dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar masud
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-666
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie jaki halogen - help!

    Witam - kupiliśmy halogeny do opraw aquaform squares i chors - typu 111 GU53 - są to masterline philips (dosyć drogie). Zamiast dawać punktowe światło (24 stopnie kąt świecenia) i świecić ciepło (3000 K) świecą na niebiesko-zielono tudzież na wszystkie strony rzucają kolorowe refleksy. Szczególnie "ciekawie" wygląda to na zabudowie kuchennej z białego lakierowanego MDF. Ergo - uzyskany efekt jest o 180 stopni odwrotny od zamierzonego.
    Ktoś ma pomysł, co może być przyczyną? Nieprawidłowy montaż? Jakie inne moglibyście polecić? znajomy ma chińszcyznę i u niego działa bez problemu. My chcieliśmy markowe... i mamy kłopot. Dosyć kosztowny bo jest tego ponad 50 sztuk

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał masud Zobacz post
    Witam - kupiliśmy halogeny do opraw aquaform squares i chors - typu 111 GU53 - są to masterline philips (dosyć drogie). Zamiast dawać punktowe światło (24 stopnie kąt świecenia) i świecić ciepło (3000 K) świecą na niebiesko-zielono tudzież na wszystkie strony rzucają kolorowe refleksy. Szczególnie "ciekawie" wygląda to na zabudowie kuchennej z białego lakierowanego MDF. Ergo - uzyskany efekt jest o 180 stopni odwrotny od zamierzonego.
    Ktoś ma pomysł, co może być przyczyną? Nieprawidłowy montaż? Jakie inne moglibyście polecić? znajomy ma chińszcyznę i u niego działa bez problemu. My chcieliśmy markowe... i mamy kłopot. Dosyć kosztowny bo jest tego ponad 50 sztuk

    Oddajcie jeżeli są uszkodzone i po problemie.Montaż nie ma wpływu na kolor świecenia chyba że zasilacz. Osobiście spawdiłbym jeszcze 2 szt i jeżeli nie spełniają moich oczekiwań wymiana albo zwrot kasy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tamara Tin
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    GDAŃSK
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał sintel Zobacz post
    Oddajcie jeżeli są uszkodzone i po problemie.Montaż nie ma wpływu na kolor świecenia chyba że zasilacz. Osobiście spawdiłbym jeszcze 2 szt i jeżeli nie spełniają moich oczekiwań wymiana albo zwrot kasy.
    Popieram przedmówce , oddajcie j i zainwestujcie w oswietlenie LED jest droższe w zakupie ale w użytkowaniu rachunki sa diametralnie nizsze , warto zainwestować w LED
    - T A M A R K A -

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar masud
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-666
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tamara Tin Zobacz post
    Popieram przedmówce , oddajcie j i zainwestujcie w oswietlenie LED jest droższe w zakupie ale w użytkowaniu rachunki sa diametralnie nizsze , warto zainwestować w LED

    Dzięki, ale w sytuacji konieczności zakupu ponad 50 szt tego typu ledów przy ich minimalnej cenie 200 pln za sztukę, oszczędności na energii nie mają uzasadnienia ekonomicznego.
    Na razie wymieniam philipsy na osramy i jest ok.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    dubel
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 01-02-2012 o 18:34
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A coż to za ledy po 200 pln ?

    http://ledon.pl/pl/strongledzarowki/...3-9w-230v.html

    50 szt halogenów rozbuja Wam licznik jak karuzelę łańcuchową.
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 01-02-2012 o 18:37
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar masud
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-666
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej. Problem polega na tym, że mam już wsadzone transformatory na 12V a takie ledy znajduje po min. 200 pln Philipsa są po 290 PLN. Nie zapłacę 10 tys. za żarówki...
    Transformatorów już nie wyciągnę bo część zabudowana w sufitach podwieszanych... Poza tym nie wiem czy do LED na 12 V nie trzeba specjalnych transformatorów.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał masud Zobacz post
    Transformatorów już nie wyciągnę bo część zabudowana w sufitach podwieszanych... Poza tym nie wiem czy do LED na 12 V nie trzeba specjalnych transformatorów.
    Wszystko zależy od tego, jakie masz transformatory tam powsadzane.
    Jeśli klasyczne transformatory (okręgłe, spore), to da się, kwestia tylko dorzucenia do każdej oprawki mostka prostowniczego - koszt w okolicach złotówki, dochodzi jednak kwestia podłączenia, odrobinka obycia z lutownicą się przyda.
    Jeśli elektroniczne (podłużne, zwykłe białe pudełka), to co prawda jest cień szansy, że użyłeś takich przystosowanych do zasilania LEDów, ale szansa na to jest nikła, a zwykłych "do halogenów" na zasilanie LEDów już nie przerobisz (da się, ale nie jest to już takie proste).
    Ale może da się te transformatory powyciągać przez otwory po LEDach? Przynajmniej powinno się dać to zrobić, jeśli są zamontowane z głową, bo niestety, one się psują i muszą być dostępne do serwisu, zabudowanie ich "na stałe" to by poważna fuszerka ze strony wykonawcy była.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomitoxy

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Z tego co wiem (a wiem co piszę) wiele żarówek ledowych posiada już mostek i zasilacz lub tylko (okrągły) transformator nie mają znaczenia byle było dobra napięcie na LEDON.pl są żarówki MR16 które można zasilać od 11-do 24V bez względu na polaryzację , albo zasilacz albo transformator , oba urządzenia są ok.
    sprzedawca cytowany wyżej jest raczej elastyczny i bardzo indywidualnie podchodzi do każdego klienta.
    żarówki AR111 ma na 230 (zasilacz jest w komplecie ) ale może warto zadzwonić i zapytać czy nie zrobią tego na 12v LUB 24v BO WIEM ŻE SAMI WIELE TYCH OPRAW MONTUJĄ u siebie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomitoxy Zobacz post
    Witam,
    Z tego co wiem (a wiem co piszę) wiele żarówek ledowych posiada już mostek i zasilacz lub tylko (okrągły) transformator nie mają znaczenia byle było dobra napięcie

    Jeśli żarówki mają mostek, to daje to tylko tyle, że da się je zasilić z klasycznego transformatora. Transformator elektroniczny do halogenów jednak daje na swoim wyjściu napięcie przemienne o dużo wyższej częstotliwości i zwykły mostek prostowniczy po prostu pójdzie z dymem. A jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby producenci wsadzali do nich mostki z diod shottky'ego ot tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś miał fantazję ich zasilenia z niededykowanej dla LEDów przetwornicy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomitoxy

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    ....... A jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby producenci wsadzali do nich mostki z diod shottky'ego ................

    J.
    y Oj...., dają, dają, . Brak wiary nie oznacza że ich tam nie ma (brak diody).

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wiesz... mój brak wiary jest wywołany prostą ekonomią: w taniej masowo produkowanej elektronice producenci zwykle robią co mogą, żeby montować jak najtaniej, stąd nie chce mi się wierzyć, że tu nagle zaczęli montować bardziej złożony, droższy układ tylko dla dogodzenia zwolennikom nietypowego, nieprzewidzianego przez producenta sposobu zasilania.
    Dlatego, jeśli już o kwestiach wiary dyskutujemy, ja jako ten niewierny Tomasz będę i napiszę, że póki nie zobaczę czarno na białym, to nie uwierzę

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony