dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 105
  1. #41

    Domyślnie

    powiedzcie mi czy macie w swoich suszarkach funkcję parową "non iron" . Czy faktycznie ona sie sprawdza?

  2. #42

    Red face

    Cytat Napisał bastia03 Zobacz post
    powiedzcie mi czy macie w swoich suszarkach funkcję parową "non iron" . Czy faktycznie ona sie sprawdza?
    Nie mamy funkcji o takiej nazwie. Ale w każdej suszarce kondensacyjnej po wysuszeniu. przez okres około 1-2 godzin, bęben co jakiś czas lekko się obraca. Jeśli w tym okresie się wyjmie pranie to nie będzie ono zagniecione. Sprawdzone, Słowem prosto do szafy z praniem.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #43

    Domyślnie

    czy ja mogę się podpiąć z kilkoma pytaniami (nie chcę tworzyć nowego wątku)

    - czy pranie wyjęte z suszarki pachnie? Czy do płukania dodajecie płynu czy nie? Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?
    - czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?
    - jeśli odpowiedz na powyższe była pozytywna, to jak to się robi – jedno pranie czeka aż zrobi się drugie i wtedy razem oba się suszą? Mimo ze maja nieco już inny poziom wilgotności?
    - jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?
    - czy używacie opóźnienia startu pracy?
    - czy przydatny jest sygnalizator końca prania?
    - czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?
    - czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?
    - czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?
    - czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?
    - czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?
    - jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? często ten pojemnik trzeba opróżniać?
    - na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?

    I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę

    Uff
    Wielkie dzięki za wszelkie uwagi
    w aloesie - już mieszkam

  4. #44

    Domyślnie

    Dołączam się do powyższych pytań i podciągam.
    Tylko tu i teraz.

  5. #45

    Domyślnie

    tez chetnie sie dowiem

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy ja mogę się podpiąć z kilkoma pytaniami (nie chcę tworzyć nowego wątku)

    - czy pranie wyjęte z suszarki pachnie? Czy do płukania dodajecie płynu czy nie? Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?
    Mialam w zyciu 3 suszarki (w ciągu 5 lat), wiec ciut doświadczenia mam.
    Bardzo intensywnie pachnie po wysuszeniu i w trakcie. Gdy pralam, rzeczy, ktore pozniej szly do szuszarki to używeałam zawsze połowę mniej płynu.
    chusteczek nie wrzucałam. miałam taką specjalną goąbkę do której się przyczepiały włosy, ale nie bylo to niezbędne.
    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?
    - jeśli odpowiedz na powyższe była pozytywna, to jak to się robi – jedno pranie czeka aż zrobi się drugie i wtedy razem oba się suszą? Mimo ze maja nieco już inny poziom wilgotności?
    Można jak najbardziej. Jedno czeka na drugie i razem się suszą. Poziom wilgotnosci przez tę 50min czekania na drugie pranie niewiele się zmienil.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?
    Nie mam pojecia. Zawsze po wyjeciu z suszarki ubrania po prostu skladalam.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czy używacie opóźnienia startu pracy?
    Nigdy.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czy przydatny jest sygnalizator końca prania?
    Chyba chodzilo o suszenie. Jest zbędny - slychać kiedy suszarka skończy pracować.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?
    Prawie zawsze używałam gotowych.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?
    Nie ma pojecia. Niez zwrocilam uwagi, zeby moje suszarki posiadaly takie czujniki. Pierwszej finkcji nie używałam.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?
    używałam, ale tylko do podsuszenia. Trwal ok. 30min.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?
    Nie suszylam welny - za duże ryzyko , kosza nie mialam.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?
    Przydaje się, bo pranie się nie zbija w jedna bryłę, nie zgniata. Jest miękkie, puszyste.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? często ten pojemnik trzeba opróżniać?
    Mialam zawsze podpięte do kanalizacji. Nie mam pojecia jak to fiunkcjonuje z pojemnikkiem. W nowym domu mam również przewidziane podpięcie do kanalizacji.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    - na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?
    1000-1200 obrotów.
    Wg mnie nie ma to znaczenia.
    Cytat Napisał basbur Zobacz post

    I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę
    Miałam 3 rózne suszarki i to co dla mnei istotne to gdzie znajduje się filtr, w którym zbierają się brudy. Dużo wygodniej czyściło się te suszarki, które miały zbiornik na 'śmieci" zamontowany w drzwiczkach.
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 17-01-2012 o 19:07

  7. #47

    Domyślnie

    sheenaz
    dzięki za cenne rady

  8. #48

    Domyślnie

    Nie wiem czy cenne, ale jeśli się przydadzą to super. Nie ma za co

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gaciek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    6

    Smile Pomóżcie!

    Zdecydowałam się na zakup suszarki! (wreszcie) Mam dylemat wybrać Siemensa WT 46W561BY ( 563 są ponoć wadliwe) czy Boscha WTW86563PL. doradźcie czy zainwestować w klasę A, czy może w B, ale z funkcjami parowymi. Chciałabym, żeby suszarka miała "odświeżanie parą", ale te z klasy A nie mają tej funkcji. Ciekawe dlaczego? Proszę o pomoc, sama nie wiem co mam wybrać. Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady.

  10. #50

    Domyślnie

    Może opiszę swoje doświadczenia po 2 latach użytkowania (na dwie osoby, dwa koty)

    Cytat Napisał basbur Zobacz post

    - czy pranie wyjęte z suszarki pachnie? Czy do płukania dodajecie płynu czy nie? Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?
    Do płukania zawsze dodaję płynu i pranie po suszeniu pachnie - w zależności od jakości płynu - pachnie słabiej albo dosyć intensywnie.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?
    można - nic się nie farbuje, ale zazwyczaj jak upiorę białe pranie - to jak się wypierze to wkładam je do suszarki a kolorowe wkładam do pralki - i zazwyczaj jest tak, że białe zdąży się wysuszyć jak kolorowe wyprać, więc nie czekam na następne pranie do suszenia.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?
    U mnie nie ma opcji "na wieszak" - jest natomiast "do prasowania" -bardzo przydatne przy obrusach czy serwetkach - bardzo łatwo je się prasuje.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy używacie opóźnienia startu pracy?
    Nie używam.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy przydatny jest sygnalizator końca prania?
    Czasem przydatny- szczególnie jak czekam na kolejne suszenie, a robię w domu coś, przy czym mogę zapomnieć, że pranie się suszy


    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?
    Używam gotowych programów - ufam mojej suszarce

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?
    Nie mam takiej opcji.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?
    Nie używam.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?
    Suszę wszystko, co jest z wełny - nie mam kosza, a swetry odzyskują swoją formę po praniu (również piorę w programie "wełna")

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?
    Funkcja się przydaje, bo rzeczy mniej się gniotą.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? często ten pojemnik trzeba opróżniać?
    W suszarce kondensacyjnej wodę mam odprowadzana do pojemnika. Usuwam ja co 3 - 4 cykle suszenia. Nie jest to żaden problem. Nie wykorzystuję jej do prasowania.

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?
    Często piorę w funkcji "automatycznej" gdzie wirowanie jest na poziomie 1200 o/s. Im bardziej wywirowane pranie tym krótsze suszenie.


    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę
    W moim modelu suszarki brakuje mi odświeżania parowego. Nie mam nic zbędnego - z każdego programu korzystam - oczywiście nie w równym stopniu

    Pozdrawiam

    A.

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gaciek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Mam jeszcze "jedną" wątpliwość. Czy program odświeżania zastosowany jest tylko w programach parowych? Zależy mi na energooszczędnej suszarce z programem do odświeżania odzieży. Czy istnieje taka suszarka? Czym różni się klasa A od A-30 do A - 50%. Czy wszystkie suszarki z klasy A nie mają odświeżania odzieży? Czy fatycznie jest taka duża różnica między klasą A a B? Czy faktycznie program parowy jest nieodzowny, a może powinnam zwrócić uwagę na coś innego .
    Znalazłam jeszcze jedną suszarkę z klasy A wartą uwagi: Electrolux EDH 97981 W. Czy ktoś może coś na jej temat powiedzieć.
    Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

  12. #52

    Domyślnie

    Witam

    Również przymierzam się do zakupu suszarki, jednak z powodu braku miejsca u mnie będzie musiała stać na pralce i w związku z tym mam pytanie czy orientujecie się czy suszarka może stać na każdej pralce?? Bo z tego co czytałam są modele pralek, które są przygotowane by stawiać na nich suszarki. Czy wystarczy, że wybiorę suszarkę z możliwością montowania i będzie ok?? Pralkę mam nową i nie chciałabym, żeby okazało się, że ciężar plus drgania suszarki podczas suszenia ją w jakiś sposób uszkodziły( o ile to możliwe).
    Powiedzcie proszę jak macie montowane- z góry dziękuję!!

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gaciek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    6

    Domyślnie


    Witajcie!
    Od 2 dni jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki! Zdecydowałam się na Electroluxa EDH 97981 W i jestem szczęśliwa! Suszy szybko zamiast 2,5 godz. 1,5 (wiruję na 1400 obr.). Wypróbowałam dopiero 2 programy i sprawdziły się w 100%. Najlepsze jest to, że wyjmuję z pralki, wkładam do suszarki, po 1,5 godz. wyjmuję mięciutkie, miłe w dotyku wysuszone ciuszki, składam i wkładam do szafy! Dla mnie bomba. Nie wypróbowałam jeszcze odświeżania - pomimo, że nie ma funkcji parowych (dam znać, czy działa). Jest głośna, ale na to byłam przygotowana. Nie przeszkadza mi to, bo suszarka jest na piętrze w łazience, kwestia przyzwyczajenia.
    Super!!! Polecaniem.


    Nie wahajcie się dłużej!

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bargo888

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardzo długo wybieram już suszarkę i chyba zdecydowałem się na WT46W563BY a tutaj czytam, że ten model jest wadliwy!? Czy ktoś może to potwierdzić? Niby wybór jest duży, ale z klasą energetyczną A jest w sumie niewiele suszarek, a opinie na forum tylko potwierdzają, ze te z klasą A nie mają odświeżania parowego - czyli jak zwykle nie można mieć wszystkiego. A czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na temat różnicy między Boschem a Siemensem - jest w ogóle jakaś różnica czy tylko w nazwie?

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Amoniaq

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Też mam Elektrolux, razem z pralką tej samej marki i uważam, że warto. Pranie mięciutkie po wyjęciu. Faktycznie składam i wkładam prosto do szafy. No z wyjątkiem prześcieradeł, ale to takie moje skrzywienie, że muszą być idealnie gładkie. Nie ma już stert prasowania. Jestem zauroczona możliwością prania kołder. Kołdra uprana pachnie przez dłuuuuuugi czas niesamowicie. Od razu poprawia się komfort spania. W zasadzie to nie pamiętam już swojego życia sprzed epoki suszarki

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jak jest z montażem suszarki na pralce innej fimry? Bo niektórzy mówią, że można - inni, że nie; w MM widziałem uniwersalne łączniki - więc powinno dać się to radę zrobić.

  17. #57

    Domyślnie Suszarka kondensacyjna powracam do tematu

    Cytat Napisał june1977 Zobacz post
    WYBRAŁAM, KUPIŁAM!!!!!!
    Podnoszę wątek, bo zdecydowam sie na zakup suszarki AEG Electrolux 59840 i jest SUPER!!!
    Mam ją co prawda dopiero 3 dni, ale już suszyłam 7 razy - różne rodzaje rzeczy - ręczniki, jeans, kurtki, bawełnę i jestem bardzo zadowolona )
    3/4 rzeczy składam od razu po wyjęciu - są mięciutkie, gładkie i wcale nie pogniecione, 1/4 odkładam do prasowania (np. z jeansowych rzeczy tylko dwie pary spodni męża wymagają prasowania, jeansy dzieci i moje od razu do szafy).
    Poza tym pięknie usuwa wszystkie pyłki z tkanin, po każdym suszeniu filtr jest po prostu oblepiony (a ubrania idealne, widać to zwłaszcza na rzeczach ciemnych).
    Cieszę sie, że wybrałam właśnie ten model, bo ma klasę A, a Electrolux, o którym pisałam wcześniej klasę B (a do opcji z parą można ładować max 3 kg, więc to mniej praktyczne na codzień)
    Minus - chodzi dość głosno, efekt potęguje jeszcze stukanie np. guzików spodni o bęben - na razie to jest męczące, bo suszarkę stoi w mieszkaniu (w bloku), ale za miesiac sie przeprowadzamy i suszarka będzie zamknięta w specjalnej pralni - suszarni!
    Żałuję, że kupiłam dopiero teraz, bo całą zimę męczyłam sie z rozwieszaniem i suszeniem gór prania (5-osobowa rodzina).
    Aha - na suszarki electroluxa i AEG jest teraz promocja - SATYSFAKCJA gwarantowana albo zwrot pieniędzy!!!!!!
    Czy jesteś zadowolona w dalszym ciągu? Interesuje mnie suszenie ubrań dla dorosłych tzn. np. swetry, koszule. Czy może coś nowszego ukazało się i możecie polecić? Właśnie wybieram suszarkę kondensacyjna i w Internecie znalazłam, że najbardziej popularna to Elektrolux EDH 97981W

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał grazi Zobacz post
    Czy jesteś zadowolona w dalszym ciągu? Interesuje mnie suszenie ubrań dla dorosłych tzn. np. swetry, koszule. Czy może coś nowszego ukazało się i możecie polecić? Właśnie wybieram suszarkę kondensacyjna i w Internecie znalazłam, że najbardziej popularna to Elektrolux EDH 97981W
    Hmm, tutaj technologia aż tak szybko się nie zmienia. Kup w sumie dowolną suszarkę. I tak zapewnie skorzystasz z 2 funkcji.
    I przy okazji. warto przejśc do marketów z AGD i outletów ze sprzętem i popatrzeć na towar z ekspozycji. Często ceny są bardzo atrakcyjne.
    Ja w ten sposób mam suszarkę Miele z pełną gwarancją za cenę Electroluxa.

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar motylemjestem
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Electroluxy dają radę. Mamy, polecamy.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    A jak jest z montażem suszarki na pralce innej fimry? Bo niektórzy mówią, że można - inni, że nie; w MM widziałem uniwersalne łączniki - więc powinno dać się to radę zrobić.
    A ja sam sobie odpowiem, że daje radę - wbrew temu co piszą niektórzy producenci wystarczy pralka standardowej szerokości - jedyny mankament to to, że ramka mocowana jest do pralki na wkrętach więc dziurawią lekko górną płytę(ma to znaczenie gdyby zdjąć kiedyś suszarę). Uniwersalny łącznik (z MM właśnie), pralka Boscha + suszarka Electroluxa.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony