dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 99
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1973
  1. #301

    Domyślnie

    ...oczywiście Jangaz jest chyba najrozsądniejszym wyborem stosunek ceny do jakości najlepszy na rynku... to nie podlega dyskusji
    ...

  2. #302

    Domyślnie

    Witam,
    Wykorzystując ten spokój...
    Mam konkretne pytanie:
    Gdzie mogę kupić PRZEPUSTNICĘ DO GWC, która będzie współpracować ze sterownikiem Janka wg schematu:


    Uploaded with ImageShack.us

    Pozdrawiam
    Johnadias

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johnadias Zobacz post
    Witam,
    Wykorzystując ten spokój...
    Mam konkretne pytanie:
    Gdzie mogę kupić PRZEPUSTNICĘ DO GWC,
    Nie wiem gdzie kupiłeś Janka, jeżeli u producenta to taką przepustnicę możesz prawie na 100 % kupić u nich...
    jeśli nie da rady to musisz szukać w firmach typu np Iglotech lub podobnych....
    jeśli i to nie pomoże to możesz to kupić chociażby tu, tylko cena zabija :

    http://www.pro-vent.pl/cennik-przepustnice-geo,0.html
    ...

  4. #304

    Domyślnie

    nieporozumienie polega na tym, że określenie "wymiana kubatury" w stosunku do domku jednorodzinnego nie ma sensu. i logika Sławka jest jak najbardziej prawidłowa.
    Kubaturę to sobie "możemy wymieniać" w określeniu do sali kongresowej albo kinowej, bo tam, przy założeniu ze jest wypełniona w 100% wiemy jakie jest zapotrzebowanie na świeże powietrze. Jaki sens jest mówienie o wymianie w stosunku do domku jednorodzinnego ? Żaden. Jak smażysz kotlety w kuchni, to interesuje Cię wymiana powietrza w kuchni, jeśli "puszczasz Bąki" w wc, to wymieniasz powietrze w wc.
    Co Cię interesuje, kubatura całej chałupy (czyli to czy ma 20 czy 60 metrowy salon). Do salonu, bez względu na powierzchnie masz dostarczyć tyle powietrza, żeby zapewnić tlen do oddychania tam przebywającym, czyli...2 czy 3 a może maksimum 4 osobom. Po kiego grzyba odnośnik do całej kubatury ?
    desmear

  5. #305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Warto zerknąć na wątek "Kto ma działający rekuperator". Tam chłopaki chwalą się, jak odkryli sposób zmniejszenia wydajności centrali z np. 300 do 60 m3/h
    I takie wpisy najlepiej świadczą, że przewymiarowany reku to też nie to.
    Z drugiej strony, u mnie centrala chodzi cały dzień na wydajności ok. 160 m3/h, i uważam że jest to w sam raz - wilgotność mam 45-50%, ale ciągle coś się gotuje, piecze, dzieci biegają - zyski wilgoci spore.
    60 m3/h u mnie skończyłoby się szybko grzybem.

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    chłopaki chwalą się, jak odkryli sposób zmniejszenia wydajności centrali z np. 300 do 60 m3/h
    ???

    "Pobór mocy w całym zakresie jest proporcjonalny do obciążenia i na najniższym biegu, kiedy zachodzi jeszcze rekuperacja (100m3/h) wentylator pobiera moc 19 W. Jak już wcześniej wspomniano nie rozpatrujemy mniejszych wydajności, bo to nie ma sensu." cyt. za http://jan-gaz.com.pl/dla_dociekliwych

    Pozdrawiam
    Johnadias

  7. #307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Zaprotestował względem czystości filtrów, wymieniłem mu. I to na taki wyprany. A ładnie się wyprał i nic mu się nie stało.
    Polecam, jak ktoś nie ma czasu szukać filtrów.

    pzdr
    Też piorę - nie mogę się zebrać żeby zamówić nowe kawałki włókniny. Aż się boje co bedzie na starość jak teraz taka "skrobidupowatość" mnie dopadła.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Szkoda, że u mnie z tą techniką foto-internet-komputer-forum jest na bakier.
    Korzystasz z przycisku "Zaawansowana edycja".
    Pokazuje się sekcja "DODATKOWE OPCJE", a w niej "Załączniki".
    Klikasz "Zarządzaj załącznikami" i wgrywasz załaczniki ze swojego komputera .

  9. #309
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    O shit tyle korzystam z tego forum i nie wiedziałem, że takie usprawnienie dodali. A ja gupi przez jakieś zewnętrzne serwery wrzucam.

  10. #310

    Domyślnie

    no stary patrz tu :
    "HenoK
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu..."

    dlatego on wie a ty czy ja nie wiemy
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  11. #311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johnadias Zobacz post
    Witam,
    Wykorzystując ten spokój...
    Mam konkretne pytanie:
    Gdzie mogę kupić PRZEPUSTNICĘ DO GWC, która będzie współpracować ze sterownikiem Janka wg schematu:


    Uploaded with ImageShack.us

    Pozdrawiam
    Johnadias
    U mnie
    Napisz jaką potrzebujesz.
    Ostatnio edytowane przez kerado28 ; 10-03-2011 o 19:31

  12. #312

    Domyślnie

    Na fi 200... Ciekawe tylko czy mnie stać?
    Chciałem zapytać na priva ale już zapomniałem jak to się robi...
    Pozdrawiam
    Johnadias

  13. #313

    Domyślnie

    Proszę o radę, jestem zdecydowany na Jan Gaza o wydajności 500 m3. Kubatura domu około 550m3. Zakładam,że reku będzie pracował na wydajności w granicach 50-60%. Poradzcie czy jest sens dokładać 1000 zł na sterownik tygodniowy. Czy używacie go, czy raczej tak jak z pralką czy zmywarką, i tak zazwyczaj używa się jednego programu?

  14. #314

    Domyślnie

    Nie jestem pewny (proszę o skorygowanie ) ale wydaje mi się, że Jan-GAZ sprzedaje reku w cenie razem ze sterownikiem. Poza tym sterownik to nie tylko ustawienie obrotów dla poszczególnych okresów dnia czy tygodnia..... Sterownik realizuje też dodatkowe funkcje poprawiające efektywność, komfort.... (GWC, bypass,....itp) jak też funkcje zabezpieczające takie jak przeciwdziałanie zaszronieniu wymiennika.....itp
    Wracając do Twojego przykładu "zmywarki" to właśnie dobra automatyka (obojętne gdzie) polega na tym, że masz ustawić taka jak sobie życzysz i nie powinieneś tam zaglądać już więcej. Większość z nas kupując kiedyś TV, magnetowid lub inny sprzęt AGD na samym początku szukał, żeby to coś miało jak najwięcej funkcji - później człowiek robi się "leniwy" i korzysta tylko z tego co jest podstawową funkcją danego urządzenia.

  15. #315
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Warto mieć sterownik tygodniowy, wtedy ustala się np. mocniejszą wentylację w porze obiadowej, wieczorem, a słabszą w dni tygodnia gdy się jest w pracy i na noc. Po co to klikać ręcznie codziennie, jak lepiej ustawić raz i mieć spokój.

  16. #316

    Domyślnie

    lepiej dołożyć i mieć
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  17. #317

    Domyślnie

    Ok rozumiem, dzięki za odpowiedź, czyli rozumiem,że warto dołożyć.J_saw Jan Gaz sprzedaje swoje reku z dwoma różnymi sterownikami. Jeden coś w rodzaju potencjometru, drugi ze sterowaniem tygodniowym. Chodzi mi o reku na prąd stały. Różnica w cenie około 1000zl.
    Ostatnio edytowane przez piogron ; 14-03-2011 o 08:17

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Ok rozumiem, dzięki za odpowiedź, czyli rozumiem,że warto dołożyć.J_saw Jan Gaz sprzedaje swoje reku z dwoma różnymi sterownikami. Jeden coś w rodzaju potencjometru, drugi ze sterowaniem tygodniowym. Chodzi mi o reku na prąd stały. Różnica w cenie około 1000zl.
    Trudno nazwać "potencjometr" sterownikiem ale nie o to chodzi. Wydawało mi się, że sterownik jest w komplecie
    Wracając do samego sterownika to ostatnie dni (pogoda) są typowe pod zastosowanie automatyki. W południowych rejonach Polski temperatura powietrza (czerpnia zewnętrzna) wynosi w ciągu dnia ~kilkanaście stopni. Natomiast powietrze, przechodzące przez GWC (ziemia jeszcze zmarznięta po zimie) ma kilka stopni - w nocy jest nadal chłodno czyli sytuacja odwrotna. Jeżeli sterownik ma możliwość przełączania pomiędzy czerpnią zewnętrzną a GWC to zyskujesz na cieplejszym powietrzu = koszty ogrzewania = $ ....itp. Inaczej musiałbyś ręcznie codziennie, przynajmniej 2 razy dziennie zmieniać zasilanie powietrzem. Tak jest w okresach przejściowych wiosenno / jesiennych. Lato czy zima są raczej stabilne w tym wypadku. Oczywiście należy pamiętać, że najważniejszy jest rekuperator i jeżeli będzie kiepski to żadna, nawet najlepsza automatyka nic nie pomoże
    Dowiedz się bo nie wiem czy Jan-GAZ ma już te nowsze sterowniki, które umożliwiają współpracę z różnymi instalacjami (pożarowa, alarmowa.......) tak przynajmniej jest opisane tutaj informacja

  19. #319
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    W życiu bym nie kupił sterownika tygodniowego za 1 tys zł .
    Powieście sobie ten potencjometr w kuchni albo w salonie i po problemie.
    Ja tam nienawidzę jak coś myśli za mnie.
    Owszem, można podkręcić jak planujemy imprezę na 10 osób ale to nie filozofia.
    Żeby to zrobić wystarczy wstać z fotela .

    Niedługo sterownik podpowie Wam kiedy macie się wysrać !!!

  20. #320

    Domyślnie

    Są streowniki po 200.
    PIczman, piszesz o 1000 zł a sterownik do Bartosza za 2200?

Strona 16 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony