dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 197 z 267
Pokaż wyniki od 3.921 do 3.940 z 5332

Temat: rekuperator

  1. #3921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    TY i jasiek macie swoj punkt widzenia
    ja i wilu innych forumowiczow swoj
    sa jeszcze tacy do siegaja po rozwiazania z polki sklepowej

    dla kazdego cos innego
    nie zawsze chodzi o oszczednosci wprost
    okaze sie juz niebawem jak dziala caly uklad

  2. #3922
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To dobrze ze nie chciałem sie dogadywać z Jankiem....
    Wole inne

  3. #3923
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    R-K - jeśli bajpas się nie domyka, czy są inne problemy, to reklamuj - Janek to mała firma, i po kilku sygnałach zmodyfikują konstrukcję. A jak nikt się nie będzie odzywał - to skąd producent ma wiedzieć, że trzeba coś poprawić?

    A co się stało Miki, że nie współpracujesz z Dospelem? Ja też nie sprzedaję Berlufa - zraziłem się.
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 19-05-2012 o 23:17

  4. #3924
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale jeżeli coś jest w reku nie tak to jak producent może to wypuścić na rynek.....

  5. #3925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Według swoich wyliczeń stwierdzam,że GWC glikolowy ma się nijak do oszczędności a jest tylko naciąganiem
    Ale może moje wyliczenia są z kosmosu ?
    Czekam na wylicznia opłacalności wg instalatora GWC glikolowego

    P.S.
    Czyżby niedomówienie,niedoliczenie i naciąganie zaczynało się od guru forumowego adama_mk ??
    na razie nie prorokuj...
    u Konrada jest opomiarowana centrala więc będzie czarno na białym (a raczej pomarańczowo na czarnym... ) jakie daje temperatury i jakie są różnice przy włączonym i wyłączonym...
    będzie łatwo policzyć...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #3926
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    niedzwiedz_pg

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-855
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Trudno znaleźć coś porządnego
    Powyżej 5k jest dużo latwiej.
    Poniżej jest niewiele. Ja sam mam najtaniej 250m3/h za jakies. 4100. Ale poniżej to cieżko.
    Możesz zdradzić co używasz?
    Miki te brookventy dobrze się sprzedają?

    I co byście polecili powyżej tych 5k (brink medium, ww daytona ... co jeszcze?

  7. #3927

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ludwin Zobacz post

    Co do central w cenie ok 2.5 tys PLN ..... myślę, ze warto dołożyć i kupić od razu coś porządnego.
    Zrobić od razu dobrze, a nie kombinować później i nigdy nie być tak naprawdę zadowolonym.
    DAYTONA 350 DC kosztuje w cenniku 6 752,70 zł z VAT więc nie trzeba dokładać dużo, aby mieć naprawdę super centralę
    i nie zastanawiać się nad "rachunkiem plusów i minusów"
    OPTIMAL 400 BY-PASS tez nie jest jakoś rewelacyjnie tania 5400,00 zł z VAT w cenniku
    To powiedz mi czym różni się droga centrala od taniej i czy różnica w cenie jest warta aż tak dużej dopłaty ?

    Napewno droższe centrale są lepsze , tylko pytanie czy płacenie kilka razy więcej niż najtańsza centrala aby uzyskać trochę mniejszy pobór pradu i trochę cichszą pracę jest warte aż tak dużego dołożenia pieniędzy ...
    Według mnie nie ...

    Mój "target" cenowy to rekuperator w cenie Luny ale max do 2000zł. Centralę Daytony zaproponował mi jedna pewna osoba za naprawdę dobre pieniądze (tak sądzę) w cenie wyższej niż moje max , ale za to w tej cenie mam dostać rury , centralę rozdzielczą i itd , anemostaty , czyli wszystko co potrzeba do złożenia tego ...
    Zamontować , sam to zamontuję , bo sądzę że dam sobie radę ...

    U mnie centrala zapewne będzie działała jesień-zima , może trochę wiosna. W lato wolę mieć pootwierane okna i słychać ćwierkanie ptaków i itd ...
    Mieszkam na wsi gdzie jest cichutko ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #3928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    To dobrze ze nie chciałem sie dogadywać z Jankiem....
    Wole inne
    a ja nadal wole mojego janka ... ciagle go lubie ....
    bledy sie zadarzaja
    jutro mam uzgodnic szczegoly z jangazem
    najprawdopodobniej ktos przyjedzi i namiejscu naprawi / wymieni

    nie ma to jak porzadny serwis

  9. #3929
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    R-K - jeśli bajpas się nie domyka, czy są inne problemy, to reklamuj - Janek to mała firma, i po kilku sygnałach zmodyfikują konstrukcję. A jak nikt się nie będzie odzywał - to skąd producent ma wiedzieć, że trzeba coś poprawić?

    A co się stało Miki, że nie współpracujesz z Dospelem? Ja też nie sprzedaję Berlufa - zraziłem się.
    Nie trawię ludzi którzy mówią że to niemieckie potencjalnym klientom a potem się okazuje że z niemieckiego to ma tylko umlałta
    Zbyt dużo rzeczy aby pisać na forum..

  10. #3930
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedzwiedz_pg Zobacz post
    Możesz zdradzić co używasz?
    Miki te brookventy dobrze się sprzedają?

    I co byście polecili powyżej tych 5k (brink medium, ww daytona ... co jeszcze?
    W tym roku od pójścia na swoje na montaż BROOK-a podpisałem coś koło 40sztuk..
    Odpaliłem troszkę ponad 10szt.
    powyżej 5k. to myślę że godnym zainteresowania w tej kwocie może być ME, BRINK, BROOK-a no i z polskich mistral ( same miłe spotkania z tym polskim produktem ) ..

  11. #3931
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    To powiedz mi czym różni się droga centrala od taniej i czy różnica w cenie jest warta aż tak dużej dopłaty ?

    temat rzeka .....
    Najważniejsze jest, ze zdecydowałeś się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.
    Instalację można zrealizować na 100 sposobów wybierając najróżniejsze komponenty
    i w każdym przypadku [ no może poza jakim katastrofalnym błędem technicznym]
    taka wentylacja będzie lepsza od grawitacyjnej.

    Rozumiem, że niska cena przyciąga uwagę .... bo po co przepłacać.
    Z tym, że wybierając najtańszy możliwy produkt np. Luna trzeba mieć świadomość ograniczeń jakie niesie ze sobą taki wybór.

    Jak piszesz te droższe są: trochę cichsze, trochę ........

    Podsumowując:
    Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji. Zmontujesz fajną instalację a centralę ....... zawsze można za jakiś czas wymienić na lepszą.

  12. #3932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie zrobiłem odpływ skroplin jak się patrzy zrobiłem jak kazał Miki anemostacik i dziurkę obok niego




    ale zapomniałem zapodac kabla pomiedzy centralą a sterownikiem
    sa opcje na zdalne sterowanie ewentualnie jaki kabel zapodac ile zył?
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 22-05-2012 o 09:41
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  13. #3933

    Domyślnie

    witam

    mam domek 160m2 z poddaszem uzytkowym i mam problem

    Chcaiałem zakupic centrale brinka medium za ok 5500 brutto ale dostałem propozycje selen 500 za 5700 brutto - czy warto kupic selen.
    jest duzo wiekszy, ale podobno duzo lepszy , jakie macie zdanie na ten temat?

  14. #3934
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    kilka dni temu montował jasiek w mojej centrali siłownik do by-passu
    zastanawiam się czy reklamować w Jangazie moja centrale - a w szczegolnosci by-pass czy dać sobie spokój i co sie da uszczelic silikonem
    głownie chodzi oto że 3 łopatki są zle poskładane i niedomykaja się szczelnie - nie dociskaja sie uszczelki bo nie z tej strony domyka sie jedna lopatka do 2
    z bokow łopatek sa takie szczeliny ze .... a sam bypass uszczelniony silikonem ... o jakiej wiec szczelnosci i wydajności mówimy ??

    nie wiedzialbym o tym gdyby nie wlasnoreczne montowanie silownika do bypassu
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a przecież ta centrala miała być taka zajeb....
    by-pass to jakaś partyzantka...
    potencjometr padł zanim zdążyłeś zamieszkać...
    miejmy nadzieję że na tym sie skończy
    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Ale jeżeli coś jest w reku nie tak to jak producent może to wypuścić na rynek.....
    no więc producent twierdzi że każda sztuka jest sprawdzana/ testowana przed wysłaniem do klienta

    tylko skoro tak jest - to jakim cudem żaluzje w bypassie zamykały się źle??
    przyjmijmy wariant - przetestowane - wysyłamy do klienta - u klienta działa źle --> produkt ma wadę konstrukcyjną niewychwyconą w K.J.
    wariant 2 - przetestowane - wysyłamy do klienta - klient twierdzi że coś jest nie tak ---> nie zna się - wszystko jest ok, lub niby się zna/nie zna --> ale i tak wszystko jest OK

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    R-K - jeśli bajpas się nie domyka, czy są inne problemy, to reklamuj - Janek to mała firma, i po kilku sygnałach zmodyfikują konstrukcję. A jak nikt się nie będzie odzywał - to skąd producent ma wiedzieć, że trzeba coś poprawić?
    głownie za Twoja namową postanowiłem dziś rano poinformować Jan-Gaz o problemie właśnie po to by wiedzieli że coś jest nie tak ....

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a ja nadal wole mojego janka ... ciagle go lubie ....
    bledy sie zadarzaja
    jutro mam uzgodnic szczegoly z jangazem
    najprawdopodobniej ktos przyjedzi i namiejscu naprawi / wymieni

    nie ma to jak porządny serwis
    reakcja była niemal natychmiastowa - telefon zwrotny po 20 min - przyjedziemy dziś po 20
    przyjechali - rzucili okiem - niby wszystko OK - rozkręcili - sprawdzili - bypass działa poprawnie , żaluzje zamykają się poprawnie

    normalnie jestem jakiś nie teges i sobie wymyśliłem - kazałem im przyjeżdżać i oglądać poprawny i dobrze działający bypass

    podsumowanie reklamacji wyglądało tak
    ja - "nie wiem o co chodzi , sprawdzacie w fabryce jest dobry , wysyłacie do klienta jest niedobry, przyjeżdżacie na reklamacje - znów dobry ... samo się popsuło - samo się naprawiło
    Pan Łukasz - "5 lat pracuję w serwisie i jeszcze nie widziałem by coś się samo naprawiło, za to samo się czasami psuje"
    ja - "to nie wiem jak to wytłumaczyć ....?!??!????"
    P.Ł. - "ja wiem! - nieuzasadniona reklamacja ... " - ustalono koszt "na paliwo"

    konkluzja jest taka
    centrale dalej lubię , nie twierdze że to mercedes, na taką mnie stać - taką kupiłem , mam nadzieje że będzie mi służyła dobrze
    natomiast argument bliskości serwisu padł dziś w gruzach ... a stwierdzenie "nie ma to jak porządny serwis" ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-05-2012 o 23:05

  15. #3935

    Domyślnie

    Witam !

    Zauważyłem że jest aukcja na forum muratora i chyba niezły rekuperator do wylicytowania i do tego na szczytny cel ...
    Centrala OPTIMAL 600

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy

    PS.
    Cena katalogowa ponad 9000zł a wystawiona za 2500zł ...
    Ale może komuś się przyda ...
    Jak dla mnie super okazja , szkoda że dla mnie za duża

    Ja niestety szukam dalej ale nic nie mogę sensownego w niskiej cenie znaleźć
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 28-05-2012 o 17:42
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #3936

    Domyślnie

    Niestety Daytona DC350 mi "uciekła" i mam inną propozycją ..
    Nie wiem czy gorszą czy lepszą ...

    A co sądzicie o rekuperatorach Frapol ? Dokładnie o modelu Onyx 250 Sky ?

    Dobre to to ?

    Mogę dostać model 250m3/h za sądzę bardzo dobrą cenę , ale nie chce wtopić ...

    Co to za marka , warto ? Co sądzicie ?
    Jak przedstawia się ten rekuperator na tle konkurencji ?

    Dzieki !

    Aha i jeszcze jedno bo czym więcej czytam tym mniej wiem i mam większy mętlik w głowie ...

    Wyczytałem i dowiedziałem się że są dwie "szkoły" wentylowania pomieszczeń ...

    Jedna zakłada że wentyluje się całą kubaturę pomieszczeń , przez co rekuperatory muszą być naprawde mocne , druga strony że poziom wentylacji nie jest zależny od kubatury ale od ilości osób i typu pomieszczenia ...
    Są pewne PN które podają jaka ma być minimalna wymiana powietrza (zapewne pisane dla wentylacji grawitacyjnej). Nie pamiętam już ile ale chyba 30m3/h w przypadku kuchni , chyba 50m3/h łazienka , pokoje dziennie nie wiem ...
    Jeśli byśmy zastosowali te normy i pododawali wychodzi znacznie mniej niż w pierwszym przypadku ...

    Szczerze mówiąc mam już mętlik , bo według pierwszej szkoły muszę mieć rekuperator o wydajności z 2.6x100m2 czyli min, 260m3 a według drugiej szkoły zapewne starczyłby połowę słabszy i zapewne tańszy ...

    Następny dylemat ...
    Rozmawiałem z hydraulikiem który na moim osiedlu zajmuje się instalacjami i tez zajmuje się rekuperatorami (zapewne jak każdy hydraulik
    On powiedział mi aby rury dawać jak największe bo w razie potrzeby będzie można szybko przewentylować oraz będzie duża przepustowość , później dawać trójniki i powoli średnię rury zmiejszać.
    Pytałem się czy będzie to słychać , bo jestem wyczulony na hałas i powiedział że tak bo musi i musi być słychać abym wiedział że działa ...

    Inni fachowcy z którymi rozmawiałem zupełnie inaczej , aby rury dać takie aby prędkośc wynosiła w nich 2-5m/s bo wtedy będzie bezgłosne (czyli jednak można ???) i przy moim domu i 5 anemostatach starczy rura max !!!! 80mm ...
    I aby dać sobie spokój z trójnikami tylko stosować specjalne skrzynki rozdzielające ...

    Szok !

    Człowiek czyta i zamiast więcej wiedzieć coraz mniej wie i zaczynają siwieć mi już włosy ...

    Kto ma rację , bo szczerze mówiąc
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 28-05-2012 o 18:20
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #3937
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a co powiecie o rekuperatorze B3B WX-20 - dla domku 110m2 - jakie widzicie w nim wady ..?? o ktorych powinienem wiedziec jezeli sie na niego zdecyduje .. - aa nie mam zamiaru robic gwc

  18. #3938

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    a co powiecie o rekuperatorze B3B WX-20 - dla domku 110m2 - jakie widzicie w nim wady ..?? o ktorych powinienem wiedziec jezeli sie na niego zdecyduje .. - aa nie mam zamiaru robic gwc
    Sam o nim myślałem a raczej o trochę słabszym modelu (WX-15). Niestety trochę poczytałem i mi się go odechciało ..

    Tam naprawdę ma dwie wady które go zdyskwalifikowały u mnie

    1. Papierowy wymiennik ... Papier jako wymiennik ? Jakoś nie wierzę w trwałość takiego wymiennika tym bardziej że producent opisuje że nie wolno stosować centrali przy wilgotności powyżej 70% a bardzo często na zewnątrz taka wilgotność jest ..
    Co będzie jak będzie wilgotnośc powyżej 70%? Pojawi się grzyb i pleśń na wymienniku ?

    2. Drugie że jest bezskroplinowy. To co się będzie działo z wilgocią ? gdzie ona zostanie odprowadzona ? Zapewne zawilgoci wymiennik ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #3939
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy takich małych rekuperatorkach może BROOKVENT 1.1
    Dam dobrą cenę dla stałych bywalców forum

  20. #3940
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Dobra to ja zapytam

    o dobry i przystępny reku 500m3 silniki prądu stałego, myślałem o jan-gazie, bartoszu ale też chętnie przyjmę inne propozycje

Strona 197 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony