dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 82
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Cytat Napisał knapik Zobacz post
    Dla mnie drzwi balkonowe to drzwi które są 3 kwaterowe.!!!

    co do wcześniejszego postu kolegi : Sławek... to listwa ma mniejsze właściwości izolacyjne, jak i wytrzymałościowe niż poszerzenie.

    ...
    Chyba żyjemy w innych światach, bo dla mnie drzwi balkonowe to niemal każde okno które ma mieć za zadanie wyjście przez nie..
    Ale nie czepiajmy się szczegółów, chociaż nie ma co krzyczeć.
    Izolacyjność nie ma znaczenia, jeśli listwajest zatopiona nisko, w styropianie, a i poszerzenia/profile bazowe zamontowane wyżej dostatecznie uszcztywniają próg.
    MOIM ZDANIEM poszerzenia to ślepe patrzenie okniarzy na swoją pracę. Ciekawe co o tym sądzą parkieciarze czy płytkarze, którzy mają utrudnione układanie podłogi - bo muszę się bardzo pilnować z wykończeniem podłogi na styku z poszerzeniem.

  2. #1362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    rozstajemy się wiec z tematem - Ty przy swojej wersji, ja przy swojej
    Im cięższy balkon, im szerszy, tym więcej jest punktów podparcia, bardzo często niezgodnie z zaleceniami ITB gdzie wystarczyłoby mniej.
    I by było jasne - nie mam nic przeciwko Twemu sposobowi montażu, chodzi mi tylko o kategoryczne zanegowanie listwy podparapetowej nie mylić z transportową bo ona to faktycznie badziew
    Jeśli chodzi o ciężary to mógłbym podać ci kilka przykładów okien których waga spokojnie przekracza zestaw 270/230 czy nawet 250
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #1363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Tu przykład taniości: okno na cegłach, bez uzupełnienia dołu, kotwienia w progu i bez jakiejkolwiek listwy.
    Fin to nawet nie przykłąd taniości. To przykład totalnej głupoty wykonawcy, kierbuda i inwestora. I chyba największy łomot należy się Kierbudowi bo on znać się powinien choć.... choć to inwestor kasę trzyma
    I najsmutniejsze jest to, ze tak wyglada ogrom montaży w Polsce, i tak montowane są także jakiekolwiek drzwi wyjściowe na taras czy balkon
    Nie tak piękne jakościowo zdjęcie, robione przelotem po Polsce, komórką
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13022012003.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	101170  
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #1364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał knapik Zobacz post
    Dla mnie drzwi balkonowe to drzwi które są 3 kwaterowe.!!! ....
    Dla mnie drzwi balkonowe to każde drzwi wyjściowe na taras, czy balkon. Od 80 cm do 500 cm. I liczba skrzydeł nie ma tu żadnego znaczenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #1365
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Panowie ale skąd macie takie fotki
    Przy zdjeciu fina widać że to domek no i tu wybór okien montazu i pozwolenia na wstawienie sobie tak okna ....dramatyczny
    Jarku twoje fotki to przykład deweloperki gdzie wybór pada na najtańszą oferte tną koszty na montazu na listwie i nawet na wysokości okien

  6. #1366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Znam właściciela tego domu... (ale nie pastwię się nad tym, że nie u mnie kupił okna) - po prostu dobry przykład tego co omawiamy.
    Człowiek ten pracuje w hurtowni budowlanej i stolarkę i montaż ma ze swojej firmy.. Hurtownie i ich oferta - tu to dopiero zaczyna się partyznatka!

  7. #1367

    Domyślnie

    No ja pytałem, bo właśnie często widzę takie okna stojące na jakichś klockach. Myślałem, że może się nie piankuje, żeby zmieścić parapety. Czyli piankuje się, zostawiając miejsce na parapety?

  8. #1368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    No ja pytałem, bo właśnie często widzę takie okna stojące na jakichś klockach. Myślałem, że może się nie piankuje, żeby zmieścić parapety. Czyli piankuje się, zostawiając miejsce na parapety?
    http://jareko.pl/page19.php
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #1369
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    To z tego co piszecie wynika jednoznacznie, że 99% montażystów to partacze, nie znający się na swojej robocie, a jedynym człowiekiem, który może ich przypilnować jest inwestor. Pytam się gdzie są te szkolenia i skąd taka rozbieżność w stanowiskach różnych ekip montażowych. To jest po prostu jakaś farsa. Mam na to pomysł. Może inwestor, który zaczyna budowę powinien najpierw wysłać wszystkie ekipy montażowe na szkolenia? Tak, chyba jestem geniuszem(tzn. zaraz po jareko- bez urazy) Myślę, że powinna się tu wypowiedzieć osoba, która takie szkolenia prowadzi, ale pewnie ona wie jeszcze mniej. Zrzucacie tu sobie odpowiedzialność na klienta, na projektanta, jak wam wygodnie, a prawda jest taka, że każdy powinien się zająć dobrze swoją działką i nie byłoby żadnych problemów

  10. #1370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosia1 Zobacz post
    ... że każdy powinien się zająć dobrze swoją działką i nie byłoby żadnych problemów
    Masz całkowitą rację. Tak być powinno i może kiedyś tak się stanie - w co, niestety, wątpię
    Dlaczego tak jest?
    Cechą narodową Polaków jest cwaniactwo, zawiść i chęć wyd..nia innych. Brutalna to prawda i stąd wszystko się bierze
    - nadmiar producentów i brak możliwości, realnej możliwości, zamykania zakładów produkujących szajs a nie okna
    - brak możliwości weryfikacji montażystów, a jeśli nawet się takich namierzy brak możliwości zabronienia im wykonywania zawodu
    - cwaniactwo samych inwestorów - inni odczytają to jako zaradność w poszukiwaniu rozwiązań tanich i najlepszych. Niech w końcu dotrze do łepetyny że Jaguara w cenie maluch się nie kupi i jeśli coś odbiega cenowo od średniej powinno choć dać do myślenia

    Była kiedyś inicjatywa kupowania okien w punktach handlowych, badania ich, ogłaszania wyników - inicjatywa która legła w gruzy bo ... bo sposób weryfikacji i oceny był kretyński. Dobrze wykonane okna, nawet lepiej od tych co taki test przeszły, odpadały bo.... bo nie dostało się gwarancji czy jakiegoś innego świstka wraz z oknem.

    Jest teraz inicjatywa ZMS (nie mylić ze Związkiem Młodzieży Socjalistycznej ) http://montaze.info.pl/ ale zanim się rozwinie, zanim zweryfikuje, obawiam się, że upadnie

    Bo podstawą zła jest to o czym wspomniałem na początku - my sami jesteśmy złem, wykonawcy, producenci, inspektorzy, Inwestorzy i wy, klienci
    Dorzuciłbym do tego jeszcze bardziej brutalną ocenę - wielu po prostu nie stać na budowanie własnego domu. Po prostu rzuca się taki jak Don Kichot na wiatraki i później tnie koszty gdzie tylko się da, i głupio tnie, bo tnie na rzeczach najistotniejszych ale pokazać się z terakota za 100zeta 1mkw trzeba.
    Kosia - to temat rzeka i każdy może coś nowego do tego co napisałem dodać, oczywiście też nie zgodzić się z moim punktem widzenia i oceny rynku budowlanego i nie tylko niego.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #1371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i niestety, Inwestor budujący dom dla siebie najpierw powinien skończyć szkołę budowlaną a później stać się kierownikiem i nadzorcom na własnej budowie - uczyć się, nadzorować i wymagać ale też być świadomym, że dobra praca, towar, rozwiązania kosztują i trzeba być na ponoszenie tych kosztów przygotowanym
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #1372
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    z tym ZMS tez może byc tak że przyjedziesz wstawisz to okno dostaniesz certyfikat bedziesz na stronie ale jak bedziesz montował u siebie?
    tak naprawdę takie seminarium jakie było na budmie to już kilka lat temu zrobił oknoplast i tematy bardzo podobne(niee było tylko Mobilnego laboratorium)
    ale czy wszyscy sobie bedacy tam biora do serca?nie wydaje mi się duża wiekszość jest bo musza albo jest bo beda widniec jako certyfikowany montazysta
    praktyka jedno teoria drugie

  13. #1373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    Ze prawie wszystkim się zgadzam i cieszy mnie, że mamy podobne zdanie. Z jednym sie tylko nie mogę zgodzić
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    - cwaniactwo samych inwestorów - inni odczytają to jako zaradność w poszukiwaniu rozwiązań tanich i najlepszych. Niech w końcu dotrze do łepetyny że Jaguara w cenie maluch się nie kupi i jeśli coś odbiega cenowo od średniej powinno choć dać do myślenia
    Owszem, często trafiam na takich inwestorów, których tu opisujesz, ale Ci o dziwo najczęściej "spadają na 4 łapy". Najgorszy los spotyka nie tych co chcą przycwaniakować, ale tych, którzy są uczciwi i tego samego spodziewają się po innych, zwłaszcza po renomowanych firmach(jak np.OKNOPLAST). Zdawałam sobie sprawę, że budowa to jest pole walki, ale to co mnie spotkało, to naprawdę mnie zaskoczyło. Tu już nie chodzi o jakąś tam estetykę, czy małe straty ciepła, tylko realne zagrożenie życia (bo te okna prawie wypadają) i to wszystko w świetle prawa. Także przestań mi mówić o tych kosztach jareko, bo wcale nie o to tu chodzi. Mój kolega miał czas i po prostu zbudował sobie sam dom i najlepiej na tym wyszedł i wcale nie najdrożej.

  14. #1374
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a ja mam i czas i checi i materiał i projekty i kuchenke i pralke i płyte indukcyjna tylko KU...a mac dachu w kamienicy nie robią ale nie płacze

  15. #1375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    P.S. I zaręczam, że nikt w szkole budowlanej nie uczy montowania okien. Podstawy owszem, ale tu chodzi o rodzaje profili, ilość klinów, kotew- tego nikt nie uczy. Można tą wiedzę posiąść tylko na budowie i to chyba u Ciebie jareko, bo na innych budowach, to najwyżej inwestor może czegoś nauczyć montażystę. Ewentualnie można sobie coś poczytać w internecie, ale też to raczej mało spójna treść

  16. #1376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a ja mam i czas i checi i materiał i projekty i kuchenke i pralke i płyte indukcyjna tylko KU...a mac dachu w kamienicy nie robią ale nie płacze
    To może poszukaj jakiś dotacji unijnych na ten dach(termomodernizacja itd), przedstaw właścicielowi, czy tam spółdzielni, może się wtedy ruszy

  17. #1377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosia1 Zobacz post
    ...Także przestań mi mówić o tych kosztach jareko, bo wcale nie o to tu chodzi.....
    przede wszystkim podtrzymywanie tego wątku na czele FM jest wbrew pozorom reklama dla OKnoplastu - a w tym są już wystarczająco dobrzy bo szkutę sprzedawania malucha w cenie Jaguara opanowali do perfekcji
    Kosia - to temat na długie, wielomiesięczne dysputy przy beczce z piwem i to nie jednej beczce
    Pogadamy sobie a i tak nic się nie zmieni. Dla Ciebie mówienie o kosztach nie ma sensu - dla mnie, gdzie spotykam się z tym prawie codziennie - ma sens i to podstawowy.
    Koszt niestety odgrywa rolę zasadniczą
    Nie chcę, doprawdy nie chce do tablicy przywoływać konkretne nicki z FM inwestorów, których zgubiło własnie takie podejście, gdzie wydawało im się że złapali okazję jak 6 w totka. Bynajmniej nie mówię o tych którzy nie skorzystali z moich usług, tylko o tych, którym pomagałem w usunięciu problemów, z którymi korespondowałem, którzy pojęli swój błąd posfactum mimo iż tu, na FM, przestrzegano ich przed jakaś tam firmą. Naprawdę to temat rzeka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #1378
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a ja myśle że jak zapytanie "na co zwrócić uwage przy montowaniu okien przez firme ?" padło by na forum przez zamontowaniem okien ,mozna by było sobie zrobić spokojnie rozeznanie porównać wypowiedzi ekspertów (tu nie móiłem bron Boże o sobie,chodziło mi o ciebie, ciebie no i ciebie) wypunktowac czynnosci a później spokojnie obserwować jak przebiegaja prace! mamy nieraz klientów którzy maja popisane na co zwrócic uwage i pytaja o to tylko zazwyczaj juz wszystko przy pomiarach na budowie jest omawiane bo wtedy wychodzi najwięcej rzeczy

  19. #1379
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosia1 Zobacz post
    To może poszukaj jakiś dotacji unijnych na ten dach(termomodernizacja itd), przedstaw właścicielowi, czy tam spółdzielni, może się wtedy ruszy
    hahah dotacja?prosze cię to ludzie by musieli z nizszych pięter poumierać

  20. #1380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosia1 Zobacz post
    ...Można tą wiedzę posiąść tylko na budowie i to chyba u Ciebie jareko, bo na innych budowach, to najwyżej inwestor może czegoś nauczyć montażystę. Ewentualnie można sobie coś poczytać w internecie, ale też to raczej mało spójna treść
    Bez przesady. Nie jeden jest Jareko w Polsce, jest sporo montażystów czujących montaż, nie opierających się tylko na wytycznych ITB czy producenta. Ale do tego dochodzi się latami doświadczeń na własnej skórze stąd firmy z długoletnim montażowym stażem na rynku dadza większe prawdopodobieństwo prawidłowo wykonanej usługi. Mnie także się bryle zdarzają, moim pracownikom także, niekt nie jest doskonały ale... ale to co jest u Ciebie, to co na zdjęciach moich czy Fina to zgroza jaka jest nagminna!!! Dlatego tak jechałem na jednym z Was od samego początku jak zaczął tu na producencie jechać jak po łysej kobyle gdzie dwa miesiące wcześniej zanim jeszcze zakupił okna już tu posiadł wiedzę czego ma wymagać od wykonawcy - nie skorzystał, jego sprawa - ale zanim napisał tu pierwszy post powinien stanąć przed lustrem i sobie kilka razy po pysku dać za głupotę i swój atak na producenta zacząć od przyznanie się publicznie do swej naiwności
    Możesz wierzyć bądź nie - ale takie postawy dominują przy budowaniu domu, nie tylko wstawianiu okien
    Szlajam się po kilkuset budowach rocznie, patrzę na ekipy co ściany wstawiają, mierzę otwory gdzie chyba 99% wykonawców nie odróżnia wymiaru w ościeżu od wymiaru ościeżnicy, gdzie dla jednych poziom zero to poziom chudziaka dla innych ławy fundamentowej, Totala igni ignorancia... ale Panie, zapłaciłem im 50 % tego co innym i zabrałem kolejne 50% za niedoróbki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 69 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony