dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 534
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 10665
  1. #1901
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vince8

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    01-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Panowie a jak walczycie ze spiekami ? Mi zaczęło ich się robić trochę sporo palę tylko ekogroszkiem, być może powinienem zmniejszyć moc dmuchawy w opcjach zaawansowanych ? czy skrócić czas podawania opału przez podajnik ?

  2. #1902
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kedar13 Zobacz post
    Tak, Norda.
    Zrobiłem najprostszą rzecz, czyli zadzwoniłem do serwisu Ogniwa i powiedzieli, że powinna być śruba 8.8. Tylko, że na 95% jestem pewien, że oryginalna była 5.8 i dlatego po zerwaniu tamtej kupiłem właśnie takie. Powiedzieli jeszcze, że ewentualnie można założyć wiertło 5-kę. Także mam nadzieję, że problem został rozwiązany i będzie działało jak należy
    Tak oryginalna była 5.8 ,razem z kotłem były zapakowane dwie zapasowe 8.8 ,zerwało już wszystkie trzy przez 2 miesiące palenia

  3. #1903
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Ja mam bardzo małe i delikatne spieki......praktycznie ich nie ma.
    Ale mam inny problem i prosiłbym ew. o radę.
    Otóż nie wiem czy to wina ekogroszku czy ustawień * stawiam na jakość ekogroszku* ale wygasa mi kocioł. W trybie auto lato mam postój podajnika w podtrzymaniu mam ustawiony na 40 minut, i zdarza się że wygasa.... Czy zły jakościowo ekogroszek może powodować takie zachowanie kotła?

  4. #1904
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Czekaj, czekaj...faktycznie były razem z czujnikami jakieś dwie śrubki. I to pewnie są te zapasowe zawleczki A dlaczego Ci zerwało te twardsze, było coś w węglu czy tak bez wyraźnego powodu?
    A tak przy okazji to odbierz priv.

  5. #1905

    Domyślnie

    minertu czy przy takich ustawieniach jak masz czyli piec pracuje non stop,pompa CO właczona,piec zjada mniej paliwa niż przy ustawieniach takich:temp.wewnetrzna ustawiona,tryb pompy dla temp.wewn.wyłączona czyli piec dokręca do ustawionej temp.wewn. i pompa się wyłącza i piec przechodzi w stan podtrzymania,temp.powrotu maleje,pompa CWU nie chodzi.Zastanawiam się jak to jest z opałem,czy zaoszczędzamy w takiej opcji czy też nie,a jak się ma kondycja pieca do takich ustawień?

  6. #1906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    minertu czy przy takich ustawieniach jak masz czyli piec pracuje non stop,pompa CO właczona,piec zjada mniej paliwa niż przy ustawieniach takich:temp.wewnetrzna ustawiona,tryb pompy dla temp.wewn.wyłączona czyli piec dokręca do ustawionej temp.wewn. i pompa się wyłącza i piec przechodzi w stan podtrzymania,temp.powrotu maleje,pompa CWU nie chodzi.Zastanawiam się jak to jest z opałem,czy zaoszczędzamy w takiej opcji czy też nie,a jak się ma kondycja pieca do takich ustawień?
    Wszystko po części zależy od tego ile mamy wody w układzie.
    Kiedyś testowałem z termostatem,wyłączona ale na piecu musiałem zadać 70stC.A to dlatego,że była w piecu za mała ilość ciepłej wody w stosunku do powierzchni.Było trochę oszczędniej ale były też wahania temperatury wewnętrznej.Lepiej jest jak piec śmiga na minimum i non stop , nie wychładzamy wody w kotle itd.Ale jak piszę to zależy od powierzchni grzewczej,ilości wody i strat ciepła w pomieszczeniu.Trzeba sobie do tego dojść samemu jak będzie lepiej.

    Widzę,że jestem obserwowany na esterownik
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #1907

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Wszystko po części zależy od tego ile mamy wody w układzie.
    Kiedyś testowałem z termostatem,wyłączona ale na piecu musiałem zadać 70stC.A to dlatego,że była w piecu za mała ilość ciepłej wody w stosunku do powierzchni.Było trochę oszczędniej ale były też wahania temperatury wewnętrznej.Lepiej jest jak piec śmiga na minimum i non stop , nie wychładzamy wody w kotle itd.Ale jak piszę to zależy od powierzchni grzewczej,ilości wody i strat ciepła w pomieszczeniu.Trzeba sobie do tego dojść samemu jak będzie lepiej.

    Widzę,że jestem obserwowany na esterownik
    Non stop obserwowany
    Mam 160 m2,parterowy z piwnicą z 1 gabinetem 30m2,na górze 120 m2 apteka,stropodach, stary dom ściany ok 35-40 cm.
    Jak to jest że twoja pompa CO pracuje dalej nawet po osiągnieciu temp.wewn?
    Proszę odbierz priv.
    Dzięki

  8. #1908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Non stop obserwowany
    Mam 160 m2,parterowy z piwnicą z 1 gabinetem 30m2,na górze 120 m2 apteka,stropodach, stary dom ściany ok 35-40 cm.
    Jak to jest że twoja pompa CO pracuje dalej nawet po osiągnieciu temp.wewn?
    Proszę odbierz priv.
    Dzięki
    Bo jest ustawiona na włączona.Lepiej utrzymywać stałą temp wody w układzie niż przez wyłączanie pompy ja wychładzać.
    Priv nie doszedł.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #1909
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    A ja obserwuję Was obu

  10. #1910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł_G

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kumpex Zobacz post
    Tak oryginalna była 5.8 ,razem z kotłem były zapakowane dwie zapasowe 8.8 ,zerwało już wszystkie trzy przez 2 miesiące palenia
    A ja się zastanawiałem do czego są te śrubki ...

  11. #1911
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ja też się nad tym zastanawiałem a później je odłożyłem i zapomniałem o nich. A dzisiaj wszystko się wyjaśniło i mam nadzieję, że jak ją założę to problem zrywania się skończy

  12. #1912
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kedar13 Zobacz post
    Czekaj, czekaj...faktycznie były razem z czujnikami jakieś dwie śrubki. I to pewnie są te zapasowe zawleczki A dlaczego Ci zerwało te twardsze, było coś w węglu czy tak bez wyraźnego powodu?
    A tak przy okazji to odbierz priv.
    Tak bez wyraznego powodu może mam twardy groch jak podajnik pracuje to mocno chrupie,ta 5.8 wytrzymała podobny czas jak 8.8.Odebrałem priv.,tak poprawiona data długopisem na pierwszej nieudolnie na następnej już wiadomo o co chodzi.

  13. #1913

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Ja mam bardzo małe i delikatne spieki......praktycznie ich nie ma.
    Ale mam inny problem i prosiłbym ew. o radę.
    Otóż nie wiem czy to wina ekogroszku czy ustawień * stawiam na jakość ekogroszku* ale wygasa mi kocioł. W trybie auto lato mam postój podajnika w podtrzymaniu mam ustawiony na 40 minut, i zdarza się że wygasa.... Czy zły jakościowo ekogroszek może powodować takie zachowanie kotła?
    To raczej cecha dobrego węgla. Jak będziesz miał słaby węgiel to i 120minut będzie za mało by go zagasić. Na zimę ten węgiel jest super na lato rekomenduje rozejrzeć się za czym gorszym.

  14. #1914

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Priv nie doszedł.
    Teraz posłałem gołębiem pocztowym powinien dojść Sprawdź teraz.

  15. #1915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ozyrus

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    31

    Domyślnie

    Panowie jaką pompę CO polecacie do naszych kociołków i czym można taką pompę zainstalować pionowo ?

  16. #1916
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    To raczej cecha dobrego węgla. Jak będziesz miał słaby węgiel to i 120minut będzie za mało by go zagasić. Na zimę ten węgiel jest super na lato rekomenduje rozejrzeć się za czym gorszym.
    A widzisz... w ten sposób nie pomyślałem..... tnx

  17. #1917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Teraz posłałem gołębiem pocztowym powinien dojść Sprawdź teraz.
    Gołąb poleciał z powrotem
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #1918

    Domyślnie

    Chciałem prosić o pomoc, może ktoś ma doświadczenie, jak działa sterownie podłogówką i pompką mieszacza w E- Coalu ? Czy potrzebny jest do tego kolejny czujnik temperatury? Gdzie podłączyć nową pompkę i ewentualny czujnik w sterowniku?
    Pogoda powolutku wygania mnie z prac na zewnątrz i teraz mam czas zająć się konfiguracja pieca. Podłogówkę mam na dwóch mieszaczach z osobnymi pompkami, jest też rozdzielacz do grzejników (3 szt) . W układzie jest zawór czterodrogowy i (5 szt pompek) pompka co, pompka cwu, dwie pompy na rozdzielaczach podłogówki no i cyrkulacja. Pytanie jak zgrać pompki ze sterownikiem pieca, bo zaczyna mi brakować portów i jak tym sterować ?

  19. #1919
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vince8

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    01-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Niebiescy a jaką macie ustawioą w opcjach zaawansowanych moc dmuchawy i czas pracy podajnika ? wydaje mi się, że tu tkwi problem moich spieków

  20. #1920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vince8 Zobacz post
    Niebiescy a jaką macie ustawioą w opcjach zaawansowanych moc dmuchawy i czas pracy podajnika ? wydaje mi się, że tu tkwi problem moich spieków
    Na spieki nic nie poradzisz,to wina opału.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 96 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony