dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 243 z 246
Pokaż wyniki od 4.841 do 4.860 z 4902
  1. #4841

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów !

    Co tu tak ostatnio cicho czyżby nikt nie miał żadnych problemów.
    Jak działają wam kociołki ?
    Co spalacie ?
    Jaki jest teraz najlepszy program do E-coala (wersja)
    koniec języka za przewodnika ..!

  2. #4842

    Domyślnie

    Wersja testowa 0.3.1.4

    Wejdź na forum www.esterownik.pl

  3. #4843

    Domyślnie

    Ja mam takie dwa pytania do właścicieli brucera. Czy wszyscy są z tych palnikow zadowoleni skoro jest tak mało na forum wpisów o tym palniku? No i czy u was też jest tak że eko wypuchane jest bliżej zasobnika i tam pali się lepiej a po przeciwnej stronie praktycznie nie zostaje wypchniete (w dodatku trafia tam przemielony przez slimak opał) i po tej stronie spieka się bardziej bo dłużej zalega w brucerze. Mi praktycznie wogóle z tej strony się nie pali, a jedynie widać tam żar na środku a po bokach popiół. Wydaje mi się że to przez ten przeciwzwoj który jest za daleko od końca zmijki. Macie na to jakieś rady? Bo ja z tym swoim brucerem nie wyrabiam. Niech zglosi się ktoś u kogo w tym brucerze pali się idealnie.

  4. #4844

    Domyślnie

    Spróbuj zgłosić się do minertu, zrobił naprawdę fajna nakładkę dla zmniejszenia głowicy tego palnika.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #4845

    Domyślnie

    Nie ma idealnych palników

    Wejdź na www.esterownik.pl tam jest też forum, załóż temat i zobaczymy co znawcy Ci odpiszą

    Mam małe spieki,ogień lekko przesunięty ale u mnie dobrze się spala

    W sofcie 0.3.1.4 masz masę udoskonaleń

  6. #4846

    Domyślnie

    Tak jestem z nim w kontakcie. Ale czy jest ktoś kto jest zadowolony że standardowego palnika brucera? Bo jeżeli nie to jak producent mógł wypuścić taki bubel?

  7. #4847

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Nie ma idealnych palników

    Wejdź na www.esterownik.pl tam jest też forum, załóż temat i zobaczymy co znawcy Ci odpiszą

    Mam małe spieki,ogień lekko przesunięty ale u mnie dobrze się spala

    W sofcie 0.3.1.4 masz masę udoskonaleń
    Nie posiadam ecoala ale pluma 800r z fuzzy logic a i tak pale na dwustanie bo inaczej się wogóle nieda. Interesuje mnie tylko sam palnik brucera. Niech ktoś zrobi fotki jak u niego się pali, czy ogień idzie z całej powierzchni palnika czy tylko że środka? Potrzeba mi potwierdzenia wizualnego jak wygląda popiół, płomień i spieki.

  8. #4848
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chris070

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    jestem w posiadaniu ogniwo eko plus 16, do tego stojacy zasobnik na wode 300l, uruchamiam go co 2 dzien po nagrzaniu wody chciałbym wlaczyc pompe CO aby sie schlodził (nagrzał mi 2 łazienki ) a pozniej bym go wyłączył
    ale po przejsciu w tryb reczny pompa CO chodzi a po 20 minutach znowu sie przelacza w automat i musze zasuwac do kotlowni aby znowu przejsc w stan reczny i tak ze 3 razy
    ktos wie jak zrobic aby nie przechodził na automat po 20 min.?
    pozdrawiam z Kołobrzegu

  9. #4849

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris070 Zobacz post
    Witam
    jestem w posiadaniu ogniwo eko plus 16, do tego stojacy zasobnik na wode 300l, uruchamiam go co 2 dzien po nagrzaniu wody chciałbym wlaczyc pompe CO aby sie schlodził (nagrzał mi 2 łazienki ) a pozniej bym go wyłączył
    ale po przejsciu w tryb reczny pompa CO chodzi a po 20 minutach znowu sie przelacza w automat i musze zasuwac do kotlowni aby znowu przejsc w stan reczny i tak ze 3 razy
    ktos wie jak zrobic aby nie przechodził na automat po 20 min.?
    pozdrawiam z Kołobrzegu
    Jeżeli przełączysz na ręczny poprzez kompa (przez www) to nie powinien się załączyć

  10. #4850
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam.

    W niedługiej przyszłości zamierzam zakupić kocioł z palnikiem II generacji + sterownik eCoal. Proszę o radę w jaki sposób przygotować kotłownię aby w pełni wykorzystać możliwości takiego zestawu. W domu będę miał ogrzewanie podłogowe prawie na całym dole a na poddaszu tylko w łazience. Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.

  11. #4851

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Witam.

    W niedługiej przyszłości zamierzam zakupić kocioł z palnikiem II generacji + sterownik eCoal. Proszę o radę w jaki sposób przygotować kotłownię aby w pełni wykorzystać możliwości takiego zestawu. W domu będę miał ogrzewanie podłogowe prawie na całym dole a na poddaszu tylko w łazience. Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.
    Czujnik zewnętrzny od strony północnej, a wewnętrzne masz dwa, jeżeli to ni problem to możesz sobie poprowadzić do każdego pokoju kabelek taki 2x0,5. i będzie jak znalazł. Ja wieszałem czujniki na wys. 1,3m i mi wystarcza

  12. #4852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zbyszek normalnie w zestawie jest 1 zewnętrzny i 1 wewnętrzny.
    Nie wszyscy dają po dwa wewnętrzne

  13. #4853

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zbyszek normalnie w zestawie jest 1 zewnętrzny i 1 wewnętrzny.
    Nie wszyscy dają po dwa wewnętrzne
    No właśnie

    I teraz tak jak mam dwa obiegi jeden podłogówka a drugi grzejniki to potrzebuje dwa, lub parter i piętro oddzielnie sterowane to wtedy potrzebujesz obu. Przez pewien czas miałem trzy bo był podpięty w pomieszczeniu CWU

  14. #4854

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    ,,,, Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.
    Przewody 6*0,5mm2 poprowadź gwiaździście od jakieś rozdzielki multimedialnej do każdej puszki wyłącznika oświetlenia. Puszki tradycyjne zastąp puszkami firmy SIMET do osadzania elementów elektronicznych.

    W przyszłości połączysz sobie czujniki temperatury tam gdzie będziesz chciał. Firma Elektro System opracowuje nowe sterowniki komunikujące się z dodatkowymi modułami za pomocą protokołu szyny CAN. Będziesz mógł np. wyświetlacz z kotła zabrać w dowolne miejsce, tam gdzie dziś doprowadzisz przewody sterujące.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  15. #4855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Przewody 6*0,5mm2 poprowadź gwiaździście od jakieś rozdzielki multimedialnej do każdej puszki wyłącznika oświetlenia. Puszki tradycyjne zastąp puszkami firmy SIMET do osadzania elementów elektronicznych.

    W przyszłości połączysz sobie czujniki temperatury tam gdzie będziesz chciał. Firma Elektro System opracowuje nowe sterowniki komunikujące się z dodatkowymi modułami za pomocą protokołu szyny CAN. Będziesz mógł np. wyświetlacz z kotła zabrać w dowolne miejsce, tam gdzie dziś doprowadzisz przewody sterujące.
    Takie rozwiązanie było by super jeżeli firma się pośpieszy, bo jak on się pośpieszy to wykorzysta tylko do czujnika.

  16. #4856

    Domyślnie

    Takie przewody sterujące mogą służyć także do zasilania tabletów. Ceny tabletów spadają z dnia na dzień.

    Można taki tablet powiesić przy wyłączniku i mieć podgląd do kotła , na kamerę przed domem, sterować sterownikiem multimedialnym Elektro-Systemu, itp.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  17. #4857
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Czujnik zewnętrzny od strony północnej, a wewnętrzne masz dwa, jeżeli to ni problem to możesz sobie poprowadzić do każdego pokoju kabelek taki 2x0,5. i będzie jak znalazł. Ja wieszałem czujniki na wys. 1,3m i mi wystarcza
    Myślę że rozwiązanie z dwoma czujnikami mi w zupełności wystarczy. A jeżeli chodzi o sterowanie z dowolnego miejsca to do pomyślałem o tym doprowadzając kabel do internetu. To mi wystarczy.

    Dziękuję za szybką odpowiedź.

  18. #4858

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Myślę że rozwiązanie z dwoma czujnikami mi w zupełności wystarczy. A jeżeli chodzi o sterowanie z dowolnego miejsca to do pomyślałem o tym doprowadzając kabel do internetu. To mi wystarczy.

    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Jeżeli będziesz na tyle szybki aby kupić sterownik to może jeszcze daj drugi kabel (USB/RS-232) w stronę kotła do podłączenia bezpośredniego potrzebnego do aktualizacji a i podglądu.

  19. #4859
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Jeżeli będziesz na tyle szybki aby kupić sterownik to może jeszcze daj drugi kabel (USB/RS-232) w stronę kotła do podłączenia bezpośredniego potrzebnego do aktualizacji a i podglądu.
    Nie rozumiem. To ta skrętka którą podciągnąłem do internetu nie wystarczy.

  20. #4860

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Nie rozumiem. To ta skrętka którą podciągnąłem do internetu nie wystarczy.
    Do internetu masz z wtyczką RJ45 i tym łączysz modem ze sterownikiem a do aktualizacji danych ze sterownika RS-232.do kompa USB. W nowym sterowniku (prawdopodobnie) już ma to być pominięte.

Strona 243 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony