dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 40
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 781
  1. #561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Możesz powiedzieć dokładniej jak przeprowadzić ten test?
    Aerometr posiadam, co prawda do innych zastosowań (przydomowa produkcja wiadomo czego) i mniej więcej wyobrażam sobie, że przy jego pomocy będę badał spadek ciśnienia w pomieszczeniu a mikromanometrem czy innym ciśnieniomierzem co w takim razie?
    Nie aerometr, a anemometr : http://www.kompartpomiar.pl/?page=produkt&id=129 - sorry - literówka .
    Oszczelniasz wszystkie zewnętrzne otwory, kanalizację, itp.
    Odpinasz centralę wentylacyjną od wyrzutni. Wyrzutnię zamykasz szczelnie - można ją wykorzystać do dostarczenia ciśnienia zewnętrznego w mikromanemetrze.
    Zaczynasz od małego wydatku centrali wentylacyjnej mierząc cały czas nadciśnienie w budynku dochodząc do 50Pa (5mm H2O).
    Kontrolujesz cały budynek pod kątem nieszczelności w miarę możliwości na bieżąco je usuwając.
    Anemometrem mierzysz wydatek (przekrój kanału * prędkość powietrza).
    Przeliczasz wydatek na ilość wymian w ciągu godziny.

    To samo powtarzasz przy podciśnieniu w budynku (test z podciśnieniem można robić dopiero po zamocowaniu płyt wewnętrznych - inaczej można uszkodzić paroizolację).

  2. #562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    http://www.isolationthermique.fr/Iso...-a-l-air#video
    Narzędzia do pracy powinien mieć wykonawca.Audytorzy Isovera mają swoje.
    Pytałem Pana na innym forum o podanie orientacyjne błedu procentowego wynikającego z braku testu szczelnosci a przyjeciem do obliczen wartosci wsp n50 z norm dla okreslonego typu budynku. Brak odpowiedzi jak zawsze, widocznie nie ma jej w schowku dla kopiuj i wklej. Dla przypomnienia od szczelności budynku zalezą staty wentylacyjne a w zasadzie tylko ich częsc - straty na infiltrację.

  3. #563

    Domyślnie

    kurczaczek cała strona z du.. temat inny gadanie jak zwykle kto jest mOndrzejszy i obrażanie

  4. #564
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Pytałem Pana na innym forum o podanie orientacyjne błedu procentowego wynikającego z braku testu szczelnosci
    Bo nie wiem. Nie przysyłają do mnie klientów architekci nie izolujący domów. Granice ekonomiczne izolacji Pan zna doskonale, Pan ma kontakt z użytkownikami domów nieizolowanych ekonomicznie - może Pan więc różnicę łatwo zauważyć.

    Czy Pan HenoK mógłby podać wykres ekonomicznej izolacji termicznej - podawał Pan go kiedyś na FBD - nie mogę go tam odszukać.

  5. #565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Bo nie wiem. Nie przysyłają do mnie klientów architekci nie izolujący domów. Granice ekonomiczne izolacji Pan zna doskonale, Pan ma kontakt z użytkownikami domów nieizolowanych ekonomicznie - może Pan więc różnicę łatwo zauważyć.

    Czy Pan HenoK mógłby podać wykres ekonomicznej izolacji termicznej - podawał Pan go kiedyś na FBD - nie mogę go tam odszukać.
    Skoro Pan nie wie to skąd taki kategoryczny nakaz jego wykonywania skoro nawet rozporzadzenie tego nie przewiduje, czy te kilka a maksymalnie kilkanascie procent dla całosci zapotrzebowania uzasadniają koszt całego audytu na poziomie 2500 zł, czy inwestor jak sie dowie o wartosci strat na infiltracje i kosztów zmniejszenia tych strat od razu to wykona poprawki, czy tez pozostawi to w stanie bieżacym. Jezeli te poprawki bedą mozliwe do wykonania. Mówimy cały czas o audycie powykonawczym czyli w wykonczonym domu. Tak na marginesie to doczekałem sie w koncu konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie, co prawda jedna jaskólka jeszcze wiosny nie czyni ale to krok w dobrym kierunku.

  6. #566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Czy Pan HenoK mógłby podać wykres ekonomicznej izolacji termicznej - podawał Pan go kiedyś na FBD - nie mogę go tam odszukać.
    Nic dziwnego, skoro na FBD zrobili burdel (więcej tam reklam niż konkretnych informacji).
    Pewnie chodzi o ten ze strony : http://www.budynkipasywne.pl/modules...d=5&page_id=64
    Ostatnio edytowane przez HenoK ; 23-05-2013 o 11:02

  7. #567
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Skoro Pan nie wie to skąd taki kategoryczny nakaz jego wykonywania skoro nawet rozporzadzenie tego nie przewiduje, czy te kilka a maksymalnie kilkanascie procent dla całosci zapotrzebowania uzasadniają koszt całego audytu na poziomie 2500
    Pan też nie wie, ale jest różnica i to ogromna - a z czegoś ona wynika. Nigdzie w Skandynawii, czy Francji ( Alpy) ... nie robi się przegród bez pariozolacji

    Można wiedzieć ile Pan "audytów" wykonuje ? Dlaczego brać za test szczelności więcej jak 500 zł ile to godzin pracy?

  8. #568
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Jeszcze wałkujecie TB i jego, jak ktoś na innym forum nazwał "Brzęczkologię"?
    W szoku jestem widząc słowa TB: "Bo nie wiem". Nawet słowa "fizyka budowli" już jest używane w słowniku TB.
    Niemniej zawsze warto poczytać: http://www.forumbudowlane.pl/vt/1742...&postorder=asc
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #569
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Nic dziwnego, skoro na FBD zrobili burdel (więcej tam reklam niż konkretnych informacji).
    Pewnie chodzi o ten ze strony : http://www.budynkipasywne.pl/modules...d=5&page_id=64
    Dziękuję bardzo. Z tym, że ja chciałbym przywrócić nazwom właściwe znaczenie - pasywny - to pasywny - nie pobiera energii na ogrzewanie.

  10. #570
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Można wiedzieć ile Pan "audytów" wykonuje ? Dlaczego brać za test szczelności więcej jak 500 zł ile to godzin pracy?
    To proste : ile jest w tej chwili urządzeń do testów Blower Door ? Podejrzewam, że nie więcej jak kilkadziesiąt.
    Ich koszt, to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Wystarczy doliczyć koszty dojazdu i czas wykonywania testu i amortyzację i mamy cenę.
    Cena z kolei wymusza popyt na takie usługi.

  11. #571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Pan też nie wie, ale jest różnica i to ogromna - a z czegoś ona wynika. Nigdzie w Skandynawii, czy Francji ( Alpy) ... nie robi się przegród bez pariozolacji

    Można wiedzieć ile Pan "audytów" wykonuje ? Dlaczego brać za test szczelności więcej jak 500 zł ile to godzin pracy?
    Nie wiem ale mogę to dosc dokładnie oszacować i wielu przypadkach skonfrontować z danych realnymi bo takie dane posiadam.
    Co mają do tematu przegrody bez paroizolacji w Skandynawi i Francji, po co ten wtręt czy ja kwestionuję koniecznośc paroizolacji ?
    Cenę za test szczelności nie ja narzucam, a rynek a w zasadzie jego niewidzialna ręka. Pan też nie wykonuje instalacji za przysłowiowe dziekuje. Nie kwestionuje ceny za test szczelności i nie zamierzam w jakikolwiek sposób na nią wpływac, gdyz ja nic nie mogę w tym zakresie zmienić.
    Co do ilości audytów to nie Pana sprawa, ja tez nie pytam o Pana firmową ksiegowośc, a ten cudzysłow przy audycie prosze sobie darować.

  12. #572
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dziękuję bardzo. Z tym, że ja chciałbym przywrócić nazwom właściwe znaczenie - pasywny - to pasywny - nie pobiera energii na ogrzewanie.
    Tylko, że takich domów w naszym klimacie nie da się wybudować.
    Jeżeli nawet zredukujemy do zera koszty ogrzewania, to dojdą koszty chłodzenia.
    Przy czym wykorzystanie energii elektrycznej z baterii PV, czy wiatraka nie jest darmowe - licząc koszt całej instalacji i jej trwałość, jest to energia droższa niż ta z węgla. Jedyną jej zaletą jest "czystość", chociaż i tu można mieć wątpliwości.

  13. #573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    To proste : ile jest w tej chwili urządzeń do testów Blower Door ? Podejrzewam, że nie więcej jak kilkadziesiąt.
    Ich koszt, to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Wystarczy doliczyć koszty dojazdu i czas wykonywania testu i amortyzację i mamy cenę.
    Cena z kolei wymusza popyt na takie usługi.
    Pan Tomasz chce być społecznikiem i jezeliby mógł to te testy zrobiłby za darmo. Tu nie gra roli ekonomia a oswiecenie ciemnego ludu jak wazny jest ten test

  14. #574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pan Tomasz chce być społecznikiem i jezeliby mógł to te testy zrobiłby za darmo. Tu nie gra roli ekonomia a oswiecenie ciemnego ludu jak wazny jest ten test
    Tu akurat mógłby pomóc np. NFOŚiGW. Wystarczyłoby zakupić kilkaset takich zestawów i przekazać je dla firm chcących takie badania wykonywać, pod warunkiem stosowania cen gwarantowanych, np. 200zł za badanie. Drugim warunkiem byłoby wykonanie w ciągu np. 3 lat min. takich 100 badań.

  15. #575
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Pomysł dobry, ale gorzej z realizacją, papierologia potrafi zabic kazdą sensowną inicjatywę, opór firm wykonujących takie badania tez nie bez znaczenia
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-05-2013 o 11:32

  16. #576
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Tylko, że takich domów w naszym klimacie nie da się wybudować.
    Jeżeli nawet zredukujemy do zera koszty ogrzewania, to dojdą koszty chłodzenia.
    Przy czym wykorzystanie energii elektrycznej z baterii PV, czy wiatraka nie jest darmowe - licząc koszt całej instalacji i jej trwałość, jest to energia droższa niż ta z węgla. Jedyną jej zaletą jest "czystość", chociaż i tu można mieć wątpliwości.
    Też nie jestem fanem wiatraka i PV - jeżeli mam płacić 2-3 zł za dobę ogrzewania domu - to wole to niż wiatrak i pv - Ale jeżeli dzięki wzrostowi zainteresowania i co za tym idzie sprzedaży - cena witraka i PV będzie 2000zł? Firma która mi podarowała wiatrak i pv - Twierdzi, że przy wzroście produkcji - będzie im się to opłacało.

  17. #577
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Tu akurat mógłby pomóc np. NFOŚiGW. Wystarczyłoby zakupić kilkaset takich zestawów i przekazać je dla firm chcących takie badania wykonywać, pod warunkiem stosowania cen gwarantowanych, np. 200zł za badanie. Drugim warunkiem byłoby wykonanie w ciągu np. 3 lat min. takich 100 badań.
    Może się uda produkować we Frapolu - namawiam ich.

  18. #578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Może się uda produkować we Frapolu - namawiam ich.
    Zyczę powodzenia, przy Pana sile argumentacji byc moze sie uda

  19. #579
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pomysł dobry, ale gorzej z realizacją, papierologia potrafi zabic kazdą sensowną inicjatywę, opór firm wykonujących takie badania tez nie bez znaczenia
    Na nieefektywne kolektory kasa jest - na to co zmniejsza zużycie energii - kasy nie ma . To biznes taki jak sprzedaż energii !

  20. #580
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    http://www.lufthaus.pl/pliki/wspolczynnik_ksztaltu.pdf

    Poznałem Pana Błażeja - warto z nim pogadać!

Strona 29 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony