dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Look_a

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-217
    Posty
    2

    Question Pozwolenie na budowę TYLKO z wodą z sieci. A studnia?

    Witam. Buduję dom w Gminie Oborniki Śląskie w miejscowości posiadającej wodociąg.

    Plan zagospodarowania gminy nie zabrania budowy własnych ujęć wody (jak Studnia głębinowa) ale też nie jest w nim napisane, że takie ujęcie wolno mieć. Skutkiem tego Starostwo Powiatowe nie wydaje pozwolenia na budowę domu jeśli nie ma być on podłączony do sieci.

    Ja początkowo się tym nie przejmowałem, zakładając, że się podłączę.

    Okazało się jednak że wykonanie sieci do mojej działki muszę zrobić sam (oprócz przyłącza) i kosztuje ono słono...
    Taniej by było wywiercić 100m studni.

    No ale pozwolenie na dom mam już przy założeniu , że się podłączę.

    Jak sobie wywiercę studnię (zdaje się że powyżej 36m muszę dostać pozwolenie z gminy) to i tak Nadzór nie dokona odbioru domu...

    Co powinienem zrobić (oprócz tego, że mogę zapłacić za tą sieć)

    Poprosić Gminę o pozwolenie na studnię i kłócić się po sądach ze Starostwem że to co nie jest zakazane w MPZP jest dozwolone?

    Inne pomysły?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Poszukaj gdzieś już był taki temat i internauta wygrał sprawę w Sądzie. Może wystarczy pokazać ten wyrok w Starostwie.
    Pytanie czy masz już pozwolenie na budowę ? Jeśli masz będziesz musiał wystąpić o zmianę w zakresie dostawy wody. Jeśli Starostwo wyda decyzję negatywną będziesz mógł się odwołać do SKO w uzasadnieniu przytaczając ten wyrok.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  3. #3

    Domyślnie

    Podobny problem poruszyłem pare tematów do tyłu gdzieś na stronie 2 pt. "Odmowa wydania warunków technicznych wod-kan", Tam jest podany link do wyroku w tej sprawie.

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    evolet*

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    bardzo bliski mi ostatnio temat studni tez walcze Zaryzykowalabym z ta budowa studni.Co do glebokosci to powyzej 30m bedzie wymagane pozwolenie wodnoprawne a do rozstrzygniecia jest kwestia formy - czy Twoja architektura wydaje na nie p.n.b czy ewentualnie wystarczy tylko zgloszenie obudowy ujecia (..) - to nie we wszystkich urzedach jest ujednolicone Jezeli to 2 - to dokonalabym zgloszenia obudowy, wybudowala domek, studnie i pozostała infrastrukturę. Geodeta zrobilby mi mape inwentaryzacyjna z budynkiem podlaczonym do studni ( zgodnie zreszta z 26 warunkow technicznych -o ile do czasu odbioru do Twojej dzialki nie powstanie siec). Mysle ze dokonujac zawiadomienia zakonczenia budowy nadzor budowlany nie powinien robic problemow, tym bardziej ze budynek bedzie funkcjonowal kompleksowo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony