dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 499 z 625
Pokaż wyniki od 9.961 do 9.980 z 12494
  1. #9961

    Domyślnie

    Witam!
    Chciałbym aby ktoś z Pastwa wypowiedział się na temat danego projektu, który wstępnie wybraliśmy.
    Załącznik 238324
    Link do projektu https://www.domowy.pl/projekty-domow...ii-lmb69a.html
    Nasze wymagania to 3 pokoje, salon, kuchnia mała spiżarka, oddzielny kibelek i kotłownia usytuowana z tyłu domu z oddzielnym wejściem.
    Działkę mamy z wjazdem od południa. Chcę mieć taras z tyłu domu czyli od północy aby w upalne dni móc się schować od skwaru.
    Przejrzałem tysiące projektów zajęło mi to ładnych parę tygodni, niestety praktycznie w każdym jest kotłownia z piecem gazowym. U nas niestety gaz nie dociera Piec planuje na wegiel, drzewo dlatego obmyślam takie rozwiązanie. Co Państwo o tym myślicie?
    Moje przeróbki:
    Załącznik 238325
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	238327
    1. Łazienka 6,2 m2
    2. Pokój 12,4m2
    3. Pokój 10m2
    4. Pokój 13,6m2
    5. Kotłownia 6,2m2 z wejściem od spiżarki i wyjściem na zewnątrz
    6. Spiżarka z przejściem do kotłowni 1.8m2
    7. Kibelek 1.8m2
    No i wiadomo salon i kuchnia zostają na razie bez zmian.
    Wiem, że raczej w tych magicznych 200 tyś się nie zmieszcze ale będę robił wszystko aby bariery 280tyś nie przekroczyć.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gabione ; 28-01-2014 o 18:28

  2. #9962
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    280tyś to nie ten wątek

  3. #9963

    Domyślnie

    A ja myśle, że jak najbardziej metraż nie za duży 107m2 napisałem tylko, że raczej....Ma być bez "bajerków", tanio i dużo własnej roboty.

  4. #9964

    Domyślnie

    Gabione,
    tu problemem jest rozstrzelenie instalacji (wszystkich tak naprawdę), ponadto skomplikowana konstrukcja dachu. Czterospadowy, do tego przy tej konstrukcji bryły.... To jest pożeracz kosztów i dewastator budżetu

    Kotłownia jest za mała (zbyt mała odległość przegrody od czoła kotła) jak na węgiel. Projekt byłby ok, ale dla kotłowni gazowej (a gazu nie masz, jak sam piszesz). No chyba że chcesz robić to "po polsku", czyli zadeklarujesz gaz, a potem kierbud klepnie zmianę na wyngiel.

    Przy paliwie stałym w ogóle nie powinno się schodzić z wielkością kotłowni poniżej 10m2. Gdzie chcesz wszystko trzymać?

    Może rozważ docieplenie i grzanie prądem? Przy 100 m2, dobrym ociepleniu i oknach o lepszych paramterach może to mieć sens, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Zapłacisz za lepsze ocieplenie dychę więcej, ale rezygnujesz z pieca i całej instalacji (dycha w kieszeni) i jeszcze zamiast kotłowni masz pomieszczenie gospodarcze albo jakże deficytowe miejsce na powiększenie innych pomieszczeń. Mając kominek spokojnie możesz się dogrzewać drewnem, co skraca sezon grzewczy i obniża rachunki w sezonie wysokim

  5. #9965
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Gabione- trochę moim zdaniem bez sensu taras od północy i to jeszcze z takimi przeszkleniami. Ile tego skwaru mamy?
    Sursum wymienił podrażacze: dach i instalacje, dodam te okna.
    Zwróć uwagę na kąt dachu- czy te 20* przejdzie w urzędzie.
    W 280k powinieneś z własną pracą się zmieścić.
    Może ogrzewanie prądem to niegłupi pomysł- ale np. wodna podłogówka grzana z bufora na prąd? Zawsze do tego można zmienić zasilanie. Teoretyzuję.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #9966
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    nie straszcie chłopaka - to jego pierwszy dom to niech buduje, wiadomo...

    pierwszy dla wroga

  7. #9967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dach można zrobić z gontu, jakby kasy brakło. Można też nie robić stropu lanego lecz drewniany, przy takim kącie dachu i tak nie ma tam strychu. Zrobić wiązary i do nich podwieszany sufit. Oszczędność bardzo duża.
    Jeżeli chcesz węgiel, zrobiłabym kotłownię w łazience. Z osobnymi drzwiami koło wejścia. chciałeś 3 pokoje, to zrób w tym środkowym łazienkę a w byłej kotłowni - garderobę. Instalacje i tak są rozstrzelone, będą bardziej i tyle.
    Ale też bym rozważała zmianę ogrzewania, 107 m przy dobrym ociepleniu da się ogrzać kominkiem i prądem.

    Jak zrobisz tani dach bez stropu i sam sobie ocieplisz (parterówka to łatwo) to nie wygląda ten dom na drogi w budowie.

  8. #9968

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Dach można zrobić z gontu, jakby kasy brakło. .....
    WG mnie za mały kąt nachylenia dla gontu. Amerykańce podają większe jako odpowiednie dla ich produktów.
    I już mieszkamy !

  9. #9969
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    WG mnie za mały kąt nachylenia dla gontu. Amerykańce podają większe jako odpowiednie dla ich produktów.
    dopuszczają, ale to nie będzie tanio - blacha najtaniej wyjdzie pewnie, ale czy najładniej?

  10. #9970

    Domyślnie

    Żeby być precyzyjnym to GAF od 12, a Owens Corning od 20 stopni. Ten pierwszy mogę na razie polecać
    I już mieszkamy !

  11. #9971

    Domyślnie

    projekt SAGA ma wersję z dachem dwuspadowym ... prawie

    http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Saga/

  12. #9972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sursum Zobacz post
    Gabione,
    tu problemem jest rozstrzelenie instalacji (wszystkich tak naprawdę), ponadto skomplikowana konstrukcja dachu. Czterospadowy, do tego przy tej konstrukcji bryły.... To jest pożeracz kosztów i dewastator budżetu

    Kotłownia jest za mała (zbyt mała odległość przegrody od czoła kotła) jak na węgiel. Projekt byłby ok, ale dla kotłowni gazowej (a gazu nie masz, jak sam piszesz). No chyba że chcesz robić to "po polsku", czyli zadeklarujesz gaz, a potem kierbud klepnie zmianę na wyngiel.

    Przy paliwie stałym w ogóle nie powinno się schodzić z wielkością kotłowni poniżej 10m2. Gdzie chcesz wszystko trzymać?

    Może rozważ docieplenie i grzanie prądem? Przy 100 m2, dobrym ociepleniu i oknach o lepszych paramterach może to mieć sens, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Zapłacisz za lepsze ocieplenie dychę więcej, ale rezygnujesz z pieca i całej instalacji (dycha w kieszeni) i jeszcze zamiast kotłowni masz pomieszczenie gospodarcze albo jakże deficytowe miejsce na powiększenie innych pomieszczeń. Mając kominek spokojnie możesz się dogrzewać drewnem, co skraca sezon grzewczy i obniża rachunki w sezonie wysokim
    Za bardzo nie czaje o co wam chodzi z tym rozstrzeleniem instalacji, przecież i tak trzeba doprowadzić do wszystkich pomieszczeń ciepło do kaloryferów. Co do wielkości kotłowni wiem, że trochę jest mała ale szkoda mi miejsca na nią w tak małym domu. W odległości ok 15m od domu bedzie stał garaż z wiatą na opał. Co do sposobu ogrzewania domku to raczej przesądzone ponieważ mam kawałek swojego lasu, więc chciałbym to wykorzystać, ponadto lubię robić w lesie przy drzewie
    Jeśli chodzi o kąt nachylenia dachu to napewno nie bedzie to 20 tylko 30 stopni.
    Odpowiadając na pytanie innego kolegi to niestety mieszkam w woj. lubelski i jest u nas zazwyczaj bardzo zimno.(nie mogę dojsc jak cytowac kilka postów na raz)
    Rozważam(łem) kiedyś też projekt z23 z pracowni z500 ale tu kotłownia jest przy głównym wejściu i to wg. mnie nie jest dobrym rozwiązaniem, przy tym sposobie ogrzewania co planuje?

  13. #9973

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Gabione- trochę moim zdaniem bez sensu taras od północy i to jeszcze z takimi przeszkleniami. Ile tego skwaru mamy?
    Sursum wymienił podrażacze: dach i instalacje, dodam te okna.
    Zwróć uwagę na kąt dachu- czy te 20* przejdzie w urzędzie.
    W 280k powinieneś z własną pracą się zmieścić.
    Może ogrzewanie prądem to niegłupi pomysł- ale np. wodna podłogówka grzana z bufora na prąd? Zawsze do tego można zmienić zasilanie. Teoretyzuję.
    Wiem, że dach będzie trochę droższy niż dwuspadowy ale niestety taki bardziej mi się podoba, chodź nie uważam aby dwuspadowy był brzydki.
    Okna oczywiście będą do zmiany ponieważ te w oryginalnym projekcie są zdecydowanie za duże.
    Co o tym wszystkim myślicie?

  14. #9974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Wiem, że dach będzie trochę droższy niż dwuspadowy ale niestety taki bardziej mi się podoba, chodź nie uważam aby dwuspadowy był brzydki.
    Okna oczywiście będą do zmiany ponieważ te w oryginalnym projekcie są zdecydowanie za duże.
    Co o tym wszystkim myślicie?
    pisałam, co myślę, chyba bezproduktywnie

    Za upodobania się płaci, niestety.
    A podniesienie dacho do 30 st da oooo większą powierzchnię i koszty. Jak jeszcze powiesz, że strych chcesz na graciarnię, to wybij sobie z głowy 280 tyś i od razu idź po kredyt

  15. #9975

    Domyślnie

    gabione,
    przestań obrażać się na rzeczywistość. Projekt jest nieoptymalny nie tylko ze względu na elektrykę czy ogrzewanie. Zobacz sobie, ile potrzebujesz pionów wentylacyjnych, ile kominów. Do ilu miejsc musisz doprowadzić wodę i kanalizację. W optymalnie zaprojektowanym domu możesz ograniczyć się do jednego "trzonu", policz sobie, ile masz tego tutaj.
    Ten dach to jest generator kosztów, a w praktyce i tak dom będzie wyglądał do bani, bo wygląda to z proporcji samej bryły. Parterówka o tej powierzchni zabudowy i tej wysokości pomieszczeń zawsze będzie wyglądała jak krowi placek, dach go tylko dodatkowo oszpeci.
    Co do składu opału "tylko" 15 metrów od domu to wyobraź sobie dymanie z drewutni co kilka dni w siarczystym mrozie.

  16. #9976

    Domyślnie

    gabione - każdy ma jakieś tam marzenia, jeśli się zna to je sam zweryfikuje, jeśli nie, pyta tu czy gdzie indziej. Też rok temu przeglądałem najpierw projekty. Potem poczytałem co i jak i marzenia zeszły na ziemię. No ale ja buduję do 200 tys. więc i kompromisów więcej. Koleżanki i Koledzy po prostu radzą, nie ma przymusu ich słuchać, ale po sobie wiem, że warto

  17. #9977
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Wiem, że dach będzie trochę droższy niż dwuspadowy ale niestety taki bardziej mi się podoba, chodź nie uważam aby dwuspadowy był brzydki.
    Okna oczywiście będą do zmiany ponieważ te w oryginalnym projekcie są zdecydowanie za duże.
    Co o tym wszystkim myślicie?
    Saga ma bardzo podobne wymiary jak mój, kąt 30* dachu też. Koszt dachu 2spadowego z blachodachówką, wiązarami (bo zyskałem dużo pow. na górze) ok.46k. Robocizna wyniosła mnie ok.4k( montaż wiązarów i część pokrycia), reszta praca własna. Twój wyjdzie jeszcze drożej. Taniej wyjdzie chyba więźba tradycyjna, ale lany strop może zrównać koszty- nie wiem trzeba policzyć. Ta góra może Cię kusić i wtedy zmiana dachu na 2spad może być rozważana, bo w szczyty wstawisz normalne okna, zamiast ew. dachowych.
    Niby tylko 15m do garażu, ale najpierw odśnieżanie, potem dostawa paliwa do domu. Dziś lubisz i możesz sobie drzewa urąbać, za lat x, może być problem i co wtedy? Przebudowa ? Sprzedaż?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #9978

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    gabione - każdy ma jakieś tam marzenia, jeśli się zna to je sam zweryfikuje, jeśli nie, pyta tu czy gdzie indziej. Też rok temu przeglądałem najpierw projekty. Potem poczytałem co i jak i marzenia zeszły na ziemię. No ale ja buduję do 200 tys. więc i kompromisów więcej. Koleżanki i Koledzy po prostu radzą, nie ma przymusu ich słuchać, ale po sobie wiem, że warto
    Dlatego tu jestem i piszę....Jestem otwarty i wiem, że wiedza to podstawa dlatego proszę was o pomoc.
    Co do projektu to nie jest tak, że ma być ten i kropka, ale szukam już naprawdę bardzo długo i nie mam już sił do tego, nie wiem może szukam w zły sposób. Ale skoro wchodzę na stronę np lipińscy i piszę, że dom jest tani w budowie to już całkiem nie czaję, gdy wychodzi jednak że będzie drogo.
    Cytat Napisał Sursum Zobacz post
    gabione,
    przestań obrażać się na rzeczywistość. Projekt jest nieoptymalny nie tylko ze względu na elektrykę czy ogrzewanie. Zobacz sobie, ile potrzebujesz pionów wentylacyjnych, ile kominów. Do ilu miejsc musisz doprowadzić wodę i kanalizację. W optymalnie zaprojektowanym domu możesz ograniczyć się do jednego "trzonu", policz sobie, ile masz tego tutaj.
    Ten dach to jest generator kosztów, a w praktyce i tak dom będzie wyglądał do bani, bo wygląda to z proporcji samej bryły. Parterówka o tej powierzchni zabudowy i tej wysokości pomieszczeń zawsze będzie wyglądała jak krowi placek, dach go tylko dodatkowo oszpeci.
    Co do składu opału "tylko" 15 metrów od domu to wyobraź sobie dymanie z drewutni co kilka dni w siarczystym mrozie.
    Nie obrażam się na rzeczywistość Po prostu nie myślałem o tym co piszesz o tych pionach elektryce itd. niestety nie mam wiedzy. Może ktoś coś doradzi pokaże projekt dopasowany do moich skromnych wymagań?
    Dlaczego uważasz, ,że dom będzie wyglądał do bani? Jeśli chodzi o sposób ogrzewania to jednak będę się upierał przy węglu, drzewie, pytanie tylko gdzie umiejscowić kotłownię, aby było jak najmniej problemów z nią.

  19. #9979
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    No i jeśli chodzi o tą drewutnię 15 metrów od domu, to kotłowania w Sadze zdecydowanie jest NIE na tym miejscu, co trzeba. Właśnie lepiej, że kotłownia jest przy wejściu, teraz na podstawie rysunków musiałbyś lecieć z brudnym opałem przez pół domu. W ogóle w Sadze kombinowałabym coś z pokojami, bo po co w takim małym domu 4 klitki, jak można mieć 3 pokoje całkiem znośne.

  20. #9980

    Domyślnie

    Gabione, popatrz po dziennikach budowy tych, którzy budowali budżetowo. Takich domów z trzema sypialniami, tak parterowych, jak i z użytkowym poddaszem, jest kilka. Może tam znajdziesz inspirację. Ten projekt odpuść, bo jest naprawdę słaby

Strona 499 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony