dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 75
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 1492
  1. #461
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    podniósłbyś, podkręcić lekko sprężyny i działać będzie tak samo jakby tego usztywnienia nie było
    Obawiam się, że jeśli spręźyny są wykonane z podobnego materiału, jak ten panel, to lepiej ich nie przeciążać (mogą się przedwcześnie "zmęczyć" )
    A poza tym ten "dystrybutor" tylko na to czyha, abym sam zaczął w okresie gwarancji coś "majstrować" przy tej bramie Nie wiadomo przecież, jakie usterki do końca tej gwarancji jeszcze się w niej pojawią
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 12-04-2011 o 21:38

  2. #462
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    Mam pyt do sprzedawców bram Hormann lub Normstahl: czy możliwy jest podział bramy (przemysłowej-nieocieplanej) na 5 w miarę równych paneli?Wymiary wnęki to: 290x320?W jednym punkcie Hormanna, pani powiedział, ze nie jest to mozliwe-ze przemysłowe dzielą sie inaczej niż te ocieplane, a ja chciałabym dobrac ta brame do bramy garazowej przy domu ( która bedzie podzielona własnie na 5 paneli-z Hormanna).Nie wiem, czy zrozumiale to wyjasniłam, ale o tej porze...jakos ciezko byc bardziej precyzyjnąpomóżcie, proszę

  3. #463
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Obawiam się, że jeśli spręźyny są wykonane z podobnego materiału, jak ten panel, to lepiej ich nie przeciążać (mogą się przedwcześnie "zmęczyć" )
    A poza tym ten "dystrybutor" tylko na to czyha, abym sam zaczął w okresie gwarancji coś "majstrować" przy tej bramie Nie wiadomo przecież, jakie usterki do końca tej gwarancji jeszcze się w niej pojawią
    no ty raczej byś tego nie zrobił! poproś o pomoc w dodaniu fotek i zobaczymy ten wynalazek!

  4. #464
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    poproś o pomoc w dodaniu fotek i zobaczymy ten wynalazek!
    Niestety - nie mam kogo a na naukę brak czasu (wykończenie domu!)

  5. #465

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Niestety - nie mam kogo a na naukę brak czasu (wykończenie domu!)
    Specjalnie dla Ciebie kurs wklejania zdjęć na forum (kopia z FAQ):
    Czy mogę dodawać Obrazki?


    Jak najbardziej możesz wstawiać obrazki do swoich postów. Jednakże obecnie nie istnieje możliwość przesyłania obrazków bezpośrednio na forum. Musisz więc wstawiać obrazki, które znajdują się na innym, ogólnodostępnym serwerze, np. http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif. Nie możesz wstawiać obrazków znajdujących się na twoim komputerze (chyba że jest on publicznie dostępnym serwerem) ani obrazków przechowywanych na stronach wymagających autoryzacji, np. skrzynki pocztowe, strony chronione hasłem itp. Aby wstawić obrazek użyj znacznika BBCode [img] lub odpowiedniego znacznika HTML (jeśli jest to dozwolone).

    Łopatologicznie
    1. Umieszczasz zdjęcie na darmowym serwerze
    2. Kopijujesz adres pod którym znajduje się zdjęcie
    3. w okienku gdzie piszesz posty używasz guziczka "dodaj grafikę" i tam wklejasz ten adres

    A teraz do dzieła

  6. #466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jeszcze prościej z własnego komputera
    - zaawansowana edycja
    - załączniki - klikasz "zarządzaj załącznikami"
    - otwiera ci się nowe okno gdzie klikasz "wybierz plik"
    - szukasz grafiki na swoim kompie która chcesz zamieścić
    - po wybraniu klikasz "wgraj"
    - po skopiowaniu pliku kilasz "zakończ"
    pojawia ci sie w poście wgrana grafika
    Podstawowa zaleta - nie trzeba mieć swoich zdjęć na "obcym" serwerze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #467
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    chyba nie ma już bramy

  8. #468
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    chyba nie ma już bramy
    Mojej? Jeszcze jest I nadal ze szczeliną
    Z "recept" Wojskiego lub jareko skorzystam (dzięki), ale w czasie Świąt, gdy będzie więcej czasu. Obecnie jestem "zarobiony" "po uszy" i (tak nawiasem mówiąc) jestem na tyle "zielony" w komputerach , że nie wiem gdzie szukać tej "zaawansowanej edycji" czy "zarządzaj załącznikami". Gdy wracam wieczorem do domu, to jestem tak zmęczony, że trudno o efektywną naukę.
    Zatem dzięki za instrukcje i na razie proszę o wyrozumiałość

  9. #469

    Domyślnie

    Którą bramę mam wybrać???? Wiśniowski czy Hormann.
    Różnica w cenie jest niewielka bo aż 23 zł. (tańsza brama Hormanna)
    Bramy różnią się tym, że w Hormanie silnik zamontowany jest na stałe na suficie, a u Wiśniowskiego jest ruchomy tzn. jeździ razem z bramą. Czy to ma znaczenie dla dłuższego użytkowania.
    Proszę o poradę J

  10. #470

    Domyślnie

    ja bym bez zastanowienia brał hormanna
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:11

  11. #471

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    ja bym bez zastanowienia brał hormanna
    Poproszę o jakieś konkrety bo powyższy wpis jakoś do mnie nie przemawia.
    Jestem laikiem w tematyce bram

  12. #472

    Domyślnie

    ja jestem patriotą i mam wiśniowskiego, nie będę dorabiał obcego kapitału
    a tak poważnie obie bramy dobre, zobacz która będzie bardziej pasowała do drzwi, okien no i jakie referencje ma ekipa montująca bo od tego najwięcej zależy.
    Możesz mieć najlepszą bramę ale cóż po niej jak będziesz niezadowolony z efektu końcowego

  13. #473

    Domyślnie

    Do dystrybutorów bram Hormann, ludzi z branży.Pytanie - Prośba o opinie
    Zamówiłem brame Hormann 2500*2000, 40 mm, kolor orzech w firmie TMT Wadowice. Wpłaciłem zaliczke, wszystko było super do czasu kiedy przyjechali montażyści z tej firmy i uświiadomili mnie na jakiej wysokości bedą prowadnice górne bramy.
    Układ domu jest taki, że wychodząc z kotłowni wchodzę centralnie na prowadnice górne. Garaż jest obniżony względem domu o jakieś 25 cm i wchodząc do garażu prowadnica była by na wysokości mojej twarzy. Poprosiłem montażystów aby nie rozpakowywali w ogóle bramy.
    Wpłaciłem wcześniej zaliczkę i myślałem, że firma TMT Wadowice potraktuje klienta poważnie.
    Poprosiłem pracownika o wymianę bramy na rozmiar 2375*2000 wtedy prowadnice były by na bezpiecznej wysokości.
    Niestety firma TMT Wadowice olała mnie totalnie. Powiedzieli, że albo wezme brame, albo sam ją sprzedam a oni wtedy wymienią na taki rozmiar jak chce.
    Tłumaczą się tym, że firma Hormann nie wymienia zamówionych bram i generalnie maja mnie gdzieś.
    Pisałem ostatnio maila, ale nawet nie raczyli na niego odpowiedzieć.
    Dodam tylko, że kupiłem w tej firmie okna firmy Oknoplast Kraków za sporą kwote.
    Sam pracuje w handlu i wiele robi się dla klienta, ale postępowanie firmy TMT Wadowice jest zastanawiające, widać, jak zależy im na zadowoleniu klienta. Przecież nie chce nic zwracać tylko dopłacić i wymienic na wyższy rozmiar
    Bardzo proszę o Waszą opinie. Co sądzicie na ten temat.
    Czy postępowanie firmy TMT Wadowice jest w porządku według Was.
    Jestem zdecydowany dopłacić do bramy wyższej, ale niestety ani Hormann, ani TMT Wadowice nie odpowiadają.
    Może macie jakieś propozycje

  14. #474
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Zamowilem brame uchylna 3000 * 2300 Wisniowskiego, nieocieplana.
    Jakie dokupic napedy do tego?

    MUSZA byc tanie, moga byc chinskie....

    Drugie pytanie dot. bramy dwuskrzydlowej 2 m skrzydlo z siatki sztywnej panelowej.... tutaj tez potrzebuje tanich napedow.

    Oczywiscie nie chce kupic syfu ktory sie za pare lat zepsuje, moliwe do realizacji za 1000-1200 zlotych (brama garaz + wjazdowa)?
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  15. #475

    Domyślnie

    WITAM mam podobny problem jak TLALKEN z tym ze brame zamówiłem 3 dni temu wisniowskiego i i zapewne przy montazu takze miałbym prowdnice górne na wysokosci twarzy gdyz garaz nizej o 30 cm od domu.W zwiazku z tym pytanie jak brame najlepiej teraz zamówic cy dobrym rozwiazaniem bedzie roletowa.Dodam ze z drugiej strony od naroznika do góry w pionie do krokwi mam 35 do 40 cm miejsca.

  16. #476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    tialken,
    jak rozumiem, zamówileś brame bez pomiaru technicznego - przed podpisaniem umowy nikt z firmy TMT nie był u Ciebie na budowie na pomiarze? nie poinformowali Cię jak brama zostanie zamontowana?
    próbowałeś dzwonic do Horrmanna?

  17. #477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Zamówiłem brame Hormann 2500*2000, 40 mm, kolor orzech w firmie TMT Wadowice.
    Jeżeli taką zamówiłeś (ty podałeś rozmiar) i taką otrzymałeś to trudno się doszukiwać winy dostawcy. Jeżeli natomiast to dostawca robił pomiary to wina leży wg mnie po jego stronie - pytanie tylko jakie są zapisy w umowie.

  18. #478

    Domyślnie

    Moze ktos pomoze szukam bramy roletowej w kolorze ORZECH gdzie moge taka znalesc wisniowski ,hormann, krispol nie maja prosze o pomoc

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Jeżeli taką zamówiłeś (ty podałeś rozmiar) i taką otrzymałeś to trudno się doszukiwać winy dostawcy. Jeżeli natomiast to dostawca robił pomiary to wina leży wg mnie po jego stronie - pytanie tylko jakie są zapisy w umowie.
    Powiem tak, że pomiar był przez pracownika tej firmy. Swoją drogą niezły fachowiec.
    Ale ja nie chce sie doszukiwać tutaj ich winy, poprostu w ferworze budowy nie wpadłem na tak genialny pomysł,
    że bede walił twarzą po prowadnicy za każdym razem kiedy bede wchodził do garażu.
    Przecież ja nie chce zwrotu zaliczki, tylko chce najzwyklejszej w świecie wymiany za moją dopłatą oczywiście.
    Dlatego tym bardziej dziwi mnie brak odpowiedzi na moje maile wysłane do Hormanna i do TMT.
    Do handlowca nie dzwonie, bo wiem, że to spoko gość i przejmuje sie moją sprawą, był już dwa razy u mnie i szukał rozwiązania
    w sposobie montażu. Niestety tylko on się stara, bo centrala TMT Wadowice ma mnie głęboko gdzies.
    Wczoraj wysłałem maile do samych prezesów, ciekaw jestem, czy wogóle przeczytają
    Czy naprawde Hormann nie wymienia bram, czy to poprostu wymówka TMT Wadowice?

  20. #480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A może rozwiązaniem będzie zastosowanie prowadzenia "H"?
    Co do wymiany bramy: rozmiar 2500x2000 nie jest zbyt często spotykany w nowo wznoszonych garażach. Jeżeli więc nie udowodnisz winy sprzedawcy to nie oczekuj, że kupią sobie bramę, której nie sprzedadzą przez najbliższe 2 lata

Strona 24 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony