dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    podprąd

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    3

    Domyślnie trudna kuchnia-proszę o pomysły

    Witam!
    Po wielu miesiącach podczytywania czas na pierwszy post będący jednocześnie gorącą prośbą. Jestem na etapie finalizowania zakupu blizniaka w stanie deweloperskim i po pierwszej fascynacji pryszedł czas na otrzezwienie. Wszystko w tym domu jest jak pod moje dyktando, poza niestety kuchnią. Nie potrafię nic rozsądnego w niej zaplanować, bo jest wąska. Dom dość duży jak na blizniak,a kuchnia jak dla lalek, propozycja autora projektu nie pasuje mi.zupełnie, nie chce blatu ani barku od strony jadalni. Podobają mi sę wyspy, słupki - tu nie potrafię ich wpasować. Potrzebuję szafek wiszących - a tu nie ma gdzie ich powiesic. pomożecie?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	112527.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	243437Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	112458.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	243438

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Wybacz, że się wtrącę ale jestem w szoku - wyjście z garażu niemal przez kuchnię Smrody garażowe wpadają prosto do kuchni. Najgorzej, .że nie widać możliwości na zmianę - chyba, że z garażu zrezygnujesz i mieć będziesz wielką kuchnię ze spiżarnią

    W życiu nie chciałabym mieszkać w takim domu. Wiem, że różne są układy...

  3. #3

    Domyślnie


    lub

    Może warto powiększyć wiatrołap,bo jest malutki do tego jeszcze 3 drzwi i zdecydowanie te wejściowe muszą się otwierać na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 18-02-2014 o 10:35

  4. #4

    Domyślnie

    Gosiek33 przecież tam są drzwi do wiatrołapu,więc o jakie smrody chodzi..........?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    podprąd

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję
    Kinka, tez myślałam nad powiększeniem wiatrołapu. Co do slupka - opcja nr 1 odpowiada mi bardziej, bo lubię być w kontakcie z resztą rodzinki będac w kuchni.
    Co do drzwi wejsciowych - nie znam się na tym, ale czy normy dopuszczają takie na zewnątrz? Jesli tak to to jestem za.
    Gosia przeraziłas mnie tymi garazowymi " smrodami" ale jak pisze Kinka drzwi są po drodze więc może jednak da się z tym życ?

  6. #6

    Domyślnie

    Przemyśl opcje z drzwiami,ja mam wiatrołap 1,2x2,10m i drzwi do kotłowni-jest naprawdę mega ciasno,drzwi wejściowe otwierane do zewnątrz według planu.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    podprąd

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zainspirowana pomysłem Kinki o powiększeniu wiatrołapu wymyśliłam takie coś jak w załączniku. Co myślicie? Jakieś inne pomysły?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100542.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	243795  

  8. #8

    Domyślnie

    Pomysł z wiatrołapem bardzo dobry,jednak kuchnia nie może być tak na widoku zaraz po wejściu,bo każdy gość będzie ci zaglądał w "gary".Nie podoba mi się tez ta ścianka pod ukosem.
    Może tak:

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Faktycznie to wiatrołap , choć dla mnie to śluza. W propozycji kinki już lepiej, ale nadal jak dla mnie fatalna praca projektanta. Będziesz ciągle zamykała i otwierała jedne i drugie drzwi w wiatrołapie? I tak naprawdę to jak w starych domach wejście kuchenne

    A gdzie wejście główne


    Ale czy dobrze czytam? - wyspa na wprost wejścia do łazienki - zdecydowanie mało komfortowe

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. wiatrołap z miejscem na szafe, gdzie ludzie nie zabijali się o skrzydła drzwiowe
    2. Kuchnia wsunięta wgłąb domu
    3. Kominek narożny
    4. cofnięcie drzwi łazienki pozwoli pod schodami wygospodarowac szafę na odkurzacz , wiadra, mopa.


  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można też wygospodarowac spiżarkę:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony