dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 141
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    don-s

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Chocznia
    Kod pocztowy
    34-123
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dłuższej przerwie My również zaczęliśmy budowę naszego domu od 26 marca. Do chwili obecnej koparka zakończyła pracę, jednak nie udało się nam do końca zaszałować i zalać ławic - pogoda trochę pokrzyżowała nam palny. Może przed Świętami się uda. W domu zaplanowaliśmy małą piwnicę, fundamenty będziemy murować z bloczków betonowych, parter z betonu komórkowego Termalica. W miarę postępu prac i w wolnej chwili postaram się wrzucić jakieś zdjęcia, narazie dodaję kilka obrazujących jak wyglądały prace od początku. pozdrawiamy S.I.S







    Ostatnio edytowane przez don-s ; 02-04-2012 o 20:52

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiero

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    my swierdziliśmy, że piwnica nam się nie przyda więc o niej nawet nie myśleliśmy. Natomiast ławy wylaliśmy bez szalowania - chyba taniej, a napewno szybciej. Gratulujemy rozpoczęcia prac i życzymy szybkich postępów.

    pozdrawiamy

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piaty5

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    A tak to wyglądało to u nas jesienią 2011. W tym roku jeszcze nie zaczęliśmy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	110519   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	110520   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	110521   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	110522  

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiero

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    I płyta wylana pozdrawiamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14946.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	113410   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14953.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	113411  

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piaty5

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Płyta miód malina. Możesz mi podpowiedzieć jak rozplanowaliście kanalizę bo właśnie się na tym zastanawiam. I boję się że plany z początku budowy nie pokryją się z końcem tzn w innym miejscu będą nam potrzebne wyjścia z posadzki a kucie nie wchodzi w grę.

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiero

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam my nic nie zmienialiśmy w rozmieszczeniu kanalizy, ponieważ nie wprowadziliśmy zmian. Jeśli chodzi o zmiany to na posadzkę dajemy styro 20cm pod podłogówkę oraz wylewkę, co daj jakieś 25cm z płytką - więc jeszcze można później jakąś rurkę kanal. 110mm zmieścić. Podłogówkę dajemy we wszystkich pokojach + kuchnia + łazienka i toaleta. Chcielibyśmy całkowicie zrezygnować z grzejników. Grzejnik obowiązkowo rurkowy w łazience i mały grzejnik w garażu. pozdrawiamy

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiero

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    i mury pną się do góry
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC15002.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	114308   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14995.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	114309   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14994.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	114310   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14999.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	114311  

  8. #68

    Domyślnie

    Witam, ile wyniósł Was koszt fundamentów?? Mi zaproponowano 26500 zł (robocizna + materiały) ale bez ocieplenia zewnętrznego i bez piachu do wypełnienia. Inna ekipa zaproponowała 6000 zł. za robociznę ale bez kopania pod fundamenty i przy laniu betonu z gruchy. Szukam dalej... a może Wy macie namiary na kogoś godnego polecenia i za rozsądne pieniądze.

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiero

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    nas fundamenty kosztowały 35tyś, ale powodem był niestabilny grunt i musiałem ławy wylać na głębokości 1,5m, co z kolei wiąże się z wyższymi ścianami fundamentowymi (8 warstw projekt, u nas 12) i większą ilością żwiru pod płytę (u nas 390t), a ociepleniem bym się nie martwił to około 1500+robocizna.

    pozdrawiamy

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał piaty5 Zobacz post
    mnie fundamenty do tej pory wniosły niecałe 15 tys. Ale nie robiła mi tego żadna firma tylko wszystko sam z teściem i ojcem wiec to 15 tys to sam materiał z dużymi rabatami
    Zostało mi jeszcze ocieplenie i zasypanie piachem które nie powinno mnie wynieś więcej niż 10 tys.
    Ale jak by mi to robiła firma na pewno było by drożej.
    Pozdrawiam
    Witaj,
    też chcieliśmy zrobić fundamenty sami z mężem i bratem ale straszyli mnie że beton musi być lany z gruszki bo inaczej nikt tego nie odbierze. Napisz mi jak rozwiązaliście sprawę kopania tzn. zamawiałeś minikoparkę ?? Jak laliście fundamenty, z gruszki czy z betoniarki?? Opłacaliście jakiegoś majstra żeby podpisał się pod odbiorem?? To mój pierwszy dom i nie mam pojęcia jak zrobić żeby było dobrze ale i jak najtaniej (zaoszczędzić na robociźnie, ale niekoniecznie na materiałach).

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiero Zobacz post
    Witam,

    nas fundamenty kosztowały 35tyś, ale powodem był niestabilny grunt i musiałem ławy wylać na głębokości 1,5m, co z kolei wiąże się z wyższymi ścianami fundamentowymi (8 warstw projekt, u nas 12) i większą ilością żwiru pod płytę (u nas 390t), a ociepleniem bym się nie martwił to około 1500+robocizna.

    pozdrawiamy
    Witam,
    Wiero dziękuję za informacje
    U nas na działce jest podłoże piaszczyste, zbliżone do leśnego, rosną iglaki, mech itp. Mam nadzieje, że podczas wylewania fundamentów obędzie się bez zbędnych niespodzianek Tyle ile się uda będziemy robili sami, więc odejdzie nam kwota robocizny za ocieplenie.

    A pozostałe osoby budujące "Gwiezdny szlak" ile wyniósł koszt fundamentów??
    Waszym zdaniem 26500 zł to znośna kwota czy szukać dalej?

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Na wstępie gratuluje wszystkim pięknych domków, lub przynajmniej zalążków (ja na razie mam samą działkę )

    Mam takie 2-3 pytanka ponieważ również z żoną zdecydowaliśmy się na wybudowanie właśnie gwiezdnego szlaku

    Czy ktoś z Was rozważał zmianę w projekcie stropu na drewniany i ewentualnie mógłby się podzielić uwagami na ten temat?
    Rozumiem, że przy poddaszu użytkowym strop terivy może być fajnym rozwiązaniem, ale czy w przypadku zwykłego strychu można by zrobić zwykły strop drewniany i tylko ocieplić strop. Nasuwa to też kolejne pytanie czy wystarczy ocieplić sam strop czy lepiej strop i na wszelki wypadek dach (planuję domek energooszczędny z rekuperacją i pompami ciepła)? I jeszcze jedno Jak byście rozwiązali rozprowadzenie rur do rekuperacji w stropie drewnianym (na powierzchni stropu) skoro rury nie powinny znajdować się w nieogrzewanym pomieszczeniu?

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piaty5

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Do humusu wynajęta koparko-spycharka zebrała mi z 0,5m do gliny.
    Następnie geodeta tyczeni szpadel i kopanie ręczne ( w glinie 2 raz bym się chyba nie zdecydował ciężka praca prawie 1,5 tygodnia po pracy w 3osoby )
    Zbrojenie sami powiązaliśmy.
    Na dno wykopu 10cm wylewka betonowa układanie zbrojenia i zalanie.
    Beton z betoniarki ( 1 dzień wylewka + ułożenie zbrojenia; 2 dni lania betonu 2 os przy betoniarce 2 na taczkach 1 wyrównująca)
    Kierownik odebrał wszystko ( uzgodnione z nim wszystko wcześniej)

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    multan84

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie razem z mężem wybraliśmy ten projekt i w tym roku zaczynamy budowę. Mamy pytanie do osób, które zakończyły albo kończą tzw. stan deweloperski - jaki był koszt. Czy przybliżona kwota podana przez muratora jest realna i czy to jest stan surowy zamknięty?. Dodam, że chcemy budować systemem gospodarczym.

  15. #75
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    04romes

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    s
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ,

    patrząc na ostatni wpis to dość dawno ktokolwiek interesowal się tym projektem. Jedank jeszcze znależli się zainteresowani tym domem. Planujemy w tym roku rozpocząc budowę , na 99% jesteśmy zdecydowani na ten projekt . bedziemy wdzieczni za przeslanie kolejnych zdjęc z budowy albo nawet już po zakończeniu z ogrodem elewacją itp. Pytanie skierowane do osób , które posiadają okna narożne -> czy jesteście zadowoleni , że wybraliście wlaśnie taką opcję ? chętnie zobaczymy efekt końcowy .

  16. #76
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    04romes

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    s
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witać w powyzszej wiadomości , że rzadko bywam na forum , patrząc na 1 stronę dyskusji wyświetlił się ostatni wpis z 2011 roku , jednak bedąc na ostatniej stronie widze , że w tym roku nie tylko my planujemy zacząc budowe

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    don-s

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Chocznia
    Kod pocztowy
    34-123
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie do tych, którzy już założyli okna lub orientowali się o ich koszt? Jaki wyszedł Wam całkowity koszt okien? Jeśli możecie to podajcie cenę za okna narożne? Zastanawiam się czy założyć okna narożne czy zwykłe i jaka jest między takimi oknami różnica w cenie?

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał don-s Zobacz post
    Witam

    Mam pytanie do tych, którzy już założyli okna lub orientowali się o ich koszt? Jaki wyszedł Wam całkowity koszt okien? Jeśli możecie to podajcie cenę za okna narożne? Zastanawiam się czy założyć okna narożne czy zwykłe i jaka jest między takimi oknami różnica w cenie?
    Witam, może wypowiedź "tomaa5" z dnia 08-10-2011 13:08 przybliży Ci sprawę okien

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaa5
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam, u mnie z pamięcią coraz gorzej
    Sprawdzałem faktury i koszt okien plus dwie rolety elektryczne na okna tarasowe to: ok 14 000 zł brutto z montażem na 8% faktura.
    Firma LANKO możecie zadzwonić i poprosić o ofertę.

    Pozdrawiam

  20. #80

    Domyślnie

    Gratuluję wszystkim pięknych domów: tych już ukończonych, tych które są w trakcie budowy i tych które niebawem będą powstawały
    A u mnie...
    Klamka zapadła, nie ma odwrotu
    Zdecydowaliśmy się jednak na wynajęcie ekipy, nigdy nie budowaliśmy, nie mamy o tym pojęcia więc lepiej nie ryzykować, bo wyjdzie chatka na kurzej łapce
    Wczoraj ekipa wykopała nam pod fundamenty, dziś mieli lać chudziak ale deszcz pokrzyżował plany W przyszłym tygodniu ruszamy pełną parą
    W przyszłym tygodniu wrzucę zdjątka z budowy
    W tym roku stawiamy jedynie fundamenty, chyba że jakimś cudem będzie nieoczekiwany przypływ gotówki

    Mam kilka pytań:

    1. do tych którzy kominek budują na ścianie pomiędzy salonem a częścią sypialnianą - jak rozwiązaliście kwestie komina? tzn.
    - czy komin nie koliduje z więźbą dachową (celagier)
    - jak rozwiązaliście odprowadzenie z kominów wentylacyjnych w kuchni? - z tym my możemy mieć problem, bo planujemy w przyszłości poddasze użytkowe.

    2. czy ktoś będzie lub już kładł na dach blacho-dachówkę? Zastanawia mnie różnica w koszcie między dachówką a blacho-dachówką.

    3. Do tych którzy zamiast murowanej garderoby, zrobili drzwi przesuwane - czy Waszym zdaniem jest sens w robieniu okien w takiej garderobie??

    W projekcie chciałabym zmienić:
    - kominek na ścianie salon/część sypialniana
    - mała łazienka powiększona kosztem spiżarki, żeby zmieścił się prysznic
    - garderoba - zamiast murowanej , drzwi przesuwne jak w szafie wnękowej
    - poddasze o 1 pustak w górę
    - kuchnia bardziej zamknięta, żeby zapachy z gotowania i smażenia nie dominowały w salonie

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony