dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 41
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 802
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jaką macie dużą działkę? Pytam, bo gruntowe często wypadają taniej od powietrznych, a zalet nie trzeba już chyba nikomu tłumaczyć.

  2. #342
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Powietrzna P 230V 9kw 16tyś (6kw przy -15) a 400v 9kw 20tyś (8,5kw przy -15)

  3. #343
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    kompletna 130m2 ze 100% podłogówka 37k netto P 9kw 230v + 4k 400v 9kw

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    kompletna 130m2 ze 100% podłogówka 37k netto P 9kw 230v + 4k 400v 9kw
    Zdaje się kolego, że czas kupić płatny profil. Twoja działalność przyjęła charakter mocno komercyjny a skoro szukasz tu klientów to nie rób tego z partyzanta...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Zdaje się kolego, że czas kupić płatny profil. Twoja działalność przyjęła charakter mocno komercyjny a skoro szukasz tu klientów to nie rób tego z partyzanta...
    zgadzam sie, a szczegolnie w tym watku ludzie sa uczuleni na podszytych sprzedawcow wiesz pozostal pewien smrod po koledze z branzy....

  6. #346

    Domyślnie

    Dzialke mam ok. 1000m2, dom o zabudowie 170 m2 + garaz ok. 30m2. Gruntowa jest droga wiec na nią nie liczę.

    Powietrznej nie chce jakiejs strasznie drogiej "wypasionej". Myślicie że w 20 tys zł sie zmieszcze ? bez zasobnika, sama pompa. W zimne dni bedze grzac kominkiem głównie. Ta pompa to tak na szybkie podgrzanie. Teraz grzeje kominkiem w godzinach 16-22 i jest cieplo.

    Wybralismy Ytonga energo 36,5 cm + styropian 10 cm ze wzgledu na to ze najpierw chcemy postawic mury a w pozniejszym czasie docieplic (ze wzgledu na finanse). Wspolczynnik ciepla przy 36,5+10 to 0,15 wiec niezle, a w przypadku samego 36,5 to 0,25. Nie wiem jaki jest przy 24+20 ale wyslalam zapytanie, zobaczymy.

    A czy jest sens dodawać do tego solary ?

    Na pompe ciepla nie jestem tak w 100% nastawiona, po prostu szukam jakiejs alternatywy do gazu. Boje sie ze prad wyjdzie drogo, a energia raczej taniec nie bedzie.

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda1984 Zobacz post
    Dzialke mam ok. 1000m2, dom o zabudowie 170 m2 + garaz ok. 30m2. Gruntowa jest droga wiec na nią nie liczę.

    Myślicie że w 20 tys zł sie zmieszcze ? bez zasobnika, sama pompa.
    Jak zrobicie samemu dolne źródło dla gruntowej (miejsce macie a to jest bardzo proste do wykonania), to i z gruntową możecie się zamknąć w 20tyś.

  8. #348

    Domyślnie

    no dobrze, ale jak to zrobic ? dla lików wcale nie jest to takie proste ;-(
    w prawdzie mam brata hydraulika, ale czy on bedzie wiedzial jak to zrobic ?

  9. #349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda1984 Zobacz post
    no dobrze, ale jak to zrobic ? dla lików wcale nie jest to takie proste ;-(
    w prawdzie mam brata hydraulika, ale czy on bedzie wiedzial jak to zrobic ?
    Zakopać trochę rury na głębokości 1,5m chyba będzie umiał
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...lektor-poziomy
    Gdyby zobaczył resztę kotłowni do PC też spokojnie by sobie poradził. Z jakiego rejonu jesteście?

  10. #350

    Domyślnie

    jestem z Warszawy, a budowa w Sulejówku. Kurcze no nie wiem czy te gruntowe to byłoby dobre rozwiązanie. Teren jest podmokły wiec będziemy musieli prowadzić rury drenarskie i robic zbiornik podziemny na wode, wiec te rury do PC nie kolidowałyby z tym drenażem ? a jak jest z tą studzienka ?

    Kotłownie mam od frontu a miedzy elewacja frontowa a droga bede miec ok. 5 m. Od strony tarasu bede miec ogród o powierzchni ok. 18x24,5m. Tak moze dla wizualizacji, wybrany projekt:
    http://www.e-domy.pl/o,35,E_112_Pros...ez_garazu.html
    wersja lustrzana.

    Czyli wkopuje te rury pod tym ogródkiem i prowadze do pom. gospodarczego, tak? a jak z tą studzienka, może być to w kotłowni ? Fundament robimy płytowy wiec pewnie juz na tym etapie powinnismy przewidziec kanały.

    To chyba za czarna magia jak dla mnie

    Ten powietrzny jest prostszy

  11. #351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Prostszy co nie znaczy że lepszy.
    Daj temat przeczytać bratu, to ogarnie ten kolektor w mig.
    Jeżeli macie teren podmokły to jest idealnie dla takiego kolektora, zajmie miej miejsca. Musicie tylko go wykonać w momencie gdy wody gruntowe są jak najniżej.
    Popytaj w tamtym temacie.

  12. #352

    Domyślnie

    A co można powiedziec odnosnie takiego urzadzenia: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-c...c-95h-b2s.html
    albo cos takiego: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-c...c-95h-b2s.html

    Czy ktos moze polecić jakieś rozwiązanie grzewcze do ogrzania takiego domku do 130m2 pow. uzytkowej, dobrze docieplonego, z kominkiem z płaszczem wodnym, tak zeby nie było to jakies strasznie drogie ?

  13. #353

    Domyślnie

    Panie Piotrze, tak wiec z perspektywy czasu jakie ogrzewanie wybrałby Pan teraz ?

  14. #354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda1984 Zobacz post
    Panie Piotrze, tak wiec z perspektywy czasu jakie ogrzewanie wybrałby Pan teraz ?
    Tu system nie ma znaczenia, tu instalacja od samego początku była skopana.

  15. #355
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Zdaje się kolego, że czas kupić płatny profil. Twoja działalność przyjęła charakter mocno komercyjny a skoro szukasz tu klientów to nie rób tego z partyzanta...
    Skoro ORMO już działa to odpowiedz mi proszę.
    1. Co ma oznaczać reklama konkretnego producenta dołączona w każdym Twoim wpisie?
    2. Czy te forum jest tylko dla fachowców eksploatujących jedną instalacje?
    3. Czy zwykły zaściankowy instalator ma tutaj prawo coś pisać bez wymieniania nazw producentów itp.?
    4. Czy tylko można podawać ceny za jakie instalacje już zostały wykonane? czy można podawać ceny średnie za jakie są wykonywane instalacje np. w danym regionie Pomrocznej RP?
    5. Jak nazwać sytuację kiedy udziałowiec firmy "x" montującej pompy "z" które Ty reklamujesz kupuje pompę "y" następnie tak fachowo montuje ja do instalacji że nie działa (specjalnie?) a następnie rozpętuje temat że pompa jest do bani - dlaczego w tym wypadku ORMO nie działa?
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 02-04-2013 o 23:16

  16. #356

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Skoro ORMO już działa to odpowiedz mi proszę.
    Jeżeli nie rozumiesz czym różni się używanie jakiegoś produktu od jego sprzedawania to ciężko nam będzie dojść do wspólnych wniosków
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  17. #357

    Domyślnie

    a sluchajcie, czy jakies oszczednosci daloby takie rozwiazanie:

    - podgrzewacz cwu z pompa ciepla np:
    http://www.hewalex.pl/oferta/podgrze...c38-3w300.html

    lub

    http://www.elektrongostynin.pl/index...s&kid=5&nid=48

    i do tego grzanie kominkiem z plaszczem wodnym w zime ?
    albo dolozenie do tego jeszcze pompy powietrznej ?

    I juz bez inwestowania w solary i rekuperator?

    Co do gazu to bym sobie instalacje przygotowala i kiedys w razie jak wiecej osob zamieszka w okolicy i zechca nam ten gaz podlaczyc to wtedy podlacze.

  18. #358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda1984 Zobacz post
    a sluchajcie, czy jakies oszczednosci daloby takie rozwiazanie:

    - podgrzewacz cwu z pompa ciepla np:
    http://www.hewalex.pl/oferta/podgrzewacze-z-pompa-ciepla/podgrzewacz-z-pompa-ciepla-pwpc38-3w300.html

    lub

    http://www.elektrongostynin.pl/index.php?page=news&kid=5&nid=48

    i do tego grzanie kominkiem z plaszczem wodnym w zime ?
    albo dolozenie do tego jeszcze pompy powietrznej ?

    I juz bez inwestowania w solary i rekuperator?

    Co do gazu to bym sobie instalacje przygotowala i kiedys w razie jak wiecej osob zamieszka w okolicy i zechca nam ten gaz podlaczyc to wtedy podlacze.
    Za duży galimatias robisz. Jeżeli chcesz codziennie palić w kominku, to już lepszym rozwiązaniem będzie kocioł w kotłowni. Brrrr...
    Pompa ciepła czy to powietrzna czy gruntowa, jeżeli będzie poprawnie dobrana, zapewni ci wszystko czego potrzebujesz. Jeżeli masz miejsce na działce powinnaś wybrać gruntową, jej zalety są dla mnie bezdyskusyjne. Nawet z odwiertami często wychodzi dużo taniej niż powietrzna.
    A skoro będzie pompa ciepła to po co mysleć o gazie?

  19. #359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nawet z odwiertami często wychodzi dużo taniej niż powietrzna.
    A skoro będzie pompa ciepła to po co mysleć o gazie?
    Liwko jak ty to liczysz ze gruntowa z odwiertami wychodzi taniej niz powietrzna, prosze oswiec mnie bo nie ogarniam. troche ofert zebralem i nijak ma sie to do tego co piszesz. odwiertow chyba nie zrobisz sobie sam ? chyba ze masz dlugi szpadel jeszcze z kolektorem poziomym to jakos wlasna praca daloby sie zniwelowac roznice w inwestycji ale z kolektorem pionowym jak ? nie pytam sie ze zlosliwosci tylko z ciekawosci jako przyszly inwestor. pozdrawiam

  20. #360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Aha, jeszcze jedno. Rekuperator to przede wszystkim komfort, i takimi kategoriami o nim powinno się myśleć. Owszem, wyposażając dom w wentylację mechaniczną z rekuperatorem, możemy zejść nieco z mocą źródła ciepła, jednak przy PC nie jest to jakaś znaczna wartość.
    Co się tyczy solarów, to moim zdaniem, przy nie za dużej rodzinie, w naszym klimacie to bez sensu. A przy PC zupełnie bez sensu.

Strona 18 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony