dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 534
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 10665
  1. #2981

    Domyślnie

    zawijan
    A co do wycierania po sikaniu to najlepszy był Józefowicz w filmie Poranek Kojota jak po sikaniu wyjął chusteczkę i nie myjąc, wytarł po prostu łapki hi hi
    Ostatnio edytowane przez markowsski ; 10-11-2011 o 10:28

  2. #2982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    NIE
    Można natomiast zatkać połowę płomieniówek w jednym i drugim ciągu.
    Można zmniejszyć przekrój bez zmniejszania powierzchni. Grubsze wkładki turbułizujące. Ewentualnie mocniej skręcone
    W starym kotle wstawiałem w prostokątne kanały płytki szamotowe, powierzchnia wymiany pozostawała bez zmian.

    Eksperyment ze zmniejszeniem paleniska zakończył się po 15 godzinach jak przypuszczałem. Stopiony popiół przylepił się do cegieł i otworek zarósł Jak mogło by przebiegać spalanie przy małej mocy np 5kW po wymontowaniu jednego lub dwóch segmentów palnika??

  3. #2983
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Cytat Napisał ansu Zobacz post

    Eksperyment ze zmniejszeniem paleniska zakończył się po 15 godzinach jak przypuszczałem. Stopiony popiół przylepił się do cegieł i otworek zarósł
    Fajnie,że próbujesz.Porażki są domeną wynalazców.Życzę powodzenia i wytrwałości.

  4. #2984

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Na sterowanie nie ma to jakiegoś porażającego wpływu. Unikamy jednak nadmiernego obniżenia temperatury spalin.

    Natomiast sterowanie na małych mocach poprawia bardzo wyraźnie zasypanie palnika popiołem. Na całej powierzchni palnika, powyżej górnych otworów nadmuchowych - takim kożuszkiem.
    Pisał o tym kiedyś minertu a wyśmiewał Jarecki. Spróbujcie jednak. Pomaga bardzo wyraźnie.
    Wyrywasz z kontekstu.
    Śmiałem się z kożuszka, bo kożuszek to się zimą nosi

    Popiół to się sam na palniku utworzy z danego opału, ale jak ktoś się chce bawić, to może przysypać.

    Tyle,że to są półśrodki. Zaklejania, wieszanie łańcuszków, układanie cegieł itd. itp.
    Vld dobrze mówi, tylko prawda w oczy kole.

    Z palnika z dziurą pozwalającą na osiąganie mocy 40kW a nawet nieco więcej próbuje się zmiejszając tylko otwory zrobić palnik mniejszej mocy...
    Zamiast zrobić zwyczajnie mniejszą wersję....

    Macie do tego odlew, bo palnik jest z elementów, ale komuś żal tyłek ściska albo wąż w kieszeni mieszka i nie chce się odlać krótszego, mniejszego ślimaka do palnika 10kW czy 15kW...
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #2985

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie jeden raz.
    Podpytuje bo u mnie zatykanie zmniejszyło brud/pył na ściankach wymiennika. Przed więcej zarastał ciemniejszym niż obecnie.

  6. #2986

    Domyślnie

    Zawijan, nie unoś się tak mocno.

    Oczywiście,że to Wasza sprawa i nic mi do tego.

    pozdrawiam
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #2987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    .....Prowadzi to jednak do zwiększenia efektywności wymiany ciepła (przy takiej samej powierzchni wymiany ciepła), co z kolei prowadzi do obniżenia temperatury spalin.
    .........
    Myślałem, że oto chodzi, zapomniałem o temperaturze kwaśnego punktu rosy spalin.

    Przez około 95 % okresu grzewczego temperatury zewnętrzne oscylują w okolicach 0°C To może dla takich wypośrodkowanych warunków powinien być dobrany kocioł ze swoim maksimum sprawności? A przez te 5% mieć możliwość trochę żaru w komin pościć zamiast kisić w podtrzymaniu przez 95%

  8. #2988
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    dobrze ansu kombinujesz, tylko branża jeszcze trzyma się swoich dawnych przyzwyczajeń i dogmatów. Jej się wydaje, że wie lepiej co dla ciebie jest dobre.

    Już o tym pisałem wcześniej: nie trzeba odlewać nowych krótszych ślimaków, wystarczy odlać segment palnika zamknięty od góry, jak by przedłużenie rury podajnika i umożliwić chętnym zakuj jednego lub dwóch takich semenów. Każdy kto będzie chciał i u miał by sobie kupił i zamontował. Bo teraz jest tak że niby palnik jest segmentowy, ale nie da się ani zwiększyć, ani zmniejszyć bez wymiany ślimaka.

  9. #2989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Może kiedyś spróbuje wyciąć taki segment i zamontować zamiast ostatniego i tak tam nic się nie pali przy małej mocy, a opał wyciągnie przeciwzwój

  10. #2990
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    Może kiedyś spróbuje wyciąć taki segment i zamontować zamiast ostatniego i tak tam nic się nie pali przy małej mocy, a opał wyciągnie przeciwzwój
    może prościej będzie wyciąć do tego plombę jak do zęba i jakąś opaską zabezpieczyć by nie wypchnęło do góry.

  11. #2991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Na sterowanie nie ma to jakiegoś porażającego wpływu. Unikamy jednak nadmiernego obniżenia temperatury spalin.

    Natomiast sterowanie na małych mocach poprawia bardzo wyraźnie zasypanie palnika popiołem. Na całej powierzchni palnika, powyżej górnych otworów nadmuchowych - takim kożuszkiem.
    Zawijan.
    Mam OE+ pierwszą wersję z sześcioma rurami w wymienniku. Czy lepiej zatkać środkową parę, czy którąś z bocznych, czy nie ma to kompletnie znaczenia?

  12. #2992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Pal jak ci wygodnie tylko pamietaj że paląc w kotle np drewnem, osiagasz wysokie temperatury spalin i mozesz uszkodzić czujnik temp spalin, na czas palenia na ruszcie wyciągnij czujnik i pal sobie ile wlezie

    Ps czujnik wg producenta wytrzymuje 300st
    Czy po wyciągnięciu czujnika będzie możliwa praca w automacie z wyłączonym podajnikiem? Za co w ogóle odpowiada ten czujnik?

  13. #2993
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Dlatego palniki konstruuje się tak, żeby uzyskiwały maksymalną efektywność na maksymalnych mocach - tzn. wtedy, kiedy zużycie paliwa (a tym samym potencjalne straty) są największe. 10% z 3 kg dziennie - to znacznie mniej niż 10% z 3 kg na godzinę.
    lepiej by to porównanie wyglądało i co innego pokazało, jak byś te 10% straty odniósł do 1 t w sezonie spalonej na mocy większej i 2-3 t spalonych na mocy mniejszej. Gdyby większość czasu palnik chodził w okolicach swojego optimum to nikt, by sobie nim głowy nie zawracał.

    10% to też trochę pobożne życzenie, bo między 3 kW a 13 kW jest ponad 25% różnicy sprawności
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 10-11-2011 o 09:29

  14. #2994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    Może kiedyś spróbuje wyciąć taki segment i zamontować zamiast ostatniego i tak tam nic się nie pali przy małej mocy, a opał wyciągnie przeciwzwój
    Skoro się nie pali (a pali się tylko tego pod popiołem nie widać )to znaczy ,że powierzchnia sama się zmieniła (ja tak to odbieram).
    Poza tym jak mróz przyciśnie to będziesz znowu segmenty zamieniał?Chyba nie o to chodzi.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #2995
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARCHER Zobacz post
    Czy po wyciągnięciu czujnika będzie możliwa praca w automacie z wyłączonym podajnikiem? Za co w ogóle odpowiada ten czujnik?
    Napiszę tak lapidarnie i w dużym uproszczeniu: praca w automacie ( przypomina się kawał o radzieckim żołnierzu) to temperatura spalin adekwatna do warunków w kotle - jak będziesz palił drewnem, to bardzo wysoka temperatura spalin i czujnik zostanie uszkodzony .
    Drewno powinno być suche i najlepiej liściaste - mokre = smoła w kotle i kominie, trudno to potem doczyścić. Wiadomym jest, że każdy po budowie ma jakiś zapas stempli czy niepotrzebnych desek. Moim zdaniem nic się nie stanie jak się to spali w kotle, pod warunkiem że robimy to sporadycznie i nie jest to normą.

    Czujnik spalin to coś jak ludzkie zmysły......

    p.s.
    Zawijan...czemu pokasowałeś obszerne fragmenty z poradnika?

  16. #2996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mucia
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Rybnik - Raszowiec
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    no to przy jakiej temperaturze jest ten punkt rosy spalin. Zerknijcie na moje wykresy, po wyczyszczeniu kotła jest niska.

  17. #2997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    proszę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	punkt rosy.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	84324  

  18. #2998

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    proszę
    yyy raczej wkleiłeś wodny punkt rosy a to nie to samo....

    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 10-11-2011 o 19:07
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #2999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mucia
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Rybnik - Raszowiec
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    wielkie dzięki jorgo . I jak tam mój wykresik: zły, dobry?

  20. #3000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mucia
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Rybnik - Raszowiec
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Jarecki79 wypowiedz się bo koledzy z ogniwa mnie nie lubią chyba się znasz... co nie?

Strona 150 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony