dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Byłem ostatnio w Szwajcarii.Kupiłem coś za 5000 zł ,dostałem fakturę przelewową i bez vatu bo wywiozłem do Polski.
    Widzieliśmy ze sprzedawcą się pierwszy raz.
    Tam jest normalnie po obydwu stronach
    Tu była reklama....

  2. #22
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    rwxw
    Jesteś szczęśliwym i zamożnym człowiekiem!
    STAĆ CIĘ na to, aby TOBIE zapłacono za trud codzienny po roku (weryfikacji skutków Twojego trudu codziennego).
    Nie wiem co robisz...
    Nauczycielom, na ten przykład, płacą "z góry" za ich pracę...
    Instalatorom (tak się przyzwyczaiłem) w momencie dostawy - za "towar/części".
    Za pracę - po uruchomieniu tego, co zamawiano.
    Przy zamawianiu tego, co JA mam zrobić ustalamy PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ to - po czym się poznaje - że wykonałem pracę DOBRZE!
    Zwykle nie muszę czekać rok na zapłatę...

    Zazdroszczę Ci odrobinę Twej zamożności...

    Adam M.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    STAĆ CIĘ na to, aby TOBIE zapłacono za trud codzienny po roku (weryfikacji skutków Twojego trudu codziennego).
    Aleście się uczepili tego roku z księżyca wyciągniętego. Jakoś nie słyszałem, żeby odbiory takich prac o jakich piszemy trwały latami.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Byłem ostatnio w Szwajcarii.Kupiłem coś za 5000 zł ,dostałem fakturę przelewową i bez vatu bo wywiozłem do Polski.
    Widzieliśmy ze sprzedawcą się pierwszy raz.
    Tam jest normalnie po obydwu stronach
    Witam

    Trochę ooftop.


    Znam Szwajcarię i tamtejszych ludzi. Z różnych powodów bywam tam co najmniej dwa razy w roku.

    To o czym piszesz przechodzi niestety do lamusa. Ale potwierdzam że tak to funkcjonowało, zwłaszcza w biznesie i usługach pomiędzy "miejscowymi".
    Od mniej więcej 10 lat to się zmienia, głównie dlatego, że z Europy jak i całego świata nazjeżdżało się mnóstwo "lekkoduchów", mających głęboko w nosie naturalne dla Szwajcarów cnoty protestanckie, w tym solidność i uczciwość.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    My tu gadu gadu, a nasi wspaniali ustawodawcy wprowadzają certyfikacje instalatorów m.in. pomp ciepła. Już teraz nie każdy będzie sobie mógł instalować takie cacka... oj za dobrze by było.

    USTAWA z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw
    ....
    Warto jednak dodać, że ta sama ustawa zmieniła też ustawę Prawo budowlane :
    W ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623, z późn. zm.22)) wprowadza się następujące zmiany:
    .....
    2) w art. 29 w ust. 2 pkt 16 otrzymuje brzmienie:
    „16) montażu pomp ciepła, urządzeń fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kW oraz wolno stojących kolektorów słonecznych;”.
    Poprzednio w tym punkcie była mowa tylko o "wolno stojących kolektorach słonecznych".
    W całości brzmienie tego przepisu wygląda tak:
    Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na montażu pomp ciepła, urządzeń fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kW oraz wolno stojących kolektorów słonecznych
    Tak więc obecnie nie jest wymagana decyzja o pozwoleniu na budowę na montaż pomp ciepła i montaż urządzeń fotowoltaicznych, roboty te nie wymagają też zgłoszenia we właściwym organie administracji budowlanej.

    Poprawiłem po poscie : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6128883 .
    Ostatnio edytowane przez HenoK ; 18-09-2013 o 11:49

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Co do tematu wątku, to jest co prawda w ustawie zapis, że instalować może tylko osoba posiadająca stosowny certyfikat, ale nie ma w tej ustawie żadnej sankcji dla osób, które dokonują instalacji bez takiego certyfikatu.
    Zresztą jaki sens miałby taki zakaz, jeżeli zmiana w ustawie już obowiązuje, a przepisów wykonawczych do niej brak. W pierwszej kolejności należałoby więc ukarać ministra odpowiedzialnego za taki stan rzeczy .

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Od ......zawsze obowiązuje przepis ,że roboty budowlane należy wykonywać pod nadzorem osoby posiadającej uprawnienia budowlane.

    Coraz więcej dziadków ,niskie emerytury ,niż demograficzny
    Tu była reklama....

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    ..... mających głęboko w nosie naturalne dla Szwajcarów cnoty protestanckie, w tym solidność i uczciwość.


    Pratchawiec
    wiem czepiam się ale sobie czytam topik do kawy i mam drobn uwagę...
    co prawda w Szwajcarii byłem tylko 2 razy w celach "biznesowych" ale zarówno moi kontrahenci jak i "opiekunowie" ze strony współpracownikó tamtejszych byli katolikami a byli solidni i uczciwi (biznes opłacał się obydwu stronom, nikt charytatywnie niczego nie robił)


    i zacytuję wikipedię:
    Dominującą religią w Szwajcarii jest chrześcijaństwo, z podziałem pomiędzy katolicyzm (38,8% całej populacji w 2010 roku) a różne wyznania protestanckie (30,9%), z których najwięcej wyznawców liczy kalwinizm.

    to tyle celem sprostowania...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jak juz weszlismy na religie... To mozna sie zastanowic dlaczego kraje typowo katolickie sa wsrod najbiedniejszych... Z ogromna korupcja.... Kretactwem i cwaniakowaniem na ogol....
    Taka refleksja tylko...
    A Rumunia i Grecja, Ukraina ? tam jest prawosławie, a korupcja chyba wieksza niz u nas.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Tak więc obecnie nie jest wymagana decyzja o pozwoleniu na budowę na montaż pomp ciepła i montaż urządzeń fotowoltaicznych, roboty te wymagają jednak zgłoszenia we właściwym organie administracji budowlanej (zazwyczaj w Starostwie).
    Małe sprostowanie - nie wymagają zgłoszenia (PB art.30.2.)
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Małe sprostowanie - nie wymagają zgłoszenia (PB art.30.2.)
    Zapewne chodziło Ci o PB art 30 ust. 1 pkt 2, ale oczywiście masz rację - nie ma potrzeby zgłoszenia.
    Już poprawiam swój post, aby kogoś nie wprowadzić w błąd .

    Swoją drogą dziwna sytuacja prawna powstała po wprowadzeniu tego przepisu.
    Pompy ciepła mogą przecież mieć moc wielu MW (np. przy instalacjach geotermalnych, tutaj http://www.gazeta-dobryznak.pl/index.php?art=871 mowa o pompach ciepła po 10MW), a mimo tego zgodnie z tymi zapisami w Prawie budowlanym nie wymagają decyzji o pozwoleniu na budowę.
    Ostatnio edytowane przez HenoK ; 18-09-2013 o 11:56

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony