dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacen Zobacz post
    kominiarz,

    firma Varmsen - dystrybutor wyrobów Wolfshoher : http://www.varmsen.com/kominki/hbo-n...%C4%87-szamotu

    na stronie jest też załącznik [po prawej stronie u góry] :"Dane techniczne wyrobów szamotowych" - poszczególne odmiany ich szamotu opisane

    gęstość, temperatura pracy, rozszerzalność termiczna, wytrzymałość na ściskanie, współczynnik przewodności cieplnej,pojemność cieplna właściwa masowa czyli po ludzku ciepło właściwe w odstępach co 100*C - zakres 0-300/400*C to pewnie właściwy dla obudowy zamkniętej...

    znaczy się do czegoś tu można się już odnieść , coś porównać, danych nie trzymają w zamkniętych sejfach tylko pokazują wszystkim że je mają , oprócz chwalenia się mają też jakieś argumenty [czyli dun/hans potrafi]
    dziękuję, tak są całkiem fajne.
    Abstrahując, wcale się Tobie nie dziwię i rozumiem Twoje wątpliwości.
    Osobiście miałem okazję przetestować co nie co i wciąż nadal jestem na etapie poszukiwań
    idealnego rozwiązania, nie jest to takie proste ...
    ...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacen Zobacz post
    kominiarz,

    firma Varmsen - dystrybutor wyrobów Wolfshoher : http://www.varmsen.com/kominki/hbo-n...%C4%87-szamotu

    na stronie jest też załącznik [po prawej stronie u góry] :"Dane techniczne wyrobów szamotowych" - poszczególne odmiany ich szamotu opisane

    gęstość, temperatura pracy, rozszerzalność termiczna, wytrzymałość na ściskanie, współczynnik przewodności cieplnej,pojemność cieplna właściwa masowa czyli po ludzku ciepło właściwe w odstępach co 100*C - zakres 0-300/400*C to pewnie właściwy dla obudowy zamkniętej...

    znaczy się do czegoś tu można się już odnieść , coś porównać, danych nie trzymają w zamkniętych sejfach tylko pokazują wszystkim że je mają , oprócz chwalenia się mają też jakieś argumenty [czyli dun/hans potrafi]

    z "naszych" firm [Cebud,Kokoszka,Bohusz] żadna ułamka tych parametrów nie pokazuje [jak nowe auto na rynku ale bez danych o mocy, Vmax, przyspieszenie, zużycie paliwa, ładowność- ale kupujta ludziska, mówita wom że on wytrzymalszy jest łod Merca beczki, szybszy łod Lambo i łoszczyndniejszy łod Volta i dlatego nawet gwarancji na niego nie trza ] - to nie jest poważne traktowanie klientów, z których [że tak nieopatrznie napomknę] się żyje ...

    ja nie wiem czy "nasze" są gorsze , a może są lepsze ale powinno to wyglądać tak jak to już w tym poście napisał np. Forest :

    potrzebuję auto do takich zadań - powinno mieć takie parametry - sprawdzam parametry oferentów - dokonuję wstępnego wyboru np 2 aut - sprawdzam opinie ludu pracującego miast i wsi czyli przeciętnego użytkownika - pytam elitę , która zęby na tym zjadła - kupuję w przeświadczeniu że zrobiłem wszystko co należało zrobić żeby dokonać właściwego wyboru [ew. polegam na gościu np. ze Stalowej Woli i parę punktów mi odpada] .
    A że inni wolą po reklamie - wolność jest , co mnie do tego...
    Szacun Mocium Panie , że nie dajesz się zbywać byle czym.

    Ale też nie daj się zbywać parametrami - pytanie powinno brzmieć jakie powinny być a nie jakie są podane.

    Tak dla małej podbudowy teoretycznej- http://reframat.pl/akum.html - może dostrzeżesz ciekawostkę , która tam się pojawia.

    A tu znajdziesz wykaz różnych materiałów , wśród których ukrywa się coś znacznie lepszego do akumulacji niż szamot czy inny akubet. http://wipos.p.lodz.pl/baza/03-02.html

    pzdr.

    ps. Boguś o ile pamiętam nigdy nie miał na stronie parametrów , ale spoko wkrótce je przepisze i co lepsze, prawdopodobnie będą zgodne z prawdą .
    Ostatnio edytowane przez Bader ; 12-01-2014 o 22:21
    festina lente

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bader Zobacz post
    Szacun Mocium Panie , że nie dajesz się zbywać byle czym.

    Ale też nie daj się zbywać parametrami - pytanie powinno brzmieć jakie powinny być a nie jakie są podane.

    Tak dla małej podbudowy teoretycznej- http://reframat.pl/akum.html - może dostrzeżesz ciekawostkę , która tam się pojawia.

    A tu znajdziesz wykaz różnych materiałów , wśród których ukrywa się coś znacznie lepszego do akumulacji niż szamot czy inny akubet. http://wipos.p.lodz.pl/baza/03-02.html

    pzdr.

    ps. Boguś o ile pamiętam nigdy nie miał na stronie parametrów , ale spoko wkrótce je przepisze i co lepsze, prawdopodobnie będą zgodne z prawdą .
    A ja już myślałem, że Cie jakim kuminem wciągło... A tu proszę! Nie dość, że zmartwychwstał, to jeszcze ciekawostki powklejał...Ahoj...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Jacen ... większość producentów podaje takie dane. Również ci, których wymieniłeś ...
    ...
    Forest, daj namiary/linki bo wiesz gdzie tego szukać na ich stronach - bo ja i nie tylko ja, nie jesteśmy w stanie tego znaleźć [ba, Bohusz sam przyznał że nie ma ],
    ale zwalam to na karb moich nikłych umiejętności IT ...

    owo/cebud/kokoszka

    pozdr

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bader Zobacz post
    Szacun Mocium Panie , że nie dajesz się zbywać byle czym.

    Tak dla małej podbudowy teoretycznej- http://reframat.pl/akum.html - może dostrzeżesz ciekawostkę , która tam się pojawia.

    A tu znajdziesz wykaz różnych materiałów , wśród których ukrywa się coś znacznie lepszego do akumulacji niż szamot czy inny akubet. http://wipos.p.lodz.pl/baza/03-02.html

    pzdr.
    Bader, a jakaś podpowiedź? - obie strony znam, doczytałem ponownie ale jako amator nie wyczaiłem o co może chodzić profesjonałowi [dla którego to oczywista oczywistość jest] ...

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacen Zobacz post
    Bader, a jakaś podpowiedź? - obie strony znam, doczytałem ponownie ale jako amator nie wyczaiłem o co może chodzić profesjonałowi [dla którego to oczywista oczywistość jest] ...
    jacen,

    zdecydowałeś się w końcu na jakieś konkretne płyty? dotarłeś do "głębszych" info o nich...?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    jacen,

    zdecydowałeś się w końcu na jakieś konkretne płyty? dotarłeś do "głębszych" info o nich...?
    Przestałem "docierać" bo takich danych nie ma - nawet Forest ich nie namierzył na stronach producentów [bo pewnie takie namiary by wysłał - patrz post 24] - czyli dla klienta są niedostępne .

    wykonawcy może dostają je mailem - na moje maile producenci nawet nie pierd...ęli - wot polska troska o klienta - mają mnie w du... to i wzajemnie - i polecam wszystkim taką postawę - szybciej zbudujemy normalność i bogactwo. A wybór na rynku jest ...

    Mam jeszcze trochę czasu na zakup - na tą chwilę kupię Varmsen/Wolfshoher z przyczyn wymienionych w poprzednich postach ...

    chyba że Bader jeszcze coś podpowie...

    albo [w co i nie za bardzo wierzę i jednocześnie mnie to "wali" ] "nasi" się ockną

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacen Zobacz post
    Przestałem "docierać" bo takich danych nie ma - nawet Forest ich nie namierzył na stronach producentów [bo pewnie takie namiary by wysłał - patrz post 24] - czyli dla klienta są niedostępne .

    wykonawcy może dostają je mailem - na moje maile producenci nawet nie pierd...ęli - wot polska troska o klienta - mają mnie w du... to i wzajemnie - i polecam wszystkim taką postawę - szybciej zbudujemy normalność i bogactwo. A wybór na rynku jest ...

    Mam jeszcze trochę czasu na zakup - na tą chwilę kupię Varmsen/Wolfshoher z przyczyn wymienionych w poprzednich postach ...

    chyba że Bader jeszcze coś podpowie...

    albo [w co i nie za bardzo wierzę i jednocześnie mnie to "wali" ] "nasi" się ockną
    Hier.

    Wybacz, mam sporo pracy a i nie bawi mnie pisanina na forum , które miało być wymianą doświadczeń a stało się kolejnym okręgiem łowieckim

    Sporo ciekawostek znajdziesz tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...%82a-ze-spalin Poszukaj tam wypowiedzi zwykłych ludzi - mają szerzej otwarte umysły niż tzw. fachoffcy.

    Zastanów się też nad wadami tak zwanej "ciepłej " obudowy - łatwo popełnić błąd i dołączyć do sporej grupy zadowolonych i szczęśliwych posiadaczy takowego cuda , pisząc potem ,że żona suszy pranie w salonie lub właściciel gania w samych gaciach bo jest tak ciepło.......

    pzdr.

    ps. wady to tylko problem do rozwiązania

    ps.2 jak już znajdziesz materiał , o którym myślę - podpowiem- lambda wynosi od 2,9 do 4,8 , czyli przewodzi ciepło dwa do ponad trzy razy lepiej od szamotu.

    A i pojemność ma ponad dwukrotnie większą.
    festina lente

  9. #29
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bader Zobacz post
    Hier.

    Wybacz, mam sporo pracy a i nie bawi mnie pisanina na forum , które miało być wymianą doświadczeń a stało się kolejnym okręgiem łowieckim

    Sporo ciekawostek znajdziesz tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...%82a-ze-spalin Poszukaj tam wypowiedzi zwykłych ludzi - mają szerzej otwarte umysły niż tzw. fachoffcy.

    Zastanów się też nad wadami tak zwanej "ciepłej " obudowy - łatwo popełnić błąd i dołączyć do sporej grupy zadowolonych i szczęśliwych posiadaczy takowego cuda , pisząc potem ,że żona suszy pranie w salonie lub właściciel gania w samych gaciach bo jest tak ciepło.......

    pzdr.

    ps. wady to tylko problem do rozwiązania

    ps.2 jak już znajdziesz materiał , o którym myślę - podpowiem- lambda wynosi od 2,9 do 4,8 , czyli przewodzi ciepło dwa do ponad trzy razy lepiej od szamotu.

    A i pojemność ma ponad dwukrotnie większą.
    Baderek dawno Cię nie czytałem.Jak tam w nowem roku?Wejdź w dyskusje z Panami sam nie dam rady.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Baderek dawno Cię nie czytałem.Jak tam w nowem roku?Wejdź w dyskusje z Panami sam nie dam rady.
    Cześć Wewiór
    Miło Cię widzieć niezbanowanym przez jakiegoś reklamodawcę
    Nowy rok zapowiada się rewelacyjnie , czego i Tobie życzę
    Na kopaninę z koniem raczej mnie nie namówisz - szkoda czasu ..... zresztą chłopaki i tak sami się zagryzą To leży w ich naturze

    pzdr.
    festina lente

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony