dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Pieklorz Bobrek, problem ze spiekami

    Witam
    od kilku dni zacząłem palić ekogroszkiem Pieklorzem z kopalni Borbrek zakupionym latem tego roku.
    Mam straszny problem ze spiekami na szczycie paleniska i mam wrażenie, że te spieki nie dopalają się do końca.
    Czy też spotkaliście się z takim problemem?
    Nie wiem jak ustawić piec, czy dać więcej powietrza i silniejszy nadmuch, czy może na odwrót? Wydłużyć przerwę między podawaniem? Męczę się z tym już klika dni.
    Mój piec to Klimosz Ling Duo 35kw.
    Wcześniej paliłem Juliuszem czy Julianem, nie pamiętam nazwy, i nie miałem takich problemów, choć druga dostawa Juliana była gorsza i dlatego przestawiłem się na Boberka.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    w tym roku sprawdzałem bobrka w oryginalnych 20kg workach i nic się nie spiekało, ani koksowych, ani żużlowych.
    Może twój bobrek jest tylko z nazwy i ceny bobrek?!
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...post__p__89587

  3. #3

    Domyślnie

    W tamtym sezonie jak się zrobiło chłodniej również były spore problemy ze spiekaniem pieklorza z bobrka, idzie takie wpisy na naszym forum znaleźć....
    Także w rankingu węgla typu ekogroszek....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #4

    Domyślnie

    Kupiłem prosto na kopalni oryginalnie pakowany w żółtych plastikowych workach po 20 kg.

    A jak masz Vld ustawiony piec? ile nadmuchu i jaka przerwa między podawaniem?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Kupiłem prosto na kopalni oryginalnie pakowany w żółtych plastikowych workach po 20 kg.

    A jak masz Vld ustawiony piec? ile nadmuchu i jaka przerwa między podawaniem?
    ja mam kocioł tłokowy, wiec moje nastawy nie wiele ci powiedzą.
    Palone było na IFL, najpierw na dużej mocy, zanim nie doszedł w okolice temp zadanej później na minimalnej
    U siebie nie zauważyłem, nawet zadatków na spieki koksowe, żużlowych też nie było, choć pewnie można by stopić popił jak by chodził cały czas na maxa.

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobiłem próbę z różnymi ustawieniami.
    1. Mało powietrza długa przerwa: jeszcze większe spiekanie, na dole coś przypominające lawę a u góry spieki wielkości pomarańczy. Piec bardzo długo się nagrzewa.
    2. Dużo powietrza, długa przerwa. Tak samo duże spieki wielkości pomarańczy ale piec troszeczkę szybciej się nagrzewa.
    3. Krótka przerwa dużo powietrza, troszeczkę mniejsze spieki i bardzo dużo niedopalonego węgla, ale szybciej się nagrzewa, minus duże zużycie.
    4. Krótka przerwa mało powietrza: duże spieki i bardzo dużo niedopalonego węgla
    5. ustawienia fabryczne: średnio dużo powietrza i średnia przerwa: chyba najlepiej, dużo spieków wielkości jajek ale najszybciej się nagrzewa, jednak moim zdaniem i tak za długo w porównaniu do groszku z zeszłego roku.

    Nie mam już pomysłu jak to ustrojostwo ustawić

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Też kupiłem bobrka prosto na kopalni luzem i sam go workowałem gdzieś w czerwcu br. No jednak spala się b. dobrze na mojej zwykłej retorcie PPS-25. Są małe spieki, które po pierwsze w niczym mi nie przeszkadzają a po drugie łatwo się kruszą i są całkowicie wypalone na biało.




    Też się obawiałem tego spiekania ale tak jak pisze nie jest źle. Podszedłem do tego w taki sposób, że ustawiam niskie podawanie u mnie to jest 5 s i dopasowałem do tego przerwę i nadmuch no i jest dobrze http://bruli.czp.pl/ a spalanie też mam w normie http://www.czp.pl/cieplnik/index.php

  8. #8

    Domyślnie

    Po nieprzespanej nocy i dziesiątek prób różnych ustawień muszę stwierdzić, że jestem ogromnie rozczarowany jakością tego boberka. U mnie się po prostu strasznie spieka i bardzo długo nagrzewa. Zużycie też jest duże bo 2,5 worka na dobę, czyli 50 kg. Spieki są tak duże, że chyba jeszcze raz je przepalę z drewnem w górnej komorze spalania.
    Dziwne, że latem palił się ok, no ale wtedy piec grzał tylko wodę i większość czasu chodził w podtrzymaniu.
    Wydaje mi się że ten pieklorz bobrek jest przereklamowany, albo mój kocioł go nie trawi.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    wstaw zdjęcia popiołu i ognia z retorty

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    wstaw zdjęcia popiołu i ognia z retorty
    O to zdjęcia:
    ogień


    popiół



    Pozostałe zdjęcia pod tym adresem:
    http://zyzolek2.vot.pl/galeria/index.php?album=piec
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 15-11-2011 o 13:40

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    tragedia...
    to mój bobrek to było złoto i żadnego porównania z tym co tu pokazujesz.
    Proponuje zredukować moc palnika do niezbędnego minimum, a popiół po przesianiu z powrotem do zasobnika wymieszany z nowym.
    Możesz też kupić do mieszania coś nie spiekającego się typu 31, czecha, pellet, owies, trociny.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    tyle się o tym pisze, ostrzega, a ludziska i tak kupują dziadostwo bez wcześniejszego sprawdzania.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    tyle się o tym pisze, ostrzega, a ludziska i tak kupują dziadostwo bez wcześniejszego sprawdzania.
    No właśnie, latem jak sprawdzałem było ok, a teraz jak musi często chodzić to tragedia na maksa.
    I jeszcze tyle kasy kosztował 880 zł za tonę. Najchętniej zwrócił bym im ten groszek ale niestety zwrotów i reklamacji nie przyjmują.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    ale to sprawdzanie nie polega na grzaniu cwu w podtrzymaniu, tylko odpalasz centralne, odkręcasz wszystkie grzejniki, otwierasz okna, nastawiasz na kotle 75C, sypiesz 10kg, odpalasz i jazda. Po dwóch trzech godzinach spalisz i będziesz wiedział, jaki popiół, ile go wychodzi wagowo, i jak to się pali i na co się nadaje. Dopiero wtedy można taki opał kupić w ilości kilku ton na całą zimę.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    To co na fotkach to na pewno nie jest bobrek to mój wygląda jak "czarne złoto"

    W ogóle nie jest wypalony dziwne.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    zyzolek Widzę, że też masz kocioł żeliwny, a one mają moim zdaniem większe straty kominowe co pewnie też wpływa na jakość spalania. W Twoim kotle masz zamocowany deflektor a producent mojego kotła twierdzi, że to nie jest potrzebne - no ale zaleca układanie piramidki z cegieł szamotowych na awaryjnym palenisku, które mają pełnić podobną rolę co ten deflektor. Na początku swojej przygody z kotłem też paliłem ( usiłowałem|) palić różnymi ekogroszkami z różnych źródeł i była to tragedia -teraz kupuje wyłącznie na kopalni i jak widać nawet na zwykłej retorcie PPS 25 pali mi się dobrze. Rozpisałem się a chciałem jedynie powiedzieć, że może weź na próbę od kogoś b. dobry ekogroszek co u kogoś pali się ok i wtedy zobaczysz jak kocioł sobie z tym radzi. Inaczej pozostanie Ci pewnie mieszanie tego eko z jakimiś innymi wynalazkami, które polepszyłyby spalanie.

  17. #17

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu paliłem ekogroszkiem z KWK Julian i było OK. Miałem jeszcze kilka worków z zeszłego sezonu. Raczej powrócę do tego groszku. Boberka kupowałem w Bytomiu u producenta i byłem pewien że będzie dobry, tak jak wszyscy go chwalą. Tu zdjęcie:



    Czy radzisz usunąć ten deflektor? Bo w górnym palenisku i tak mam ułożoną piramidę z 6 cegieł szamotowych jak radzili ludzie z serwisu klimosza i katalizator ceramiczny.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    coś z tym Bobrkiem jest na rzeczy.
    Ja palę nim już od ponad miesiąca. Na próbę kupiłem kilka worków i było ok.
    Dokupiłem później pół tony (bo tylko tyle zostało na składzie) i spalał się tak samo dobrze.
    Bardzo ładny popiół i tylko niewielka ilość naprawdę drobnych (jak ziarna kukurydzy) spieków koksowych.
    Ponieważ na zimę potrzebuję więcej węgla, więc zamówiłem nową partię.
    Tydzień po kupnie tych 500 kg przywieźli mi kolejne 2,5 tony.
    Węgiel prosto z kopalni (worki takie same jak na zdjęciu zyzolka), worki jak nowe, węgiel w środku mokry ale z wyglądu jakby inny - drobniejszy.
    13 listopada zasypałem nową partię węgla. Suszył się przez ponad tydzień w kotłowi i był jak pieprz (kurzyło się przy załadunku podajnika).
    Jednak to jakby inny węgiel. Pojawiły się spore spieki koksowe - jak na fotce zyzolka, ale na szczęście jest ich stosunkowo niewiele.
    Poziom żaru w palniku stale się obniża - choć zwiększyłem już o połowę czas podawania w cyklu grzania.
    Węgiel kupiony u przedstawiciela Kompanii Węglowej. Na 100% oryginał pakowany w kopalni.
    Trochę się zawiodłem na nim.

    Pozdrawiam,

    Tomek

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dziwna historia z tym bobrkiem - wygląda jakby ktoś do worków zapakował zupełnie coś innego.

    Mój przewoźnik przywiózł mi jak zwykle bobrka luzem prosto z kopalni i jak na razie jest ok.

    zyzolek co do zdjęcia deflektora to zapytaj najpierw serwisanta kotła czy aby przypadkiem nie grozi to utratą gwarancji ( przetestować można ) ale wygląda to raczej na kiepski opał

  20. #20

    Domyślnie

    Decyzja zapadła. Wracam do sprawdzonego eko w zeszłym sezonie. Właśnie zamówiłem 2,5 tony juliana. Może jak to pomieszam będzie się lepiej palić.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony