dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie nadproża YTONG a L19 - straty ciepła/mostki termiczne

    Witam i mam prośbę o pomoc.

    W najbliższych dniach będę zamawiać YTONG. Buduję z 24cm, będę ocieplać 15cm styropianu z grafitem u=0,31 lub 0,32.

    Moje pytanie dotyczy nadproży. Jakby nie było są one mostkami cieplnymi, jeśli zastosuje się nadproża L19. Rozwiązaniem są nadproża systemowe YTONG. W moim przypadku różnica w cenie miedzy nimi to 2700zł.
    Czy jest sens kupować dużo droższe nadproża z YTONG-u??
    Czy straty ciepła są tak małe, że prawie niezauważalne ??

    Proszę pomóżcie dokonać wyboru. Nadproża YTONG czy L19 ??
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  2. #2

    Domyślnie

    jedni twierdza ze wystarczy wylany bo i tak idzie styropian, ja uwazam ze im lepszy tym mniejsze mostki, chodz wazne jest obsadzenie okna i samo okno bo dasz cudowne nadproze a i tak szyba wieje!
    nomen omen solbet ma zdziebdzio lepsze i tansze swoje prefabrykowane nadproza. Cena jest istotna ale... zalezy kto ile ma na co kasy, choc podejrzewam ze padnie tu kilka postow aby te pieniadze zainwestowac w cos inngo. Choc skoro wybrales grafit to powinno Cie stac i na systemowe.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    stać czy nie stać... te 2700zł. można wydać na coś innego, jeśli byłyby to prawie niezauważalne straty ciepła. A grafit na dom - bo to już ma jednak znaczenie.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  4. #4

    Wink

    a ja wybrałem trzeci sposób. Mianowicie kształtki U. Do środka pręty zbrojeniowe, styropian i wszystko zalane betonem. Nawet teściu sie dziwił, ze stawiam dom bez nadproży .
    piotr

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    To co ty za dom budujesz, że tyle nadproży potrzeba?
    Ja mam prefabrykowane z ytong-a.
    Polecam taką opcje, szybko idzie praca dalej bo stawiasz gotowe nadproże na klej lub zaprawę i jedziesz dalej.
    Ja w jeden dzień wystawiłem z pomocnikiem wszystkie nadproża na parterze a miałem ich 12 sztuk(pojechałem po całości bo wewnętrzne nośne też dałem z prefabrykatów, nadproża 175cm długości ciężkawe troszkę ale w dwie osoby da radę to ustawić na ścianie.)
    Zaleta taka, że z zewnątrz ściana jest jednorodna termicznie.
    Podobnie jest z dociepleniem wieńca które stanowi szalunek tracony, nie trzeba deskować przy wylewaniu stropu.
    Kształtek u YTONG-A użyłem do szalunku traconego słupów ścianki kolankowej. Wieniec górny zrobiłem też z kształtek i spina on również ściany szczytowe do wysokości 1,2m. Zaleta - jednorodnie termiczna ściana bo z takich samych materiałów
    i brak deskowań co skraca wybitnie czas budowy. W kształtki wieńca górnego wkładasz zbrojenie i zalewasz razem ze słupami. To ma jeszcze jedną zaletę tak systemowo budować można praktycznie samemu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Buduję parterówkę z dość dużą ilością dużych okien.
    Sprawę nadproży rozwiązał już kierownik budowy. Będziemy dawali nadproża strunobetonowe, dzięki nim będzie można zamontować rolety integro z ciepłym montażem. Zostanie wpuszczony między rolety a strunobetony styropian.
    Kierownik ustalił wszystko z wykonawcą więc to zostawiam już im

    Dzięki w każdym razie za odpowiedź
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony