dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    9

    Domyślnie Licznik w nowym domu

    Witam. Zaczynam z parę dni budowę i prąd na razie mam ciągnąć od sąsiada . Warunek jest taki ,żebym podpiął jakiś podlicznik i sobie człowiek zerknie raz na jakiś czas ile mu jestem winien. Wszystko ok. Teraz moje pytanie. Czy jak kupię licznik 3-fazowy nowy np. z Allegro ,to czy potem będę go mógł wykorzystać jako licznik do rozliczania energii z zakładem energetycznym ? Niech ktoś mi podpowie w ogóle jak wygląda sprawa licznika , czy ja mogę go kupić we własnym zakresie i plombuje go potem ZE ? Czy może muszę go kupić od ZE?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel112 Zobacz post
    Czy jak kupię licznik 3-fazowy nowy np. z Allegro ,to czy potem będę go mógł wykorzystać jako licznik do rozliczania energii z zakładem energetycznym ? Niech ktoś mi podpowie w ogóle jak wygląda sprawa licznika , czy ja mogę go kupić we własnym zakresie i plombuje go potem ZE ? Czy może muszę go kupić od ZE?
    Liczniki dla odbiorców indywidualnych kupuje, instaluje i plombuje (i poźniej wymienia) dostawca energii.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Tylko nie myśl że robi to za friko bo cały czas płacisz abonament wiec oni stratni na tym nie są.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki zbich70 , to chciałem wiedzieć.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    No to tylko się pochwal w Z.E., że będziesz pobierał prąd od sąsiada- kary są ogromne

    Uważam, że za grzeczność mógłbyś opłacać całe jego opłaty podczas Twojej budowy i tak będzie to taniej aniżeli taryfa budowlana
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 13-04-2014 o 06:05
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    No to tylko się pochwal w Z.E., że będziesz pobierał prąd od sąsiada- kary są ogromne
    Mógłby Kolega wskazać który punkt taryfy lub innego prawa daje ZE taką możliwość?
    Skoro "kary są ogromne" to jakie? W PLN podaj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony