dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1

    Domyślnie Eksploatacja biologicznej oczyszczalni - wymiana doświadczeń

    Nie wiedziałem gdzie zadać pytanie, więc pozwoliłem sobie na założenie jeszcze jednego wątku. Mam nadzieję na owocną wymianę informacji. Na dzień dobry chciałbym wszcząć dyskusję na temat dostępności części zamiennych do dmuchaw firmy SECOH. Większość znanych mi POŚ-ów opartych na technologii osadu czynnego, czy też złoża biologicznego, wyposażona jest w te dmuchawy. Pytanie do forumowiczów: gdzie można zdobyć w akceptowalnej cenie części zamienne do dmuchaw SLL-40 i SLL-50? Zwłaszcza filtry i membrany. A może jakieś zamienniki?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Na dzień dobry chciałbym wszcząć dyskusję na temat dostępności części zamiennych do dmuchaw firmy SECOH. Większość znanych mi POŚ-ów opartych na technologii osadu czynnego, czy też złoża biologicznego, wyposażona jest w te dmuchawy. Pytanie do forumowiczów: gdzie można zdobyć w akceptowalnej cenie części zamienne do dmuchaw SLL-40 i SLL-50? Zwłaszcza filtry i membrany. A może jakieś zamienniki?
    To znaczy, że twoja znajomość skupia się przede wszystkim na Sotralenzu. Poza tym jest jeszcze AirMac, Nitto Khoki, Hiblow i wielu mniej popularnych. Secoh jest akurat jednym z najdroższych. Jeśli chcesz kupić oczyszczalnię z kompresorem membranowym, to zapytaj swojego sprzedawcę, czy ma części zamienne do kompresorów i dyfuzorów, które sprzedaje, czy raczej jak już sprzeda urządzenie to wyznaje zasadę - kliencie, martw się sam.

    A wiesz, że przewidywany czas eksploatacji tych kompresorów, o które pytasz, to 35000 godzin pracy?

  3. #3

    Domyślnie

    Akurat o Sotralenzu dowiedziałem się sporo czasu po zakupie Bioekocenta. Była okazja kupić tanio więc oczyszczalnia czekała 2 lata na montaż, a od roku pracuje. Na targach wod-kan oglądałem kilka różnych POŚ-ów i w większości z nich były sprężarki SECOH i bodaj jedna AirMac. Nie za bardzo mam ochotę na wymianę sprężarek na inne, a nie wierzę w to, że filtrów nie trzeba wymieniać częściej niż co 35000 godzin. Gwarancja producenta już dawno minęła i szukam możliwości zakupu części, a zwłaszcza filtrów taniej niż u dostawcy oczyszczalni.

  4. #4

    Domyślnie

    A na jakie oszczędności liczysz? Akurat na allegro filtrów nie znalazłem, ale membrany i zaworki to wydatek 100-200 zł. Nie sądzę, żeby filtr był droższy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    A na jakie oszczędności liczysz? Akurat na allegro filtrów nie znalazłem, ale membrany i zaworki to wydatek 100-200 zł. Nie sądzę, żeby filtr był droższy.
    Jeśli chodzi o filtr powietrza to w maju płaciłem 30zł. Razem z membranami i przesyłką 157zł. Oczywiście kupowane na allegro i do EL-60, ale ceny są porównywalne.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 20-08-2012 o 22:03

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Jeśli chodzi o filtr powietrza to w maju płaciłem 30zł. Razem z membranami i przesyłką 157zł. Oczywiście kupowane na allegro i do EL-60, ale ceny są porównywalne.
    Masz może orientację, czy do EL-60 to te same "kity" co do SLL-40/50? Jakoś te moje dmuchawy nie występują na aledrogo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Masz może orientację, czy do EL-60 to te same "kity" co do SLL-40/50? Jakoś te moje dmuchawy nie występują na aledrogo.
    Nie sądzę że to te same. Jak ściągnąłem sobie w 2009 roku Cennik to zestawy naprawcze do SLL były tańsze niż do EL. Zresztą sam możesz poprosić o cennik([email protected]). Oczywiście o ile ten email jest aktualny.Zresztą sam przed chwilą wysłałem tam prośbę o cennik.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 21-08-2012 o 11:51

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem użytkownikiem oczyszczalni biologicznej i użytkuję właśnie dmuchawę Secoh. Jest to chińszczyzna, nie ma co ukrywać, ale spełnia swoje zadanie i wygląda na to, że chińszczyzna jest z górnej półki Użytkuję już prawie 3 lata i jak do tej pory tylko raz zmieniałem membrany, bo jedna pękła. Wymiana jest prosta, choć zdolności manualne się przydają, żeby ustalić pozycję tłoczka w elektromagnesie przed skręceniem całości. W kicie są specjalne dylatatorki do tego, ale i tak trzeba się trochę napocić, żeby to złożyć do kupy

    Aha, mam model EL, tylko nie pamiętam który numerek

    Pozdro!
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za info. Okazuje się, że niedaleko mam oddział i sklep Bibus Menos. Jutro dzwonię z pytaniem

  10. #10

    Domyślnie

    SLL-40, SLL-50 części zamienne identyczne:
    Filtr 3,23 EURO, kit (membrana, zaworki, filtr.... i coś tam jeszcze) 26,17 EURO.
    Do tego VAT. To podobnie jak do serii EL.
    Miły pan twierdzi, że jak się pilnuje okresowych wymian membrany, to elektromagnes wytrzyma długo.

  11. #11

    Domyślnie

    Pytanie do praktyków. Moja POŚ działa od niemal roku. Karmi ją 5 osób, a w osadniku wstępnym nie ma osadu. Wstawiłem listewkę do samego dna - weszła bez wyczuwalnego oporu, a po wyciągnięciu tylko mokra (nie ma żadnej przyklejonej śmierdzącej brei). Powiedzcie pompować, czy nie?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Pytanie do praktyków. Moja POŚ działa od niemal roku. Karmi ją 5 osób, a w osadniku wstępnym nie ma osadu. Wstawiłem listewkę do samego dna - weszła bez wyczuwalnego oporu, a po wyciągnięciu tylko mokra (nie ma żadnej przyklejonej śmierdzącej brei). Powiedzcie pompować, czy nie?
    Zbiorniki Bioekocenta są robione z jednej formy i mają pionowy układ. Wlot i wylot są w niewielkiej odległości od siebie i ścieki pokonują zbyt krótką drogę, żeby skutecznie odseparować "gęste". Zdaje się, że wewnątrz nie ma żadnej przegrody, prawda?
    Zrób jeszcze jedną próbę z listewką i postaraj się wyczuć, czy na dnie jest chociaż trochę piasku.

    A jak z kożuchem?

    Stosujesz jakieś preparaty biologiczne?

    A tak w ogóle, to co masz na ten temat napisane w instrukcji?
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 10-09-2012 o 15:16 Powód: Aha!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Zbiorniki Bioekocenta są robione z jednej formy i mają pionowy układ. Wlot i wylot są w niewielkiej odległości od siebie i ścieki pokonują zbyt krótką drogę, żeby skutecznie odseparować "gęste". Zdaje się, że wewnątrz nie ma żadnej przegrody, prawda?
    Zrób jeszcze jedną próbę z listewką i postaraj się wyczuć, czy na dnie jest chociaż trochę piasku.
    Przegrody nie ma, ale wlot i wylot w formie deflektorów. Poza tym ścieki na wylocie klarowne i bez zapachu (właśnie podlałem rabatkę).
    Piasku nie wyczuję na pewno, bo nawet gdybym wprowadził wiadro piachu do kanalizacji przez ten rok, to zbyt cienka warstwa, żeby namacać.

    Cytat Napisał Beja Zobacz post

    A jak z kożuchem?
    Miałem na upałach. Teraz nie ma.

    Cytat Napisał Beja Zobacz post

    Stosujesz jakieś preparaty biologiczne?
    Dawałem Triggera 1, teraz próbuję zmienić na Microbec.

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    A tak w ogóle, to co masz na ten temat napisane w instrukcji?
    Standard. Raz w roku, jak wszyscy producenci. No chyba, że oczyszczalnia kosztuje 3 razy więcej, to tam w ulotkach reklamowych nie ma wogóle tematu osadu .

  14. #14

    Domyślnie

    A sprawdzasz ilość osadu czynnego w komorze napowietrzania? (Słoik, pół godziny - ile osadu?)

  15. #15

    Domyślnie

    Osad czynny niezbyt obfity. Indeks ok.20% (po 30 min.) Kolor prawidłowy (taki ciemno bury), ale kłaczki niewielkie. Niestety nie mam możliwości zmierzenia natlenienia. Oglądałem pod mikroskopem. Są tam orzęski i wrotki, występuje zooglea, bakterii niewiele. Mało organizmów osiadłych, ale za to jest aspidisca sp. , a to podobno dobrze. Organizmów nitkowatych jak na lekarstwo.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Osad czynny niezbyt obfity. Indeks ok.20% (po 30 min.) Kolor prawidłowy (taki ciemno bury), ale kłaczki niewielkie. Niestety nie mam możliwości zmierzenia natlenienia. Oglądałem pod mikroskopem. Są tam orzęski i wrotki, występuje zooglea, bakterii niewiele. Mało organizmów osiadłych, ale za to jest aspidisca sp. , a to podobno dobrze. Organizmów nitkowatych jak na lekarstwo.
    No no!
    To z takim zapleczem sam sobie sprawdź, co ci zżera osad w osadniku

  17. #17

    Domyślnie

    E tam od razu zaplecze... Pożyczyłem na kilka dni mikroskop i podglądnąłem, jakie bydlątka się mi ukociły. Ja się zachwycałem, a połowica zgrzytała zębami . A z osadem mam dalej zagwozdkę. Myślisz, że da się to jakoś wybadać bez pompowania? Inaczej niż listewką? Czy pierwsze pompowanie po uruchomieniu powinno być po roku, czy może później?

  18. #18

    Domyślnie

    Obserwuję osad po zastosowaniu Microbec i jest coraz ładniejszy. Dla testu zmniejszyłem dodatkowo napowietrzanie o 15 min w każdej godzinie - było non stop. Kłaczki większe, nie takie jak pył, tylko zlepione w cząstki wielkości "na oko" ok. 1mm. Woda nadosadowa po 30 min. sedymentacji w naczyniu wyraźnie klarowniejsza. Albo zbieg okoliczności, albo te 3 dawki Microbeca dały efekty. Zastanawia mnie, dlaczego wszyscy się chwalą 1/3 osadu po 30 min, a u mnie nie ma nawet 1/4. Może jeszcze się "wpracowuje"?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Obserwuję osad po zastosowaniu Microbec i jest coraz ładniejszy. Dla testu zmniejszyłem dodatkowo napowietrzanie o 15 min w każdej godzinie - było non stop. Kłaczki większe, nie takie jak pył, tylko zlepione w cząstki wielkości "na oko" ok. 1mm. Woda nadosadowa po 30 min. sedymentacji w naczyniu wyraźnie klarowniejsza. Albo zbieg okoliczności, albo te 3 dawki Microbeca dały efekty. Zastanawia mnie, dlaczego wszyscy się chwalą 1/3 osadu po 30 min, a u mnie nie ma nawet 1/4. Może jeszcze się "wpracowuje"?
    Jak na dłuższą metę wygląda sprawa napowietrzania (mam bioekocent 3300)? Jak mogę ocenić stan napowietrzenia? Wydaje mi się, że produkuję za mało ścieków i z tego powodu nie muszę tylko napowietrzać komory nitryfikacyjnej.

    Gdzie trzymacie kompresory do oczyszczalni biologicznych? Ja swój mam w kotłowni i nie jestem z tego rozwiązania zadowolony. Z tego co widzę to przez 1h wyciąga on około 2.4 m3 powietrza z kotłowi. Oznacza to, że piec poza domem grzeje również powietrze do oczyszczalni, co jest całkowicie zbędne i kosztowne.

    Pozdrawiam.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej 44

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam oczyszczalnie feliksnavis montowali ją panowie z zielonych oczyszczalni . Pracuje od 2 lat i jak na razie nic się złego nie dzieje. Oczywiście tez jest napowietrzana, kompresor mam wstawiony do garażu. Obawiałem się jak urządzenie przetrwa zmiany temperatur, ale chyba niepotrzebnie ponieważ jak dotąd działa. Jest to kompresor z symbolem EL – 80 ale z tego co się orientowałem to membrany pasujące do niego pasują również do innych modeli (60, 100).

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony