dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 352 z 677
Pokaż wyniki od 7.021 do 7.040 z 13530
  1. #7021

    Domyślnie

    Brał ktoś może na tym składzie w Zgierzu ekogroszek z Syberii i Kazachstanu? cena to 630zł luz? :
    http://dobrywegiel.pl/ekogroszek#page-right-side

  2. #7022

    Domyślnie

    Ja postawiłem w tym roku właśnie na mieszankę Wesołej i Retopala. Mam nadzieję, że się sprawdzi.

    Co do drobniejszej frakcji Wesołej. Wg mnie lepiej trzyma żar ale to tylko moja subiektywna opinia. Ale na 100% ciszej chodzi podajnik.
    Innych różnic nie zauważyłem.
    MARTINOS

  3. #7023

    Domyślnie

    Martinos gdzie zamawiałeś eko??
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  4. #7024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Martinos gdzie zamawiałeś eko??
    Bartex
    MARTINOS

  5. #7025

    Domyślnie

    ponawiam pytanko
    Cytat Napisał szymkas30 Zobacz post
    kóry miał byście mi doradzili kupić do skam p premium na brulim: miał KWK CHAWŁOWICE 23MJ/KG - 500zł, miał KWK PIAST 24MJ/KG - 510zł, miał KWK JANKOWICE 25MJ/KG - 520zł

  6. #7026

    Domyślnie

    Kaszpir ostatnio jakiś miał do skama zamawiał, można podpytać co tam kupił.

    Co do tego co wymieniasz, Kobra się bardziej orientuje, który będzie najmniej problematyczny a ja dzisiaj czasowo zawalony na maxa jestem i ciężko by mi było ryć w tych opałach.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #7027

    Domyślnie

    Może ktoś brał z tego składu w Rąbieniu pod Łodzią, mają tam widać spory wybór ruska z różnych kopalni min. : Węgiel Mochowski (węgiel głębinowy), Węgiel KTK, Węgiel Stjepnoj (węgiel płukany), Węgiel CZUK (węgiel płukany)

    http://www.wegielhurt.pl/wegiel-hurt,11.html

    i proszę i opinie jak ktoś brał syberyjski i kazachski ze Zgierza :

    http://dobrywegiel.pl/ekogroszek#page-right-side

    Ewentualnie z której rosyjskiej w/w kopalni jest najlepszy ekogroszek? cen dokładnie na razie nie znam wysłałem tam zapytanie...
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 25-08-2014 o 12:09

  8. #7028

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkas30 Zobacz post
    ponawiam pytanko
    nie ma lepszego sposobu jak kupienie sobie po worku na próbę. Nie wydobyli jeszcze takiego węgla co pasowałby wszystkim... Każdy swoje chwali
    MARTINOS

  9. #7029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    Ja w swoim skamie palę tylko miałem, bo złużycie mi wychodzi bardzo podobne co ekogroszu, a skoro nie widać różnicy..... W poprzednim sezonie paliłem Piastem 25 i 23 MJ. Na ten sezon Kupiłem miał Po 460zł + 60zł za workowanie z niecieszących się dobrą opinią "składów węgla" prawdopodobnie ruski. Na razie grzeję tylko CWU ale popiół ładniejszy niż z Piasta i nie smoli mi tak wymiennika. Róznicy w spalanych ilościach nie widzę, pomimo że jest bardziej sypki od Piasta ale na samo CWU to ciężko stwierdzić. Dobowo idzie mi 2 do 3kg w zależności od poboru ciepłej wody. Uprzedzę Cię jednak, że miał na palniku nie pali się tak równo jak ekogroch i chyba trochę więcej czasu trezba poświęcić, żeby dobrać odpowiednie nastawy
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  10. #7030

    Domyślnie

    w ubiegłym roku (moim pierwszym sezonie ) właśnie miałem tonę miału z lokalnego składu niby najlepszy jaki był na placu i w porównaniu z ruskim ekogroszekm o deklarowanej mocy 23MJ lepiej mi wypadał miał i o 50zł taniej, a ze spalaniem problem był tylko że od przeciwnej strony od zasabonika trochę się przesypywał do popielnika.

  11. #7031
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkas30 Zobacz post
    ponawiam pytanko
    Jankowice odpuść. Kaloryczny ale smoli i spieka - będziesz miał problemy. Chwałowice ja bym też odpuścił - o ile groszek 5 - 25 z Chwałowic jest w tym roku całkiem niezły i daje się palić bez większych kłopotów, to miał od nich zawsze jest mocno loteryjny, przeważnie się spieka. Ten Piast powinien być spoko, może ciut popiół szlakować ale palić się powinien bez problemów.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #7032
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    - - >szymkas30


    Tak jak wyżej napisał kol. kobra64
    Jankowice to węgiel typ 33
    Chwałowice 32.1
    Piast 31.2
    Nie mam z nim żadnych problemów,ładnie się pali,pojawia się niewielka szlaka ale mnie to nie przeszkadza.
    Popiołu jest 10%.
    Napisałem o tym i zamieściłem fotki miału z Piasta 25MJ na str.339.

  13. #7033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Właśnie rozpakowałem 3 tony Wesołej z Kareny na próbę. Worki foliowe z kilkoma fabrycznymi otworami wentylacyjnymi. Jakieś 7% worków źle zszytych, worek z tych najcieńszych, więc delikatny i trzeba z nim uważać - obchodzić się delikatnie
    Zobaczymy jak się będzie spalać zawartość. Z braku czasu nie ważyłem jeszcze. Generalnie węgiel o odpowiedniej wilgotności, nie jest to pieprz, ale i z worków się nie leje woda.
    Fokus 2

  14. #7034

    Domyślnie

    Ja mam pytanie o te zakupy testowe w Karenie :
    http://www.karena.pl/zamowienie/zamowienie-probne.html

    - Można zamówić jednocześnie kilka rodzai ekogroszku po 30kg do testów? w każdej opcji to cena 25zł za 30kg? to jest opcja za pobraniem? czy po wpłacie na konto?
    - Ta cena 25zł za 30 kg to wychodzi taniej niż na tony , można częściej zamawiać takie próbki? czy to tylko jednorazowo tak można?

  15. #7035

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Ja mam pytanie o te zakupy testowe w Karenie :
    http://www.karena.pl/zamowienie/zamowienie-probne.html

    - Można zamówić jednocześnie kilka rodzai ekogroszku po 30kg do testów? w każdej opcji to cena 25zł za 30kg? to jest opcja za pobraniem? czy po wpłacie na konto?
    - Ta cena 25zł za 30 kg to wychodzi taniej niż na tony , można częściej zamawiać takie próbki? czy to tylko jednorazowo tak można?
    Już się dowiedziałem, 1 osoba może zamówić po jednej próbce każdego ekogroszku, Wesoła i Kazimierz się opłaca 0,83zł za kg... próbka tańsza niż później w tonach, ciekawe czy inna osoba z tego samego adresu może też zamówić jeszcze próbki?? jak to jest? sprawdzają to?
    Wesoła od nich jest rzeczywiście taka dobra jak piszą? .. kaloryczna i mało spiekająca? a jak oceniacie te inne.. Silesia, Chwałowice, Ziemowit i Kazimierz? brał ktoś ostatnio i sprawdzał?
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 26-08-2014 o 13:45

  16. #7036

    Domyślnie

    Ja zamówiłem wesołą z bartexu no i cóż mogę tylko powiedzieć że mam nadzieję że jest to wesoła a nei nic innego. Po jakości obsługi jaką mnie uraczyli pracownicy bartexu wykazując się wg olewczym podejsciem do klienta to jak napisałem wcześniej mam nadzieję a nie pewność że to co mam w kotlowni to wesoła. Aby pokazać cały obraz sprawy powinienem wkleić tu całą korespondencję mailową liczącą jakieś 47 wiadomości. A Pan szef z bartexu jak to sam raczył osobie powiedzieć w rozmowie telefonicznej "jest prostym człowiekiem i nic nie musi". 3 palety jechały do mnie 4 dni, Gdy już dostałem potwierdzenie że dostawa będzie między 16-18 i nikt nie przyjeżdżał nagle po 20 przyjechało 16 tonowe auto. o 20 już nie miałem możliwości rozładunku koparką bo miałem taką możliwość do 18 jak się umawialiśmy a 16 tonowe auto z 3 paletami nie wjechał mi na teren i zostawiło mi 3 tony przy drodze o 20:11 gdzie za chwilę zapadła ciemna noc!. a dodatku jedna paleta przewróciła się na windzie samochodu od tak! Na szybko po ciemku zgarnąłem dwóch chłopów z okolicy i ręcznie wnosiliśmy 3 tony na posesję. Oczywiście musiałem za to zapłacić po 50 zeta za tę pomoc... Pan "szef" powiedział w rozmowie telefonicznej że to nei jego wina i nic mi się nie należy, żebym sobie dzwonił do poczty bo to ich wina a nie jego. Dzwonię na pocztę aby dowiedzieć się czy mogę zgłosić reklamację z tytułu nieterminowej dostawy - odpowiedz że może to zrobić tylko nadawca.. Zarządałem zwrotu 300 za dostawę plus 100 które musiałem wywalić za wnoszenie worków żeby mi nikt przez noc tego nie rozkradł na ulicy. Dodatkowo dwa worki były rozerwane i część pojechała na samochodzie poczty. Ale Pan Szef powiedział że moje rządania są wygórowane i 100 co maks co może z tego być... co nie rekompensuje moich strat. Powiedział że nie złoży reklamacji na poczcie bo nie i już i dziękuję do widzenia... Jakby nie patrzeć nawet tej 100 nie przelali na konto... Na drugi rok zastanowię się trzy razy czy się na nich zdecyduje.. - tak ku przestrodze...

  17. #7037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wpakowałeś się w węgiel to cierp ciało coś chciało

    Taki ładny dom, a takie kuku mu zrobić...

  18. #7038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Też zaczynasz spamować całe forum.
    To że zamiast kierowcy przyjechał furman to też wina eko groszka, hehe
    Tobie już się od Arturka udzieliło pomieszanie z pomerdaniem.
    Latasz jak popapraniec po całym forum żeby tylko znaleźć jakąś pożywkę ( dla troli )
    Już widzę że wypowiedź kolegi wkleiłeś na innym wątku.
    To jest żałosne Liwko, jesteś jak dzieciuch, z resztą się powstrzymam.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 26-08-2014 o 15:14

  19. #7039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    Ja...
    Ostatecznie skoro nie przywieźli o wyznaczonej porze, mogłeś nie przyjąć przesyłki lub udać że Cię w domu nie ma.
    Ale faktycznie właściciel to jakiś "puzon".

  20. #7040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Też zaczynasz spamować całe forum.
    To że zamiast kierowcy przyjechał furman to też wina eko groszka, hehe
    Tobie już się od Arturka udzieliło pomieszanie z pomerdaniem.
    Latasz jak popapraniec po całym forum żeby tylko znaleźć jakąś pożywkę ( dla troli )
    Już widzę że wypowiedź kolegi wkleiłeś na innym wątku.
    To jest żałosne Liwko, jesteś jak dzieciuch, z resztą się powstrzymam.
    A czy poinformowałeś wszystkich na forum, że jesteś sprzedawcą węgla, który uczestniczy w zmowie cenowej, w celu weeliminowania uczciwej konkurencji??? Dziwię się, że jeszcze prokurator się za ciebie nie wziął. To nie jest tylko małe wykroczenie, to jest poważne przestępstwo!
    Ciekaw jestem czy ktoś tu w tym temacie stanie w twojej obronie, jeżeli tak to będę bardzo zdziwiony (no może ktoś kto uczestniczy w tym procederze)

Strona 352 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony