Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
sorry ale nic z tego nie wywnioskowałem ale rozumiem, że o to chodzi.
nie chcę zaczynać głupich tematów ale przeczytałem całą biblię (łącznie ze starym testamentem żeby nie było) i tyle ile tam jest nieścisłości to boże zachowaj. wystarczy poczytać i się chwilę zastanowić... chyba, że nie należy się zastanawiać i człowiek dochodzi do każdego wniosku tylko nie do tego, że tam prawdę napisali. ale ja wiem, na te tematy się nie dyskutuje. tak mi powiedziała znajoma. no cóż tysiące lat doktryny robi swoje.
Popełniłes pierwszy, karygodny i podstawowy błąd! Katolik nie ma myśleć! Katolik ma wierzyć. Wiara katolicka opiera sie na dogmatach a te sa niepodważalne:
1. Papież Wielkim Człowiekem był. Dlaczego? Bo tak!
2. Tylko Kościół Kat ma monopol na zbawienie. Innowiercy są w błędzie i nie dostapią zbawienia. Dlaczego? Bo tak! (zabawnym jest to ze dokładnie tak samo myślą inne wyznania.)
3. Afery w Kosciele? Nie ma takich. Afery (w tym pedofilskie) zostały wymyslone przez wrogów Koscioła. Tak więc ukrywanie rzekomych wystepków księzy jest oznaką bohaterstwa i troski o kościół. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/medi...wiadomosc.html Tak więc JPII wielkim bohaterem był. Dlaczego? Bo tak!