dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 51 z 91
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1807
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Przy prostym dachu dwuspadowym dachówka właśnie wychodzi konkurencyjnie w porównaniu do blachy.


    Ciekawe - a w innych miejscach piszą, że wychodzi lepiej na skomplikowanych bo jest tam więcej strat na ścinkach arkuszy blachy i trzeba mniej domawiać dachówek....

    Chyba zrobię po prostu kilka wycen różnych materiałów, żeby to sprawdzić empirycznie

    Natomiast pytanie co do nowowczesnych blachodachówek cały czas aktualne - jakieś inne propozycje poza HERA i JOKER ?

  2. #1002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaalicja Zobacz post

    Natomiast pytanie co do nowowczesnych blachodachówek cały czas aktualne - jakieś inne propozycje poza HERA i JOKER ?
    Może japońska vega?
    Też ciekawy kształt i cena przystępna. Pewna firma spod Wawy oferuje całkiem dobre ceny

  3. #1003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    Może japońska vega?
    Też ciekawy kształt i cena przystępna. Pewna firma spod Wawy oferuje całkiem dobre ceny
    ps.
    na pewno będzie tańsza od hery
    Miałam wyceny na obie, bo też kultywuję tematy blaszane
    U mnie ostatecznie stanęło na ruukki finnera i trochę to niestety kosztowało
    Ale efekt ...

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Japońska Vega jest teraz w cenie 31,5 brutto , co stanowi sporą zachętę dla kupujących. Ciekawa alternatywa dla rozreklamowanych Ruukki i Plannja, chociaż klientom ciężko się przełamać na nieznaną im japońską technologię.
    Kolorystyka w Japończyku jest bardzo ciekawa.

  5. #1005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodeek Zobacz post
    Japońska Vega jest teraz w cenie 31,5 brutto , co stanowi sporą zachętę dla kupujących. Ciekawa alternatywa dla rozreklamowanych Ruukki i Plannja, chociaż klientom ciężko się przełamać na nieznaną im japońską technologię.
    Kolorystyka w Japończyku jest bardzo ciekawa.
    Podpisuję się obiema rękoma
    Mnie, odwagi nie starczyło ...

    a za ruukki finnerę zapłaciłam 30,6 zł, ale za arkusz

  6. #1006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    a za ruukki finnerę zapłaciłam 30,6 zł, ale za arkusz
    A jaką jednostką wymiarową jest arkusz?

  7. #1007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Niby starcza na 0,75 m.kw efektywnego krycia. Ale czy to prawda, to nie wiem. My musieliśmy (od pierwotnej wyceny eksperta ruukki), domawiać niemało arkuszy (30), ale podobno więźbę nam większą zbudowano, niż pierwotnie zamierzono. I też w tym jest trochę prawdy. Także moja odpowiedź może być niewiarygodna..

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodeek Zobacz post
    Ciekawa alternatywa dla rozreklamowanych Ruukki i Plannja, chociaż klientom ciężko się przełamać na nieznaną im japońską technologię
    Jesli chodzi o Plannje, to zdecydowanie odradzam jej zakup! Ja kupiłem blachodachówkę Plannja Smart głównie z tego powodu, że producent deklarował, że blachodachówka posiada grubość rdzenia stalowego 0,50 mm. Po zmierzeniy okazało się, że blacha razem z powłokami ma 0,48-0,49mm. Próba reklamacji, która trwała 3 miesiące (2 miesiące przyjeżdżał do mnie przedstawiciel handlowy ale i tak nie przyjechał bo po 2,5 miesiacach stwierdził, że on nie jest od rozpatrywania reklamacji). Po wysłaniu oficjalnego maila (musiałem sporo się natrudzić aby zdobyc adres e-maila, bo w przedstawicielstwie Plannji w Annopolu telefony potrafią milczeć całymi dniami) otrzymałem piosmo, że reklamacja nie może być uznana, bo partia blachy z której została wytłoczona moja blachodachówka ma grubość 0,46 mm, co jest zgodne z normą, która to dopuszcza odchyłke od zadanej grubości o 0,06mm, więc blach jest OK.
    Poza tym blach ta ma jeszcze kila innych wad, m. in. za arkusze innej długości niz pełne moduły trzeba sporo dopłacić, folia osłonowa na blachach płaskich jest bardzo słabo przyklejona i odrywa się już podczas przenoszenia blachy a o cięciu lub wyginaniu jej razem z folia można zapomnieć. Blacha jest bardzo twarda, co w mojej ocenie tez nalezy uznac za jej wadę! Do tego dochodzi bardzo mały wybór powłok z połyskiem. I jeszcze jedna ciekawostka - blachy z połyskiem są produkowane w hucie na Słowacji a pozostałe w hucie w Niemczech - Szwedzka to jest tylko nazwa.
    Ostatnio edytowane przez daniel5 ; 26-04-2012 o 09:05

  9. #1009
    Banned
    BabaZbudowałaDom

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-502
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja korzystałam z firmy Bud Mat. Świetna Polska firma, naprawdę wysoka jakość. Zapominamy czasem o ofercie naszych rodzimych producentów, a to że mają mniejszą reklamę, nie oznacza, że mają gorsze produkty. Czasem po prostu nie warto przepłacać.

    A co do niskich cen - warto zaglądać do hurtowni internetowych, jak w każdym sklepie tego typu, zakupy wychodzą taniej niż w sklepach stacjonarnych. Osobiście polecam hurtowniabudowlana24.pl

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał BabaZbudowałaDom Zobacz post
    Osobiście polecam hurtowniabudowlana24.pl
    Jak dla mnie to ceny w tej hurtowni są wyższe o jakieś 15-40% od ceen w jakich ja kupuje materiały pod Lublinem.
    Blachy z Bud-Matu sa jak najbardziej OK.

  11. #1011

    Domyślnie

    Zajrzałem na strone tej hurtowni z linka i spojrzałem tylko na cene blach dachowych...potwierdzam to co napisał poprzednik...Sara za 32 netto???!! Szok
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma zatem żadnego uzasadnienia aby nowe dachy kryć blachodachówką. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #1013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Podpisuję się pod tym, co mówi AndrzejWilhelmi, sama przerabiałam dylemat "dachówka czy blacha" i wynik jest taki: Dachówka ceramiczna turmalin braasa... wyszła taniej niż blacha na rąbek Planja i Ruukki. Dodam, że dach wielospadowy. Efekt bardziej niż zadowalający. Dodatkowy, drobny plus: nie trzeba utylizować odpadów, bo można je wykorzystać na podwyższenie terenu.

  14. #1014

    Domyślnie

    A co sądzicie o blachodachówce diament plus blachotrapezu, taka mi się podoba w kolorze matowym?

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał interona Zobacz post
    Podpisuję się pod tym, co mówi AndrzejWilhelmi, sama przerabiałam dylemat "dachówka czy blacha" i wynik jest taki: Dachówka ceramiczna turmalin braasa... wyszła taniej niż blacha na rąbek Planja i Ruukki. Dodam, że dach wielospadowy. Efekt bardziej niż zadowalający. Dodatkowy, drobny plus: nie trzeba utylizować odpadów, bo można je wykorzystać na podwyższenie terenu.
    Braas robi tylko dachowki cementowe....a przynajmniej jeszcze do niedawna tak bylo. Czyli albo masz na dachu cement albo to nie jest braas
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Braas robi tylko dachowki cementowe....a przynajmniej jeszcze do niedawna tak bylo. Czyli albo masz na dachu cement albo to nie jest braas
    Oczywiście że Braas robi również ceramikę, a żeby być dokładnym to nie Braas a Monier.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 07-05-2012 o 21:23
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Braas połączył się z RuppCeramiką tworząc jedną firmę ale od dawna sygnował dachówki ceramiczne produkowane w Niemczech. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    judi011

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podoba mi się blachodachówka firmy Isola Powertekk (zwykła i z posypką). Niestety nic nie mogę znaleźć na ich temat, nie wiem czy firma jest godna uwagi. Czy może ktoś się wypowiedzieć, ew. jakieś fotki dachów

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bardzo dobry materiał.
    Kilaka zdjęć z moich realizacji ograniczona objętość nie pozwala na pokazanie więcej. Mogę wysłać na na adres e-mail. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000863.jpg
Wyświetleń:	1833
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	114921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010406.jpg
Wyświetleń:	1666
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	114922   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010407.jpg
Wyświetleń:	1271
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	114924  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1020
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    judi011

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo poprosze o zdjęcia na maila, dziękuję

Strona 51 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony