jakoś szczególnie... nie wyobrażam sobie potem szukac mebli, drzwi i stołu z próbką okna w ręce

  8. #988

    Domyślnie

    Witam,
    jak pisałem wcześniej okna kolor "dąb bagienny" (kto wymyśla nazwy tych kolorów?) zamówione. I to dzisiaj. Jeden dzień przed terminem!.
    Chyba musisz ruszać na Krakuff! Jakby co to zrobię pułapkę razem z "bronkiem"
    Pozdrawiam

  9. #989
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    slvk ... wybroniłeś sie z wpisu na listę "objazdową" bronkiem..., ale pewnie w grodzie kraka znajdę kogoś... u ciebie browarek , u kogoś "bagienko"... zleci jakoś...

    majki ... nie taka straszna sraczka ten kolor jednostronny... ale pewnie nie przepchnę swojego postulatu

    atija.... a od kiedy to ty tak grzecznie?? przegapiłem coś?? ale masz rację.. spokój rzecz świnta... z Matka Dyrettorką nie będę polemizował... obrażenia gorsze jak po upadku z dachu..

    sorry że tak hurtem.. umenczon jestem wiece... planowaniem trasy "bagiennej"

    pozdro all...
    NETbet

  10. #990

    Domyślnie jaki kolor

    kolory okien mają pasować do całego budynku-elewacja dach,pasuje ten kolor okien na gust -to wtedy wybierasz kolor dachu i elewacji.Popracuj jeszcze nad okiennicami,mogą dojść jakieś zmiany.OKNA SĄ OCZAMI BUDYNKU.Pozdrawiam ,podeślę zdjęcie przy chwili wolnego czasu.

  11. #991
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atija
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Żuławy
    Posty
    2.711
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post

    atija.... a od kiedy to ty tak grzecznie?? przegapiłem coś??:


    .
    NETbet
    Przecie ja zawsze grzeczna jestem... i nawet dla męża miła... pod warunkiem, że robi jak sobie JA umyślę.
    Dlatego pamiętaj : ŻONY TRZA SŁUCHAĆ bo... zawsze ma rację, chce dobrze ( głównie dla siebie, ale dla męża przecież też ), jak nie po jej myśli to marudzi i jeszcze najważniejszy, dla męża powód ,.... dla świętego spokoju
    STOP PIJANYM KIEROWCOM
    Dziennik Ani
    Komentarze Ani

  12. #992

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o kolor okien to moja żona go wybrała,powiem nie tylko kolor ale i producenta,miała pełną swobodę bo to jest też Jej dom-ma się nam podobać (byłem tylko cichym doradcą).Propozycja dla was-zamawiając okna ustalcie wysokość klamki aby była poręczna-wszystkie mamy obniżone.Następna, okiennica powiększona w łazience a okno ze szkłem rozmazanym.Drzwi tarasowe i balkonowe z ruchomym słupkiem.Okna na klatce otwierane na bok,a nie kładzione.Profil 5komorowy.Cena bardzo atrakcyjna-produkowane w Polsce gdzieś na północy.

  13. #993

    Wink

    Witojcie!!! Ja chcę się załapać na to głosowanie... dąb bagienny nie za bardzo mi pasi ... ale chciałabym cobyście nas odwiedzili.... a tak na powaznie to my zdecydowaliśmy się na złoty dąb jednostronny, dlatego że ; jest o 1500 zł tańsiejszy od 2 stronnego, i jeszcze bym to przełknęła... ale jak se pomyślę że będę musiała potem dobierać do okien , podłoge, parapety, listwy , czy cholera wie co tam jeszcze, to se odpuściłam! Dość już nerw zezarłam, to na wykończeniówce chciałabym się cieszyć a nie wkurzać że mi to czy tamto nie pasi... a do białego można i pstrokatą podłogę mieć , jak mi się zachce...nie???Jeszcze dopowiem że mamy blachodachówkę czarny mat JOKER z firmy blachotrapez, okna beda za jakieś 2 tygodnie złoty dąb drzwi robi stolarz, tyz złoty dąb, dwustronny w tym przypadku... no i brama tez złota... a co!! A elewacja marzy mi się kremowa , czy tez śmietankowa..... co z tego wylezie??? Czas pokaże, pozdrawiam z okolic Łącka...

  14. #994
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał eva 33 Zobacz post
    Witojcie!!! Ja chcę się załapać na to głosowanie... dąb bagienny nie za bardzo mi pasi ... ale chciałabym cobyście nas odwiedzili.... , pozdrawiam z okolic Łącka...
    eeee.. no... odwiedziny są tylko w celu kilerowania..

    a poza tym: " jak diabeł tak straszny jak go malują? " to co?? dzieckuff nie wolno nami straszyć!

    ..z tym kolorem na zewnątrz nie polemizuję.. fajnie wygląda... ale ....

    ..no nie mogę się przekonać do wew... jakoś mi nie pasi... ale i tak ostatnie słowo będzie należało do Matki Dyrettorki...

    ja mam zadanie na dziś i jurto - określić poziom "0" ... czyli wróżenie z fusów co będzie na podłogach i gdzie???
    myślałem ze to pikus... ale szafki kuchenne maja określoną wysokość... schody mają mieć określona wysokość.. drzwi maja określone wysokości ( w przedziale pinć cm ) ...a cały "bajer" zawiera się w 25mm luzu pod oknami balkonowymi...

    pewnie mało kto zrozumiał... ale nie chcę mieć kiedyś problemów - nie zmieści się... za wysoko....


    pozdro
    NETbet'liczydło

  15. #995
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar WERI
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    pomorzanka na śląsku
    Posty
    568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    no pięknie, pieknie gratulki za 1 strone , tylko mi tam nie siadać na laurach

    a mnie tak zastanawia z tymi oknami , co to tak bardziej pasuje we wnętrzu do białych okien, no chyba że sciany planujecie białe albo jakieś inne białe pierd....ki wykonczeniowe
    , ja oczywiscie pisze stronniczo bo ja wybrałam złoty dąb dwustronny, łatwo było dopasować drzwi i bramy a nawet idealnie parapety wew.
    ja uwielbiam drewno ,jakoś tak bardziej naturalnie wyglada
    ale dcyzja nalezy do was ,a le to juz wiecie sami

  16. #996
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    GRATULUJĘ !!!!! jak miło,że łodziak jest na pierwszej stronie !!!! Trzymam kciuki za postępy na budowie !
    mój domek jest też w tej gazecie ! Tylko na ostatniej stronie !

  17. #997
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał WERI Zobacz post
    no pięknie, pieknie gratulki za 1 strone , tylko mi tam nie siadać na laurach

    a mnie tak zastanawia z tymi oknami , co to tak bardziej pasuje we wnętrzu do białych okien, no chyba że sciany planujecie białe albo jakieś inne białe pierd....ki wykonczeniowe
    , ja oczywiscie pisze stronniczo bo ja wybrałam złoty dąb dwustronny, łatwo było dopasować drzwi i bramy a nawet idealnie parapety wew.
    ja uwielbiam drewno ,jakoś tak bardziej naturalnie wyglada
    ale dcyzja nalezy do was ,a le to juz wiecie sami
    wiec jest tak:

    ...po wielodniowym molestowaniu mej psychiki i gwałcie na mym guście....Matka Dyrettoka postawiła na swoim ( te gwałty to mi sie nawet podobały )

    kolor ZŁOTY DĄB DWUSTRONNY - zatwierdzone przez obie strony konfliktu!!

    krucja szlakiem "bagiennym" odwołana - to też efekt "perswazji" Matki Dyrretorki - wolę wieczorkami posiedzieć na chacie

    Matka Dyrettorka jest umenczona "pertraktacyjami" a ja mam "zbałamucony" gust..

    sztuka kompromisu.

    NETbet'smile

  18. #998
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał meg60 Zobacz post
    GRATULUJĘ !!!!! jak miło,że łodziak jest na pierwszej stronie !!!! Trzymam kciuki za postępy na budowie !
    mój domek jest też w tej gazecie ! Tylko na ostatniej stronie !
    powiem tak:

    ŁÓDZKIE RZĄDZI!!! trzy dziennik druknięte!!!
    ... a to że my som na pierwszej stronie - pewnie przypadek, albo bardziej brudnego inwestora / śmodrucha nie mieli.. bo fotogeniczny to ja nie jezdem... co innego Matka Dyrretorka...

    thx meg60...

  19. #999
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar WERI
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    pomorzanka na śląsku
    Posty
    568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    o dzięki ci panie ..... za ten DWUSTRONNY złoty dąb (to tylko takie osobiste sugestie )

    Netbetowa fotka całkiem sympatyczna, ty taki skromniś nie bądź, toż chyba ludziska wiedziały co na 1 strone dać, jeszcze troche i Netbet będzie wystepował obok naszego narodowego hydraulika

    co nie zmienia faktu ze Matki Dyrektorki zawsze są naj.......

  20. #1000
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar WERI
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    pomorzanka na śląsku
    Posty
    568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    czyż nie podobny do Netbet-a


Strona 50 z 203

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony