dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 41
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 802
  1. #301
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja swój domek ( 93m2 ) na gotowo zbuduję za 320000 i mi się to nie będzie musiało zwracać - po prostu zamienię M5 na własny domek z ogrodem

  2. #302
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    to zalezy jak kto buduje
    w moim przypadku - nie masz racji
    3 tygodnie temu - w naszym kryzysie - zarobilbym 40% tego co wydalem na budowie ( mialem taka propozycje), ale wiem ze jak dokoncze zarobilbym 100% , i nie sprzedalem

    p.s. nie mam planow na sprzedaz bo dom byl budowany lepiej niz szeroko rozumiana "sztuka budowlana" i spelnia moje wszystkie oczekiwania - tylko jakas dziwna sytuacja zyciowa moglaby to zmienic ... ale odpukac w niemalowane
    W sumie można patrzeć na to w taki sposób, budując się w dobrej dzielnicy znając plany zagospodarowania.
    można było się pobudować za 600k i teraz dom jest warty 1,400k jak ktoś potrafi myśleć.

    Natomiast ja nie mogę wyjść z podziwu, ludzie się po takich zadupiach budują że głowa mała.
    Pracuje Ci taki w dużym mieście, dajmy na to Bydgoszcz a mieszka 50 km dalej nad jeziorem w jakiejś zabitej dechami wiosce.
    Kredyt pół bańki na chatę dali, a koszta codziennych dojazdów na dwa auta są niebotyczne. Nawet za 200k nie można sprzedać - jeździ się po kraju to to widać.
    Pozostaje chlać jabole i płakać...
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  3. #303
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Ja swój domek ( 93m2 ) na gotowo zbuduję za 320000 i mi się to nie będzie musiało zwracać - po prostu zamienię M5 na własny domek z ogrodem
    spoko,
    ale jak ktos pisze ze nie ma takiej mozliwosci zeby w razie W sie nie zwrocilo to jest w bledzie - w moim przekonaniu budujac z glowa zawsze sie zwroci

    p.s. udalo Ci sie sprzedac M5 w obecnych czasach za rozsadna cene? jaki masz patent? mam 120m2 i walcze juz 2 lata zeby to rozsadnie sprzedac - bez efektow niestety podpowiedz jak mozesz jak to zrobic
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  4. #304
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    W sumie można patrzeć na to w taki sposób, budując się w dobrej dzielnicy znając plany zagospodarowania.
    można było się pobudować za 600k i teraz dom jest warty 1,400k jak ktoś potrafi myśleć.

    Natomiast ja nie mogę wyjść z podziwu, ludzie się po takich zadupiach budują że głowa mała.
    Pracuje Ci taki w dużym mieście, dajmy na to Bydgoszcz a mieszka 50 km dalej nad jeziorem w jakiejś zabitej dechami wiosce.
    Kredyt pół bańki na chatę dali, a koszta codziennych dojazdów na dwa auta są niebotyczne. Nawet za 200k nie można sprzedać - jeździ się po kraju to to widać.
    Pozostaje chlać jabole i płakać...
    no bo to polski dobrze zarabiajacy lub polski nowobogacki - za 3.5 paki postawil dom i wykonczyl, za 1,2 kupil 2 auta (1 w leasing) i zostawil 0,8 na ewentualnewydatki niespodziewane wydatki ( z czego wiekszosc zuzyla zona na waciki lub dojazdy )

    p.s. niech sie nie obrazaja normalni - to nie bylo o nich
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  5. #305
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    A więc myśleć ludziska, myśleć !

    Dobrej nocy wszystkim życzę, rano trzeba nieco popracować.
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  6. #306
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    spoko,
    ale jak ktos pisze ze nie ma takiej mozliwosci zeby w razie W sie nie zwrocilo to jest w bledzie - w moim przekonaniu budujac z glowa zawsze sie zwroci

    p.s. udalo Ci sie sprzedac M5 w obecnych czasach za rozsadna cene? jaki masz patent? mam 120m2 i walcze juz 2 lata zeby to rozsadnie sprzedac - bez efektow niestety podpowiedz jak mozesz jak to zrobic
    Masz za duże mieszkanie i tu jest problem
    Ja mam trochę ponad 80m2 plus 2 garaże i pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 21m2.
    Podpisałem umowę i mam czas do września następnego roku aby sie wyprowadzić wtedy wraca do polski nowy właściciel.
    Oczywiście bez małej kreski w banku sie nie obejdzie
    Bo poza domem mam tez zamiar wybudować budynek gospodarczy - 110m2 - biuro z magazynem itp.
    Właśnie dałem ogłoszenie ze szukam do pracy murarza i pomocnika, jakieś autko np. Poloneza trucka narzędzia i do przodu

  7. #307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Planuję zakup PPC Hewalex 3,8 kW do CWU i grzanie nią także CO w okresach przejściowych [wystarczy odkręcić zawory] – a może polecicie lepszy wyrób w podobnej cenie ?

    Jako, że znacie się na PC mam pytanie czy dobrze to wymyśliłem:
    - wlot powietrza do PPC kanałem wentylacyjnym komina,
    - wylot do instalacji WM [trójnik za rekuperatorem i zaślepka kanału wyjściowego z reku (lub przepustnica w droższej opcji) lub na zewnątrz kanałem dolotowym powietrza do kotła (fi 160) - przełączane ręcznie w zależności od tego czy chcę chłodzić dom czy nie,
    - wlot zimnej wody z powrotu instalacji - wpięcie przy kotle na ekogroszek,
    - wylot wody ciepłej - pomiędzy kotłem na ekogroszek a pompami CWU, CO

    Będę mógł sterownikiem kotła na ekogroszek sterować pompami CWU, CO tak, żeby po nagrzaniu CWU włączała się pompa CO i dogrzewała dom [a termostat w salonie będzie wyłączał pompę CO gdy temperatura będzie odpowiednia].
    Grzejniki mam zwykłe, ale przewymiarowane, więc powinny dawać radę przy dodatnich temperaturach - zwłaszcza, że nawet przy -25 na zewnątrz wystarcza, że mam w instalacji 52 st na zasilaniu.

    Czy wg Was to powinno działać czy będę żałował ?

    Czy warto przy okazji uruchomić 2 taryfę [grzanie zapewne będzie najbardziej potrzebne w nocy i nad ranem gdy jest najzimniej] ?

    Dodam, że do samego CWU latem potrzeba mi zaledwie 2 kg węgla/dobę [kupiony po 830 zł/tonę], zasobnik CWU ma 120 litrów, ale mogę PPC grzać także kocioł na ekogroszek w którym jest 80 litrów wody.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #308

    Domyślnie

    Jak sobie radzicie z zalodzeniem powietrznej pompy ciepla? U mnie najgorzej jest kiedy temperatura oscyluje kolo zera - zaladza sie caly wymiennik. Zaczynam probowac z polewaniem letnia woda i psikaniem plynem niezamarzajacym. Jakies inne pomysly?

  9. #309

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekNet Zobacz post
    Jak sobie radzicie z zalodzeniem powietrznej pompy ciepla? U mnie najgorzej jest kiedy temperatura oscyluje kolo zera - zaladza sie caly wymiennik. Zaczynam probowac z polewaniem letnia woda i psikaniem plynem niezamarzajacym. Jakies inne pomysly?
    To twoja pompa nie ma odszraniania? Magnolia chętnie odda połowę swoich defrostów
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    To twoja pompa nie ma odszraniania? Magnolia chętnie odda połowę swoich defrostów
    nawet 75% ale nie wiecej bo zaraz pyxis mi zapoda o COPie cos
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  11. #311

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    To twoja pompa nie ma odszraniania? Magnolia chętnie odda połowę swoich defrostów
    Teoretycznie ma - w tej chwili co ok poltorej godziny przelacza sie na tryb defrosting. Ale jak widac tylko teoretycznie Hmmm czyli tylko ja mam problem z oblodzeniem?

  12. #312
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez miki121 ; 06-02-2013 o 18:48

  13. #313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    A może masz problem z układem chłodniczym i jego szczelnością...
    Prędzej jest to problem związany z treścią napisu który jest na tabliczce znamionowej w polu "producent"...
    Sorry za żarcik, ale przypuszczam że to jakiś "noname chińczyk".
    Jeżeli się mylę to z góry przepraszam.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #314

    Domyślnie

    Radkowi zatem nie odszrania a nie ze brak defrostow. Skucha.
    Pyxis, farelke Ci zaproponuje pewnie
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  15. #315

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Prędzej jest to problem związany z treścią napisu który jest na tabliczce znamionowej w polu "producent"...
    Sorry za żarcik, ale przypuszczam że to jakiś "noname chińczyk".
    Jeżeli się mylę to z góry przepraszam.
    Wihajster.... błagam.... nie wywołuj jblocha.

  16. #316

    Domyślnie

    Chinczyk, chinczyk... rozumiem, ze zasada dzialania chinskiej pompy jest inna niz europejskiej? OK, a na powaznie - myslicie, ze starczy zwiekszyc czas odmrazania?

  17. #317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Wihajster.... błagam.... nie wywołuj jblocha.
    Cóż, taka jest prawda, co ja za to mogę.
    A że jego gruntówka działa, to tylko dlatego że to gruntówka
    Niech Radek przede wszystkim powie co ma za maszynę bo jeśli faktycznie no-name rodem z tzw. PRC to nie wróżę sprawnego działania w naszym klimacie.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #318
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekNet Zobacz post
    a na powaznie - myslicie, ze starczy zwiekszyc czas odmrazania?
    To jest właśnie sedno sprawy: temat odszraniania powinien być załatwiony przez algorytm sterownika. Klient ma kombinować z parametrami odszraniania "ręcznie" i sam sobie programować czasy (?!)
    Klient powinien najwyżej zająć się ustawieniami po "ciepłej" stronie ustrojstwa...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  19. #319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    tak jest
    ja tak przy okazji zgłaszam że u mnie pompa działa ok
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    To jest właśnie sedno sprawy: temat odszraniania powinien być załatwiony przez algorytm sterownika. Klient ma kombinować z parametrami odszraniania "ręcznie" i sam sobie programować czasy (?!)
    Klient powinien najwyżej zająć się ustawieniami po "ciepłej" stronie ustrojstwa...
    Pompa to Meeting MD18. Pomijam na razie kwestie kosztow ogrzewania (bo nie mieszkamy, bo dom nieocieplony itd), ale do -16 st cieplo na podloge szlo, wiec funkcje swoja spelnia. I jedyny problem (tfu!) to to obladzane w okolicach 0st.
    I prawde mowiac, placac za nia 1500e, czyli mniej niz za kociol weglowy w podajnikiem, jestem w stanie bawic sie z ustawieniami wlasnorecznie. Narzekac bede jesli ewentualnie padnie wczesniej niz po 5 zimie

Strona 16 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony