dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 202 z 249
Pokaż wyniki od 4.021 do 4.040 z 4970
  1. #4021
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daromaro

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    południe
    Kod pocztowy
    38-222
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Ja palę Ekoresem z Resover .Węgiel spala się w miarę dobrze, chociaż przy wyższych obrotach nadmuchu robią się upierdliwe spieki a po zmniejszeniu nadmuchu piec szybko zachodzi sadzą. Sam nie wiem co jest lepsze. W chwilo obecnej /przy grudniowych mrozach do -23/ spalał mi nawet do 40 kg. na dobę. Dom mam 240 m2 nie ocieplony za to z nowymi oknami. No nie wiem czy to dużo czy nie. /zawsze mogło by byc mniej/ Mam natomiast takie pytanie. Co to znaczy czas przepalania i przerwa przepalania. Co daje regulacja tych parametrów?? Ja mam ustawione odpowiednio 90 min i 20 min ???. Dodam jeszcze że piec Ogniwo 20 kw. sterownik eko-tom TE 130. Dokładne moje ustawienia to
    temp - 55
    hist. - 2
    czas podawania - 10
    przerwa podaw. -47
    czas przepalania -90
    przerwa przepalania 20
    dmuchawa - 1
    opóźnienie nadmuchu - 4


    POzdr.

  2. #4022
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szwajcar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny śląsk
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał daromaro Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Ja palę Ekoresem z Resover .Węgiel spala się w miarę dobrze, chociaż przy wyższych obrotach nadmuchu robią się upierdliwe spieki a po zmniejszeniu nadmuchu piec szybko zachodzi sadzą. Sam nie wiem co jest lepsze. W chwilo obecnej /przy grudniowych mrozach do -23/ spalał mi nawet do 40 kg. na dobę. Dom mam 240 m2 nie ocieplony za to z nowymi oknami. No nie wiem czy to dużo czy nie. /zawsze mogło by byc mniej/ Mam natomiast takie pytanie. Co to znaczy czas przepalania i przerwa przepalania. Co daje regulacja tych parametrów?? Ja mam ustawione odpowiednio 90 min i 20 min ???. Dodam jeszcze że piec Ogniwo 20 kw. sterownik eko-tom TE 130. Dokładne moje ustawienia to
    temp - 55
    hist. - 2
    czas podawania - 10
    przerwa podaw. -47
    czas przepalania -90
    przerwa przepalania 20
    dmuchawa - 1
    opóźnienie nadmuchu - 4


    POzdr.
    Przerwa przepalania (u mnie przerwa w podtrzymaniu) chodzi o to, że jak piec jest w stanie spoczynku zbyt długo to, żeby palenisko nie wygasło to ustawia się przerwe przepalania(u mnie co 20 minut)a,czas przepalania(u mnie praca w podtrzymaniu,ja mam ustawione na 15 sekund).,inaczej jeśli piec szybko nie stygnie to co 20 minut załączy się podajnik i dmuchawa na 15 sekund, żeby podtrzymać żar w palenisku.ps.Kolego musisz zmienić swoje ustawienia,bo piec napewno ci wygaśnie przy nich,chyba że chodzi na okrągło,albo ma krótkie przerwy w pracy.
    Ostatnio edytowane przez Szwajcar ; 23-12-2010 o 11:22

  3. #4023

    Domyślnie

    Witam,
    mam problem ze spiekami, robią się w takiej ilości że "zapychają" palenisko, co godzinę trzeba je zrzucać.
    Palę pieklorzem (przynajmniej tak jest napisane na worku) o takich parametrach: wartość opałowa 28-29,5 MJ, zawartość popiołu 5,0-8,0%, wilgotność 6-8%, spiekalność poniżej 20, uziarnienie 8,0-25,0 mm.
    Piec Cichewicz Futura s Dual 26kW. dom 200m2 w trakcie wykańczania, palone pierwszy sezon.
    obecne ustawienia pieca:
    temp zadana =50st
    czas podawania =12s
    przestój =25s
    wentylator=35%
    przysłona wentylatora otwarta na około 5cm
    przerwa w podtrzymaniu 20 min

  4. #4024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    ... a gdzie kupowałes opał??
    a o tym to już "rozmawialiśmy" w wątku ranking eko http://forum.muratordom.pl/showthrea...roszek./page15

  5. #4025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    aaaaaa to ten twój Chiński pieklorz
    Jak mi mówił mój pan od opału Pieklorza się sprzedaje w Polsce z 2-3 razy więcej niż się wydobywa... Ciekawe. A sam handluje Pieklorzem made in Imex Piechota.

  6. #4026

    Domyślnie

    chiński czy rosyjski, w każdym razie mam go jeszcze 1,5 tony - jak tak dalej pójdzie to sobie żużlem szutrówkę przed domem utwardzę
    co do spadania spieku pod własnym ciężarem - w moim piecu pomiędzy talerzem paleniska a bocznymi ścianami pieca jakieś na oko 4 cm odstępu, żaden spiek nie ma szansy spaść również spiekał mi się eko z Mrówki - zatem to raczej złe ustawienia pieca.

  7. #4027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    obecne ustawienia pieca:
    temp zadana =50st
    czas podawania =12s
    przestój =25s
    wentylator=35%
    przysłona wentylatora otwarta na około 5cm
    przerwa w podtrzymaniu 20 min
    Moje propozycje ustawień:

    czas podawania =7s
    przestój = 40s
    wentylator=25%
    przysłona wentylatora otwarta na około 1-2cm
    przerwa w podtrzymaniu 20 min

    Ogranicz ciąg wentyla, bo pewnie dmucha za mocno, masz wysoką temperaturę paleniska i stąd spore spieki, a do tego wywiewa ciepło w komin.

    Jaki masz sterownik, bo na stronie pokazują Ecomax ?

    Jaki masz palnik (wrzuć fotkę) ?

  8. #4028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    w moim piecu pomiędzy talerzem paleniska a bocznymi ścianami pieca jakieś na oko 4 cm odstępu, żaden spiek nie ma szansy spaść również spiekał mi się eko z Mrówki - zatem to raczej złe ustawienia pieca.
    4 cm to już sporo - ja na początku miałem w moim Enka Set 1-2 cm i to dopiero była lipa, zażądałem wymiany flanszy i przysłali mi nową, mniejszą i teraz mam "aż" 2-3 cm.

  9. #4029

    Domyślnie

    Również mam kociołek na groszek, jest to Eko-Centr CarboRet 25KW.
    Ogólnie nie jest źle - pali się. Natomiast mam wrażenie, że można by wycisnąć z niego nieco więcej, a dokładniej bardziej oszczędnie spalać.
    Na początek dane: powierzchnia użytkowa - 146m2, do tego 35m2 garażu i 65m2 piwnicy. W garażu i piwnicy termostaty na "gwiazdkę". U góry 35m2 podłogówki (woda 40 stopni) + kaloryfery (termostaty 15 stopni dzień i 10stopni noc).
    Ustawienia kotła:
    podawanie - 7s (miałem też 6 wcześniej)
    przerwa - 60s
    temp. - 60-65 (ustawiam zależnie od temp. zewnętrznej, jak ciepło to na 60)
    wentylator - 25%

    Do tego bojler 120, pompka nie działa ale grzeje grawitacyjnie, bo temperatura utrzymuje się około 30stopni.

    Z tego co obliczyłem , to od początku sezonu średnio wychodzi spalanie 27-30kg na dobę. Palę groszkiem z KWK Kazimierz Juliusz i trochę (pozostałości) piekolorzem z Bobrka.
    Trochę niepokoi mnie to spalanie, dość wysokie jak na tak niską temp. wnętrza. Dodatkowo czopuch jest dość gorący, mimo tego że wylot przymknięty. Mam wrażenie że dość sporo ciepła ucieka tamtędy.
    Groszek spala się nieźle, chociaż ostatnio były dość duże i nierozpadające się spieki. Być może akurat był to pieklorz (mieszam worki), który ma dość wysoką spiekalność.
    Mam świadomość, że część ciepła ucieka z powodu braku drzwi, i tego typu rzeczy. Ostatnio zlokalizowałem, jedną kratkę (w garażu), z której mocno wiało. Prawdopodobnie powietrze było wciągane do piwnicy w której jest pralnia, w tej pralni jest zsyp na pranie, który obecnie stanowi otwarty komin. Tamtędy powietrze zasysane było na piętro, do łazienki i do kratki na zewnątrz. Tymczasowo zatkałem zsyp i już nie wieje. Zobaczymy, czy to coś pomoże.

    Jak myślicie, da się coś z tym spalaniem poprawić?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  10. #4030

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Moje propozycje ustawień:

    czas podawania =7s
    przestój = 40s
    wentylator=25%
    przysłona wentylatora otwarta na około 1-2cm
    przerwa w podtrzymaniu 20 min

    Ogranicz ciąg wentyla, bo pewnie dmucha za mocno, masz wysoką temperaturę paleniska i stąd spore spieki, a do tego wywiewa ciepło w komin.

    Jaki masz sterownik, bo na stronie pokazują Ecomax ?

    Jaki masz palnik (wrzuć fotkę) ?
    Dzięki za propozycje ustawień, wypróbuje jak się zrobi chłodniej, bo z okazji wiosennej pogody zagasiłem piec

    faktycznie sterownik to ecomax800 http://www.plum.pl/pl/?id=192

    co do palnika, to jest taki yyyyyy zwykły, okrągły jak zrobię fotkę to wrzucę

    co do ustawień - to jak daje mniej powietrza to strasznie dymi z komina (jak bym stare trampki palił) i dużo syfu osadza się w piecu, chyba że tak ma być.

    Może żeby ciepło nie szło w komin to przymknąć szyber na czopuchu? do tej pory próbowałem ustawić piec z w "pełni" otwartym kominem.

  11. #4031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Dodatkowo czopuch jest dość gorący, mimo tego że wylot przymknięty. Mam wrażenie że dość sporo ciepła ucieka tamtędy.

    Jak myślicie, da się coś z tym spalaniem poprawić?
    Jeśli czopuch ma ponad 70 st przy temp. kotła 60 st to na pewno da się poprawić.

  12. #4032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    faktycznie sterownik to ecomax800 http://www.plum.pl/pl/?id=192

    co do palnika, to jest taki yyyyyy zwykły, okrągły jak zrobię fotkę to wrzucę
    .
    Wynika z tego, że masz klasyczny palnik (np. Pancerpol).

    Ecomax to podobno automat, obiecują, że jest super i nic nie trzeba ustawiać, a ty go ustawiasz ręcznie - na ustawieniach fuzzy logic źle pracuje ?

  13. #4033

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wynika z tego, że masz klasyczny palnik (np. Pancerpol).

    Ecomax to podobno automat, obiecują, że jest super i nic nie trzeba ustawiać, a ty go ustawiasz ręcznie - na ustawieniach fuzzy logic źle pracuje ?
    źle - również robią się spieki a żar "wchodzi" w retortę i dym cofa się ślimakiem do zasobnika. Jak zastosuje się do instrukcji, gdzie jest napisane że przy włączonym trybie fuzzy logic trzeba otworzyć cały wentylator to mam taki przeciąg w piecu że sam się chłodzi i nie może wejść na zadaną temperaturę - spalanie wychodzi wówczas 50kg... na 6 godzin
    tak jak pisałem, grzeje pierwszy sezon, dom jeszcze nie zamieszkały, w trakcie wykańczanie, także zdaję sobie sprawę że zanim mury się ogrzeją i dom się osuszy z "wilgoci technologicznej" to piec może pożerać nieco większe ilości eko, ale takich się nie spodziewałem.
    w przyszłym tygodniu sprawdzę piec na eko który się nie spieka (przynajmniej nie spieka się w piecu kolegi) - może to jednak wina groszku.

  14. #4034

    Domyślnie ..

    Byłem bardzo ciekaw jak pracuje ecoMAX, zresztą Bobek tez, mial ochotę go kupować.

    Jak widać, droga daleka, każdy producent nowego typu sterowania ma sporo pracy do wykonania. Sam uważam,że soft na dobrym poziomie to m.in. 2lata pracy na kilku producentach i palnikach.

    PLUM to podobno spora firma, także z cała pewnością produkt rozwiną.

    Przy wygrzewaniu nowego budynku spalanie bywa większe o ok.40% od tzw normalnego.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #4035

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jeśli czopuch ma ponad 70 st przy temp. kotła 60 st to na pewno da się poprawić.
    Myślę że spokojnie ma tyle, ale sprawdzę dla pewności przy okazji.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  16. #4036
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matiku

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-530
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Mam prośbę. Właśnie zakupiłem kocioł z podajnikiem SAS GRO ECO 17 kw. Proszę o pomoc tzn. chodzi mi o optymalne ustawienie kotła tzn. począwszy od ustawienia temperatury na piecu, czas pracy podajnika, czas przerwy podajnika, szybkość nadmuchu, histeryza, przerwa w przepalaniu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  17. #4037
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Witaj, użytkuję taki kocioł drugi sezon (w drugim bliźniaku rodzice mają taki sam). Zanim zaczniemy mówić o temperaturze zadanej - jedno wyjaśnienie. Mam tylko podłogówkę i temperatura wody zasilającej jest regulowana na zaworze 4d (u mnie steruje nim pogodówka, u rodziców ręcznie).
    Temperatura zadana to 74 stopnie, z zaworu 4d wychodzi dzisiaj na podlogi 32 stopnie (temp. zew. -6 ) temperatura powrotu to 57 stopni.
    Czas podawania 5 s , przerwa 17 s tylko nie wiem skąd mam węgiel.....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  18. #4038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Jarecki - co do wygrzewania budynku - pierwsza doba (gaz) 46 m3, druga, 22 m3 - dziś, kilka lat później ok. 8-9m3.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #4039

    Domyślnie

    Panowie a co sądzicie o takim piecu. Znajomy instalator poleca mi coś takiego, a kogo mam się zapytać jak nie WAS

    http://www.heiztechnik.pl/index.php?...mid=20&lang=pl

  20. #4040

    Domyślnie ..

    Na fotce sterownik klasyczny Menuet produkowany przez Foster s.c z Pleszewa (Zielona Łąka będąc precyzyjnym), wyjście na czujnik pogodowy, obsługa mieszacza, opcja podłączenia do dwóch paneli. Dla tej firmy produkowany jako HT Tronic.

    Palnik wygląda na Pancerpol, jak spalający miał, oznacza to retortę obrotową typ PPSM lub inaczej DUO. Jeżeli nazwa palnika to TRIO, to ma dodatkowe dysze powietrza wtórnego, możliwe spalanie pellet, czego nie popieram w klasycznych palnikach tzw groszkowych.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 27-12-2010 o 20:15
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 202 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony