dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 1022
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 20440
  1. #181
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj co do cudownych solarów to historia stara jak bajka o czerwonym kapturku
    Chociaż miałem kilka razy w życiu przyjemność montować to cudo i nawet nawet to się kręciło fakt że były to duże tematy i z domkami nie mam zbytnio doświadczenia
    Mam tylko jednego klienta który ma dwa domy na jednym solary chyba junkersa trzy płytki a w drugim zamontowałem mu pompę ciepła do cwu jakiegoś no name z chin i facet po dwóch latach powiedział szczere słowa od klienta do instalatora : " ... solary to jedne wielkie g..... a pompka to super sprawa "
    A pompa jest opomiarowana - licznik na wodę, licznik na prąd
    Ostatnio chciał nawet sprzedać solary i kupić pompkę do drugiego domu

  2. #182

    Domyślnie

    del
    Ostatnio edytowane przez r19 ; 15-12-2012 o 19:44

  3. #183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Oj co do cudownych solarów to historia stara jak bajka o czerwonym kapturku
    Chociaż miałem kilka razy w życiu przyjemność montować to cudo i nawet nawet to się kręciło fakt że były to duże tematy i z domkami nie mam zbytnio doświadczenia
    Mam tylko jednego klienta który ma dwa domy na jednym solary chyba junkersa trzy płytki a w drugim zamontowałem mu pompę ciepła do cwu jakiegoś no name z chin i facet po dwóch latach powiedział szczere słowa od klienta do instalatora : " ... solary to jedne wielkie g..... a pompka to super sprawa "
    A pompa jest opomiarowana - licznik na wodę, licznik na prąd
    Ostatnio chciał nawet sprzedać solary i kupić pompkę do drugiego domu
    No ,no chiński badziew a jakoś chula , prosze , prosze nie podejrzewałem kolegi o coś takiego.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  4. #184
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gruntówkę to i z lodówki ci zrobię i jakoś będzie się kręciło

  5. #185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Gruntówkę to i z lodówki ci zrobię i jakoś będzie się kręciło
    To czemu uważasz że chłodnik z innej nacji nie potrafi tego poprawnie wykonać? Taki dobry jesteś w garażu gruntówkę złożysz , a inny fachowiec w fabryce to już nie może?
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  6. #186
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie twierdzę ale ma złe doświadczenia z tanią chinką
    Oni albo zrobią bardzo dobrze albo spiep....

  7. #187

    Domyślnie

    Odświeżam. Może pojawili się już jacyś zadowoleni/niezadowoleni użytkownicy T-CAPów? Jak się sprawują?
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Odświeżam. Może pojawili się już jacyś zadowoleni/niezadowoleni użytkownicy T-CAPów? Jak się sprawują?
    Stronę wcześniej masz jednego zadowolonego: "Adam & Joanna".

  9. #189

    Domyślnie

    Ale to jak dotąd chyba jedyna opinia nt panasonica... a z tego co wiem, trochę się już ich sprzedało. Dodatkowo, nie podane było, czy w ramach tych 5msc i podanej kwocie, ujęte zostało zużycie energii na pozostałe cele bytowe. W sumie to tak trochę dla mnie musztarda po obiedzie...zaliczka na trójfazowego t-capa 9kW wpłacona. Za jakiś rok będę mógł się pochwalić... albo wyżalić
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Ale to jak dotąd chyba jedyna opinia nt panasonica... a z tego co wiem, trochę się już ich sprzedało. Dodatkowo, nie podane było, czy w ramach tych 5msc i podanej kwocie, ujęte zostało zużycie energii na pozostałe cele bytowe. W sumie to tak trochę dla mnie musztarda po obiedzie...zaliczka na trójfazowego t-capa 9kW wpłacona. Za jakiś rok będę mógł się pochwalić... albo wyżalić
    Nie każdy po kupnie PC pojawia się na forum. Niektórzy zaglądają tutaj dopiero, gdy mają jakiś problem (niekoniecznie z winy samej PC).

    Wyrażnie napisane jest, że mają podlicznik dwutaryfowy na PC. Grzałka (3kW) załączana przy -15*C, zasilana jest poza podlicznikiem.

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Stronę wcześniej masz jednego zadowolonego: "Adam & Joanna".
    Tylko, że wg mnie to pisała firma AJB Klima więc opinia mało wnosi do tematu
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    A za ile można kupić taką typ 9 jednofazową .Jaka porównałem parametry pracy przy -15 to jest Extensa 13 Atlantica
    Koszt 22000 w/g cennika +Vat przy -15 daje 9 kW dla +35 cop 2 z groszami.

    W necie widziałem za 18000 -19000 zł ale nie wiem z jakim VAtem

    Ciekawe jakie są różnice w jakości i rzetelności podania copu
    Tu była reklama....

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    A za ile można kupić taką typ 9 jednofazową
    Ale T-capa czy zwykłą?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  14. #194
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja proponuje T-CAP 9kW tylko ze względu na opcję trójfazową

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Ja proponuje T-CAP 9kW tylko ze względu na opcję trójfazową
    Ale wersja 3-fazowa przestaje być atrakcyjna cenowo. Nie wiem jak teraz w twojej ofercie ale jak ja szukałem pompy to była chyba droższa niż TRI 11kW.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  16. #196
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z montażem wychodzi około 26k

  17. #197

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Z montażem wychodzi około 26k
    Komplet z zasobnikiem?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #198
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak jak u ciebie ale zasobnik galmet maxi 300

  19. #199

    Domyślnie

    No to poniżej tej ceny (kiedyś) mieściła się TRI 11 z dodatkami. Ale ceny podobni poszły w górę
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...33#post5047433

    to oferta na 12 Panasa z zeszłego roku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 10 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony