dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 116
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 2303
  1. #1861
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiaq

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-114
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaasiaa252 Zobacz post
    Nika - mam zupełnie takie samo zdanie jak Ty!
    Generalnie wszyscy nam odradzają ten taras uzasadniając, że przecież będzie taras przy salonie, że będzie przeciekał, że to w sumie jeszcze wyższy koszt niż dach itp.
    My jednak z mężem zgodnie zdecydowaliśmy się i trwamy przy postanowieniu zbudowania tarasu nad garażem. Poza tym wydaje mi się, że dom z tarasem a nie dachem nad garażem wygląda znacznie lepiej - ale to już indywidualna kwestia gustu
    Nika - z niecierpliwością czekam na Twoje zdjęcia ponieważ nasza Ola też będzie z garażem po prawej stronie a zdjęcia wrzucane przez formuowiczów prezentują raczej domy z garażem po lewej stronie.

    Pozdrawiam
    My mamy taras nad garażem po prawej stronie. Opcja ta nie jest na pewno tańsza od wersji z dachem, ale naszym zdaniem także lepiej pasuje do tej bryły, a dokladajac w przyszłości szklane balustrady to już bajka. A z tym uszczelnianiem to fachowców jest mnóstwo i każdy z osobna zna metodę. Od czasu do czasu pojawiają sie jakieś przecieki w miejscach gdzie woda odprowadzania jest do koszy i rur spustowych. Pozyjemy, zobaczymy. Fakt ze wiecej czasu spędza sie na tarasie na dole ale mając sypialnie przy górnym tarasie , poranne wyjście na słoneczko po przebudzeniu...bezcenne my mieszkamy od miesiąca. Powodzenia ! Zapraszamy do galerii...

  2. #1862
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaasiaa252

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Koźle
    Kod pocztowy
    95-011
    Posty
    15

    Domyślnie

    Gratulacje!
    Dom piękny, Twoja galeria robi wrażenie...
    Utwierdziliśmy się w przekonaniu, ze Aleksandra to dobry wybór.

    Piszesz Wiaq, że mieszkacie już od pewnego czasu. Czy zmienilibyście coś w układzie domu? jakieś uwagi co do funkcjonalności?

    Pozdrawiam!!!

  3. #1863

    Domyślnie

    Więźba.
    W projekcie Oli znalazłem zestawienie więźby dla Ola Modern A. Czy orientujecie się, czy to zestawienie jest coś warte? Chciałbym zamówić więźbę i mam wątpliwości czy to gotowe zestawienie jest kompletne (zwróciłęm uwagę na ilość murłaty (46 m), a w sumie obwód oli jest sporo większy?
    Jeżeli ktoś z Was dysponuje sprawdząny zestawieniem więźby to będę wdzięczny za pomoc.

    P.S.
    Obecnie jestem na etapie zalewania stropu (środa rano) i temat dachu jest u mnie coraz bardziej aktualny. W wolnej chwili wrzucę kilka fotek z realizacji oraz podzielę się moimi świerzymi spostrzeżeniami z budowy Oli (dla tych co dopiero będą startowali mogą się przydać).

    Z góry dziękuję za wsparcie w temacie więźby.

  4. #1864
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniaczek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    28

    Domyślnie

    Kaasiaa252, też mam garaż po prawej stronie. Przy sobie mam tylko kiepskie zdjęcie ale troszkę widać domek.
    Na taras uparł się mój mąż... Nie wiem czemu bo wychodzi na to, że będzie to taras naszego synka. W sumie dom bardziej podoba mi się z tym tarasem niż z dachem nad garażem - taki bardziej nowoczesny mi się wydaje.
    Taras jeszcze nie jest wykończony więc zdarzało się, że coś przeciekło. Dziś przyjeżdża dekarz, żeby wszystko dokładnie uszczelnić przed położeniem płytek.

  5. #1865
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaasiaa252

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Koźle
    Kod pocztowy
    95-011
    Posty
    15

    Domyślnie

    My wprowadziliśmy kilka zmian:
    - nasza sypialnia będzie właśnie w pokoju z tarasem nad garażem;
    -minimalnie będziemy powiększać ten pokój kosztem korytarza, by powstał tzw. apartament z wejsciem do sypialni i garderoby (które znajdują się za ścianą);
    - naszym zdaniem pomysł i usytuowanie sypialni oraz jej kształt w oryginale projektu są trochę mało przemyślane;

    Pozdrawiam

  6. #1866
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie

    Koledzy Koleżanki - jaki tynk zewnętrzny kładliście?

  7. #1867
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewela29

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    bychawa
    Kod pocztowy
    23-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    witam czy ktoś buduje lub już wybudował swoją Aleksandrę w województwie lubelskim?? bardzo bym była wdzięczna za info jeżeli tak to czy byłaby możliwość obejrzenia? z góry dziekuje

  8. #1868
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maryc

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Okolice Nieporętu
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Godfather7 Zobacz post
    Maryc - jeszcze jedno czy pokazywałeś dokładne plany tym ekipom? Te fundamenty, wszystkie zbrojenia, podciągi itd? Bo u mnie to głównie o to płaczą.
    Tak, każdy dostawał ksero projektu i wracali za pare dni z wyceną.
    Tak naprawdę to nikt nie narzekał na zbrojenia i podciągi - za to każdy był skłonny zejść z ceny jesli odpadaja lane schody.


    W tej chwili powstaja ściany parteru.


    pozdrawiam

  9. #1869

    Domyślnie

    Maryc to gratuluję!
    U mnie niestety stanęło na 60 klockach - ale ekipa sprawdzona i mam nadzieję że nie będę żałował. Inny temat, że u mnie są szkody górnicze i ściany fundamentowe będą żelbetowe monolityczne więc chłopaki kręcenia drutów będą mieli dość - ponad 5 t stali w same fundamenty... Na plus idzie to, że będzie zwrot kasy z kopalni za takie dodatkowe zabezpieczenia.
    Na razie jeszcze drobne poprawki wskazane przez urząd w projekcie i mam nadzieję w przyszłym tyg. odebrać PnB.
    Pozdrowienia dla wszystkich co jeszcze walczą z budową, zaczynają lub są w papierach jak my

  10. #1870
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nika23f
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Komorów Wieś
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejagnes Zobacz post
    witam mam zapytanko czy wymiary w zestawieniu więźby wystarczą do zamówienia czy trzeba dodać coś na zapas oraz ile zamawialiście łat i kontr łat bo w zestawieniu ich nie ma- z góry dziękuję. Mam też prośbę do Pooely jak możesz przypomnieć jakich zmian dokonałeś aby położyć dachówkę Pozdrawiam
    Witam..

    Właśnie kładą u mnie ceramikę i lat było 500 i kontr łat 850.. Liczby na pewno są prawidłowe mogłam się kopnąć w nazwach do nich..

    Żadnych zmian nie wprowadzałam w dachu bo mój kierownik budowy powiedział ze taki jak jest w projekcie wystarczy.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez nika23f ; 24-07-2013 o 13:38

  11. #1871
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam.kubik

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam. Sprzedam oryginalny projekt domu - Aleksandra Modern B pracowni Horyzont (garaż po lewej stronie patrząc od frontu)
    Projekt zakupiłem rok temu z myślą budowy, jednak życie zmusiło mnie do rezygnacji z przedsięwzięcia.

    Projekt jest oryginalny - 4 egzemplarze - na każdym egzemplarzu naniesiony hologram pracowni Horyzont.
    Projekt wygląda jak nowy.

    Cena projektu w Horyzoncie to 3390zł brutto.

    Moja cena sprzedaży to: 2500zł brutto (do lekkiej negocjacji).
    Gratis dorzucam tablicę (żółta) budowlaną na ogrodzenie.

    Istnieje jeszcze możliwość zamiany projektu Aleksandra Modern B na dowolny inny projekt w pracowni Horyzont (o podobnej wartości projektu, tj. 3390PLN)

    W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem: 603-285-768

  12. #1872

    Domyślnie

    Witam, przygotowując sie do budowy domu, poprosiłem w UM o warunki zabudowy i jeden punkt nie daje mi spokoju: w decyzji jest napisane ze wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej nie może przekroczyć 4,5m od poziomu terenu do okapu połaci dachowej.
    W dokumentacji przeczytałem, że ta wysokość to 5,27m.
    Czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem w WZ?
    Można jakoś negocjować w Urzędzie Miasta z tymi warunkami?

  13. #1873
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luckyshot

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszmm Zobacz post
    Witam, przygotowując sie do budowy domu, poprosiłem w UM o warunki zabudowy i jeden punkt nie daje mi spokoju: w decyzji jest napisane ze wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej nie może przekroczyć 4,5m od poziomu terenu do okapu połaci dachowej.
    W dokumentacji przeczytałem, że ta wysokość to 5,27m.
    Czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem w WZ?
    Można jakoś negocjować w Urzędzie Miasta z tymi warunkami?
    Wszystko zależy od UM. U nas był problem z kątem nachylenia dachu. w warunkach mieliśmy od 35 stopni. Ale że na około naszej działki są domy z kątem 16 stopni to spróbowaliśmy poprosić o nowe warunki z zaznaczeniem że kąt ma być od 20stopni. U nas się udało - niestety trwało to 3 miesiące - tyle u nas się czeka na wydanie nowych warunków zabudowy. Najlepiej popytać się Pań w urzędzie, jakie są szanse..
    Powodzenia!

  14. #1874
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nika23f
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Komorów Wieś
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam..

    Mam prośbę czy ktoś może mi podesłać na email dokumentację dotyczącą daszku frontowego nad schodami wejściowymi.
    W projekcie jest to pokazane w tak małych wymiarach, że nie ma możliwości odczytania co i jak.
    Zależy mi na czasie więc proszę o szybką odpowiedź.

    [email protected]

    Pozdro

  15. #1875
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nika23f
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Komorów Wieś
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam,

    Już nie trzeba z Horyzontu ściągnęłam..

    Pozdro

  16. #1876

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszmm Zobacz post
    Witam, przygotowując sie do budowy domu, poprosiłem w UM o warunki zabudowy i jeden punkt nie daje mi spokoju: w decyzji jest napisane ze wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej nie może przekroczyć 4,5m od poziomu terenu do okapu połaci dachowej.
    W dokumentacji przeczytałem, że ta wysokość to 5,27m.
    Czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem w WZ?
    Można jakoś negocjować w Urzędzie Miasta z tymi warunkami?
    Hej,
    Oczywiście, że możesz atakować urząd o zmianę. U mnie pozwolenie na budowę już czeka na uprawomocnienie, ekipa na rozpoczęcie prac a ja właśnie wystąpiłem o zmianę warunków. Z tym, że ja mam odwrotny problem bo warunki zabudowy mówiły o wys. kalenicy 8,5-9,5 m a w projekcie mam 7,5 więc dom za niski Teoretycznie mogłem to kolokwialnie mówiąc "olać" ale kierownik budowy wolał abym to załatwił formalnie.
    Obszedłem sąsiadów z takim pismem aby się podpisali, że się zgadzają i złożyłem wniosek z tymi podpisami. Teraz w ciągu 2 tyg ma być zmiana decyzji.
    Zmiana zależy raczej od urzędu ale jeśli nie budujesz Oli w okolicy gdzie są same małe domki dla Pigmejów to nie powinno być problemu. Idealnie jest składać wniosek o WZ z już wybranym projektem i jego wymiarami ale wiadomo, że nie zawsze tak się da.
    Powodzenia!

  17. #1877

    Domyślnie

    Dzięki Godfather7 za informacje, mysle że też załatwie podpisy sąsiadów, żeby było łatwiej to załatwic

  18. #1878
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sumo22

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    wlasnie rozpoczalem budowe aleksandry modern wersja b poszerzona i mam pytanie-czy jest ktos na forum z ostroleki lub okolic kto buduje ta wersje i ktora moznaby ewentualnie obejrzec?

  19. #1879
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artbeti

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    przemysl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    przepraszam ze tak wchodze z innej beczki ale mam "malutki" problem na dwoch scianach do okolo 15cm wysokosci i 1.5m szerokosci pojawily sie mokre plamy ktos mi powiedzial ze pewnie folia na fundamencie zostala zle polozona i tu jest pytanie co z tym mozna zrobic?

  20. #1880
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewela29

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    bychawa
    Kod pocztowy
    23-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    witam, wiem ze dawno już pisałeś na forum, ja dopiero zakupiłam projekt Oli, będę ja budowac pod lublinem, mam zatem49 pytanie, czy twój domek już stoi? i czy była by możliwość podjechania i obejrzenia z góry dziekuje i czekam na odpowiedz.

Strona 94 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony