dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 570

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Możemy przejść na Ty, nie ma problemu...
    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Pomiary oporu cieplnego (i lambdy) wykonuje się zgodnie z norma EN 12667; wymiary naszych próbek – standardowo 600 x 600 X ??? mm. Liczba badań i sposób obliczania wartości lambdy deklarowanej, na podstawie analizy statystycznej systematycznie wykonywanych pomiarów, są szczegółowo opisane w normach wyrobów, dla wełny PN-EN 13162 „Wyroby do izolacji cieplnej w budownictwie Wyroby z wełny mineralnej (MW) produkowane fabrycznie Specyfikacja” , dla PU (PUR i PIR) w PN-EN 13165, przy czym dla pianek poliuretanowych wymagane jest, i opisane w normie, uwzględnienie efektu starzenia, czyli zjawiska pogarszania z czasem właściwości izolacyjnych pianek, związanego z zastępowaniem początkowego gazu przez powietrze.
    Ogólnie całość odpowiedzi w niczym nie odbiega od standardowej odpowiedzi z Isovera. Wspólna formułka, czy co ? Zaczynam podejrzewać , że to tajne/poufne. Nie wiem jeszcze dlaczego ale powoli się domyślam... Odpowiedzieć żeby nie powiedzieć... Miałes szansę odpowiedzieć wyczerpująco i odsunąć nędzne knowania tych którym się wrednie wydaje... ale nie ! Sypnąłeś symbolami norm i tyle. Spodziewasz się, że to zakończy temat ? Żyjemy w różnych pod względem ilości wymiarów przestrzeniach ? W mojej jest jeszcze trzeci wymiar, tzw. grubość. W twojej nie czy może próbka ma tak małą grubość, że pomijalną ?
    Istnieje również możliwość, że Pan Tomek założył iż będę miał problem z dotarciem do w/w norm a ich cena w zakupie mnie odstraszy ? Zaręczam, że dotrę. Może naiwnie miałem nadzieję, ze przedstawisz to całkowicie jasno i do końca, tak aby rozwiać wątpliwości kilku z użytkowników forum.

    Sam sobie odpowiedziałeś, jeżeli mimo siły lobbystycznej takich gigantów jak Bayer, BASF i BP , przy których producenci wełny to małe firemki , są restrykcje na retardant HBCDD, to znaczy, że coś z tym retardantem jest nie tak. Ale inne opóźniacze zapalenia (retardanty) można stosować, więc nie strasz wycofaniem pianek, styropianu czy izolacji drzewnych. No i nie ma też zakazu stosowania w wielu miejscach łatwopalnych izolacji.
    W odpowiedzi pozwolę sobie przytoczyć Twoją odpowiedź ze strony 8 n/n wątku.
    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Tu pozwolę sobie się nie zgodzić Patrząc na rozwój budownictwa zrównoważonego oraz wykorzystania surowców naturalnych, moim zdaniem to wełna pozostanie materiałem izolacyjnym. Dziś do styropianów dodaje się retardanty, aby uzyskać klasę reakcji na ogień E (co i tak oznacza, że jest on palny). Prawdpodobnie wkrótce substancje te zostaną zabronione (por. REACH), a wtedy by spełnić wymogi ochrony przeciwpożarowej budynków stosować będzie trzeba materiał niepalny, jakim jest np. wełna skalna (klasa reakcji na ogień A1).
    Mam pewność, że nie ograniczyłeś swojej wypowiedzi na temat retardantów do HBCDD.Z Twojego stwierdzenia bezpośrednio wynika, ze wypowiedziałeś się o liczbie mnogiej ( w domyśle - wszystkich ) rodzajów retardantów.
    Poza tym, pomimo usilnych poszukiwań nie znalazłem w Twojej odpowiedzi żadnego ustosunkowania się do moich pytań dotyczących lepiszcza ( uwzględnijmy również środki hydrofobizujące ) stosowanego w produkcji wełny mineralnej.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 24-01-2013 o 23:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony